LIETUVOS SOCIALDEMOKRATŲ PARTIJA

Utenos skyrius

         

Pradžia

Apie LSDP partiją

LSDP Utenos skyriaus struktūra

LSDP atstovai Utenos rajono savivaldybės taryboje

Video galerija

Galerija

Bičiulių erdvė

Kontaktai

               
               
               

.

  „Nereikia per daug stengtis tapti geru meru ir tas pastangas nuolat demonstruoti. Reikia dirbti...“

.
 

Šie metai Utenos rajono savivaldybei prasidėjo reikšmingu įvykiu – geriausiu šalies meru sausio mėnesį savaitraštis „Veidas“ išrinko Utenos rajono savivaldybės merą, LSDP Utenos skyriaus pirmininką Alvydą Katiną. Apdovanojimas geriausiam merui buvo įteiktas taip pat reikšmingą dieną – sausio 29-ąją, per mero gimtadienį.
Kalbiname geriausią šalies merą Alvydą Katiną.


Gerbiamas mere, kuo svarbus Jums šis įvertinimas?

Pirmiausia svarbūs buvo patys rinkimai, nes pirmą sykį per penkerius geriausių merų rinkimų metus mero reitingą 30 proc. nulėmė miesto reitingas, kurį savaitraštis nustatė pagal daugelį statistinių rodiklių. Tad šiais metais geriausias meras buvo renkamas ne tik pagal balsavimo, kuriame dalyvavo jo kolegos merai, ministerijų, departamentų, asociacijų, asocijuotų verslo struktūrų atstovai, rezultatus, bet ir pagal miesto plėtros, investicijų pritraukimo, inovacijų įdiegimo ir kitus rodiklius. O tai svarbu tuo, kad objektyvūs kriterijai padėjo įvertinti ne tik mero, bet ir vietos savivaldos, krašto žmonių, įvairių institucijų darbus ir pasiekimus. Šiuo požiūriu geriausio mero rinkimai tampa svarbiu ir reikšmingu įvykiu, o man geriausio mero titulas yra priimtinas ir malonus, nes galiu juo pasidalinti su visais Utenos rajono žmonėmis ir institucijomis.

Nesuklysiu sakydama, kad Utena pirmyn žengia septynmyliais žingsniais. Kuo galėtų pasigirti kiekvienas uteniškis atvykstantiems svečiams?

Jau ne kartą rašyta ir kalbėta apie Utenos žaliąsias erdves – parkus, miesto sodą. Utenos rajono savivaldybės pastangos tvarkant miestą nenuėjo veltui: 2012 m. Utenos rajono savivaldybė už kraštovaizdžio puoselėjimą ir jo formavimą darnaus vystymo principais buvo apdovanota nacionaliniu apdovanojimu „Už kraštovaizdį“ ir gavo teisę atstovauti Lietuvai Briuselyje vyksiančiame Europos Tarybos apdovanojime už kraštovaizdį. Kartu su išpuoselėtais parkais reikia paminėti rekonstruotas gatves, iš naujo atgimusią Utenio aikštę, rekonstruotą ir tapusią viena moderniausių šalyje A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką, Utenos daugiafunkcį sporto centrą, miesto modernizuotą baseiną, kurį lanko ir moksleiviai, ir suaugusieji, treniruojasi apie 120 sportininkų, muzikinį šviečiantį fontaną Dauniškio ežere. Savo lankytojus netrukus priims Meno centras Leliūnuose, tradicinių amatų centras „Svirnas“, Utenos senojoje geležinkelio stotyje, menančioje 1941 m., 1945–1953 metų masines deportacijas, įkurtas modernus Laisvės kovų muziejus. Šiais metais po rekonstrukcijos bus atidaryti du reikšmingi sporto objektai: Rašės hipodromas ir „Utenio“ stadionas, kurių buvimas šalia sukuria tikrą modernią aktyvaus sporto ir turizmo teritoriją. Europos Sąjungos lėšomis finansuojami projektai nukeliavo ir į kaimo vietoves. Pagal LEADER programą Utenos rajone įgyvendinti, įgyvendinami ir dar bus įgyvendinti 38 projektai. Jau įsibėgėjo projektas „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Utenos rajone“, kuris ne tik pagerins kaimo žmonių buitį, bet ir išspręs ne vieną gamtosauginę problemą,
2009 metais Utenos rajono savivaldybė gavo Lietuvos savivaldybių asociacijos „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą kaip geriausiai šalyje Europos Sąjungos paramą panaudojusi savivaldybė. 2012 metais savivaldybių reitinge Utena užėmė šeštą vietą. Tais pačiais metais spalį Pietų Korėjoje Seulo Songpa mieste vykusiame Jungtinių Tautų globojamame konkurse „The International Awards for Liveable Communities“ („The LivCom Awards“) už pastangas Uteną paversti miestu, kuriame gera ir saugu gyventi, buvo pelnytas bronzinis apdovanojimas, o 2007 m. tas pats konkursas, tik vykęs Londone, buvo dar dosnesnis: už įdiegtas naujoves ir gyvenimo kokybės gerinimą laimėtas sidabro apdovanojimas.

Utenos skyriaus bičiuliai džiaugiasi Jūsų įvertinimu ir sveikina Jus. Kaip manote, kuo reikšmingas įvertinimas LSDP Utenos skyriui?

Net neabejoju, kad mero ar skyriaus pirmininko titulai ir laimėjimai yra didelis pliusas visam skyriui ir visiems bičiuliams. Jei pabandytume kitą variantą – blogiausias meras, blogiausias skyriaus pirmininkas – manau, kad tai tikrai nepatiktų nei bičiuliams, nei rinkėjams, kurie už tave balsuoja. Patiktų kitiems.
Geriausias meras – tai visų Utenos skyriaus bičiulių nuopelnas. Nemažai skyriaus narių dirba atsakingus darbus savivaldoje, švietimo, socialinių paslaugų ir kitose institucijose. Geriausio mero vardo suteikimas – tai ir bičiulių darbo įvertinimas. Antra, nors esu ilgametis skyriaus pirmininkas, bet man partinius reikalus tenka vis mažiau tvarkyti, nes Utenos skyriaus per tiek metų užaugo, subrendo, jame yra visas būrys žmonių, gebančių organizuoti darbą, vienyti bičiulius, rengti rinkimų kampanijas Utenos rajone. Man, kaip skyriaus pirmininkui, einančiam nelengvas, daug laiko reikalaujančias mero pareigas, tokiu atveju atsilaisvina rankos, tad galiu daugiau dėmesio skirti ir daugiau rūpintis miestu, rajonu, jo žmonėmis. Noriu nuoširdžiai padėkoti skyriaus bičiuliams, aktyvui už tai, kad daugelį dalykų jie susitvarko patys, man palieka laisvo laiko, kurio didžiąją dalį ir skiriu Utenos rajono gerovei. O visų šių darbų grąža paprasta: kuo geriau tvarkosi savivaldybė, miestas ir rajonas, tuo daugiau gerumo ir teigiamo įvertinimo grįžta patiems bičiuliams ir skyriui.

Pabaigai – tradicinis klausimas. Ko palinkėtumėte savo kolegoms merams?

Geriausio mero galbūt nėra ir nebus. 100-u procentų pasakyti, kad kažkas yra geriausias ir gražiausias, neįmanoma. Visi turėtų siekti būti gerais. Kartu ir geru meru. Ką tai reiškia: būti geru? Tampi geru meru, ar įstaigos vadovu, ar verslininku, ar kuo kitu, kai tu dirbi ne už tai, kad gauni atlyginimą, o už tai, kad tas darbas yra tavo gyvenimo dalis. Ir kartu saviraiškos dalis. Arba bent siekiamybė, kad tokiu taptų.
Nereikia per daug stengtis tapti geru meru ir tas pastangas nuolat demonstruoti. Reikia dirbti. Rūpintis investicijomis, žmonėmis, krašto ateitimi, ir dirbti ne tam, kad būtum išrinktas meru kitais kadencijai, reikia dirbti jaučiant atsakomybę, kad nuo tavęs, nuo kitų rinktų valdžios atstovų, savivaldybės tarybos, kurios darbą jos pirmininkas – meras – koordinuoja, priklauso krašto ateitis. Tai juk ne kokios mažos šeimyninės parduotuvėlės likimas. Tad pradėdamas eiti mero pareigas kiekvienas turėtų nusiteikti, kad reikės dirbti.
Man malonu, kad per visus penkerius merų rinkimų metus pirmuose penketukuose arba dažnai pirmose vietose yra socialdemokratų partijos nariai. Pernai buvo išrinktas Antanas Vinkus, 2009-aisias – Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Paskutinieji rinkimai taip pat buvo sėkmingi socialdemokratams: antrą vietą užėmė Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas. Tai rodo, kad socialdemokratų partijos – seniausios Lietuvoje ir labiausiai patyrusios valdyti valstybę – atstovais žmonės pasitiki labiausiai, todėl mūsų partijos Lietuvos gyventojų išrinkti merai ir tampa geriausiais bei pasiekia reitingų viršūnes. LSDP atstovai merai turi ne tik nusiteikimą dirbti, bet ir didesnę patirtį valdyti savivaldybes. Džiaugiuosi tuo ir linkiu, kad ir šešto, ir septinto, ir tolimesnių rinkimų reitingų viršūnėse matytume merų socialdemokratų pavardes.

Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Lolita Kaminskienė