Kontaktai:

Utenio a.10-2, Utena

Tel. 8~389~51275

Mob. 8~616~18691

El. paštas: utenos.biciuliai@gmail.com

 
 
 
 
   

LIETUVOS

SOCIALDEMOKRATŲ

PARTIJA

Utenos skyrius

 
                 
  PRADŽIA

 

GALERIJA

 

BIČIULIŲ ERDVĖ

 

KONTAKTAI

 
                 
 

Seimo narė kartu su parodos autoriumi ir jo žmona.

.
.

Milda Petrauskienė sveikina Albiną Šileiką.

.
.

Milda Petrauskienė parodoje bendravo su Utenos tautodailininkais. Vienas iš jų – medžio drožėjas Antanas Štaras.

 

Seimo narė pasveikino medžio drožėją

 

Rugsėjo 9 d. Utenos kraštotyros muziejuje buvo atidaryta tautodailininko, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūno Albino Šileikos medžio drožinių (prieverpsčių, rankšluostinių) paroda, skirta Utenos miesto 750 metų jubiliejui, kuris bus švenčiamas rugsėjo 24 d.

Paroda sulaukė nemažo uteniškių ir aplinkinių rajonų meno mylėtojų susidomėjimo. Į parodos atidarymą atvyko ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė. Sveikindama parodos autorių, Seimo narė linkėjo sėkmės, kūrybinio polėkio ir naujų kūrybinių sumanymų įgyvendinimo. Milda Petrauskienė Albinui Šileikai įteikė didelę puokštę raudonų rožių.

Albiną Šileiką taip pat sveikino Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Petravičius, kiti Utenos rajono savivaldybės administracijos atstovai, Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Lilija Jovarienė, tautodailininkai, Utenos tautodailininkų klubo „Svirnas“, kuriam priklauso ir parodos autorius, nariai, kolegos pareigūnai. Apie medį, medžio drožinius, jų svarbą lietuvio gyvenime bei Albino Šileikos medžio darbų grožį kalbėjo etnologė Gražina Kadžytė.

Pats autorius susirinkusiems papasakojo apie savo kaip medžio drožėjo amato pradžią, šio amato teikiamą džiaugsmą ir pasitenkinimą, drožybos subtilybes, dalyvavimą parodose. Pasak Albino Šileikos, drožybos menas jam kaip pareigūnui suteikia galimybę į žmonių bėdas pažvelgti jautriau, dėmesingiau, išmoko atidžiau išklausyti ir geriau suprasti į bėdą patekusįjį.

Baigiantis renginiui Albinas Šileika, atsidėkodamas už dėmesį ir linkėjimus, parodos svečiams įteikė po medžio drožinį. Mildai Petrauskienei parodos autorius įteikė spalvingą medinį paukštelį. O po parodos atidarymo Albinas Šileika bei jo artimieji su Seimo nare nusifotografavo.

Savo darbus Albinas Šileika Kraštotyros muziejuje eksponuos iki rugsėjo 22 d.

 

                 Lolita Kaminskienė

LSDP Utenos skyriaus atstovė spaudai

 
.

Pastabos, pasiūlymai, informacija internetiniam puslapiui el.paštu: n.stasiulionis@gmail.com