LIETUVOS SOCIALDEMOKRATŲ PARTIJA

Utenos skyrius

         

LSDP Utenos skyriaus pirmininkas

Nuo 2015-11-03 l. e. pirmininko pareigas pavaduotoja

Zita Ringelevičienė

Orai Utenoje

Dienos kalendorius

    d.


Horoskopo ženklas -

Šiandieną

vardadienius švenčia

http://www.day.lt

Naudingos nuorodos

.

LIETUVOS

SOCIALDEMOKRATŲ

PARTIJA

. .

LIETUVOS

SOCIALDEMOKRATINIO

JAUNIMO SĄJUNGA

.
.
.

LSDP

VISAGINO

SKYRIUS

. .

LSDP

MOLĖTŲ

SKYRIUS

.

Smagus žaidimas LSDPšinis

Video galerija

XXXII-ajame LDSP suvažiavime – svarbiausi metų politiniai sprendimai

2012 Joninės Kirdeikiuose
LSDP Utenos apskrities skyrių aktyvo mokymai.

Pokalbis su LR Seimo nare Milda Petrauskiene

Darom 2010

Straipsniai ir interviu:

Dar kartą apie tiesiogiai renkamus merus: nauda, naujovės, platus žingsnis demokratijos link

„Nereikia per daug stengtis tapti geru meru ir tas pastangas nuolat demonstruoti. Reikia dirbti...“

Apie ateitį, kurią kuriame šiandien

Dar kartą apie elektros energijos tarifus arba kaip tyliai gimsta drastiški vyriausybės sprendimai

 

Utenos skyriaus grupės

Basanavičiaus grupė

 
 
 

Naujienos

 

2014kaledos1 

 

Tautų draugystė pasitinkant Naujuosius

 LSDP Utenos skyriaus J. Basanavičiaus grupės bičiuliai gruodžio 28 dienos pavakarę paskutinį kartą šiais metais susitiko renginyje „Tautų draugystė pasitinkant Naujuosius“. Vedėjo pareigos šįkart buvo patikėtos Modestui Gadliauskui, o renginį organizavo Violetos Gutauskienės pogrupis.

 Vakaro pradžioje J. Basanavičiaus grupės pirmininkas Nerijus Stasiulionis apdovanojo labiausiai grupei nusipelniusius bičiulius pagal kriterijus, kurie buvo patvirtinti dar metų pradžioje                                                                         

                                                                                    Skaityti plačiau...

 

 
 

Bičiuliai pradžiugino daugiavaikę šeimą

 LSDP Utenos skyriaus Utenio grupės bičiuliai, vedini gerumo ir noro padėti vargstantiesiems, dovanomis ir dėmesiu pradžiugino daugiavaikę uteniškių šeimą, auginančią keturis mažamečius vaikus. Tai – Jurgitos ir Ramūno Krugiškių šeima, gyvenanti socialiniame būste. Mažiausia šeimos narė Viktorija dar ir metukų neturi. Vyriausiajai dukrelei – devyneri. Berniukams Gustui – penkeri, Orintui – dveji.

 Surinkę lėšas bičiuliai nutarė, kad geriausia dovana šeimai – patalynė, drabužėliai vaikams, įvairios smulkmenos. Juoba kad mama pati užsiminė apie patalynės šeimai reikalingumą. Visomis dovanomis pasirūpino grupės pirmininkės pavaduotoja Jovita Strazdienė.

 Šeimą su dideliu krepšiu dovanomis aplankė grupės pirmininkė Zita Ringelevičienė ir narė Indra Malašičevienė.

 Skaityti plačiau...

2014-12-31

 
 
 

Gerumo akcija vaikams

 Tradicinė J. Basanavičiaus grupės vykdoma „Gerumo akcija“ šįmet mažuosius uteniškius, nepabūgusius žiemiško oro, sekmadienį pakvietė į „Zuikio puikio“ lėlių teatro naująjį spektaklį „Snieguolė ir septyni nykštukai“, o po jo ir į susitikimą su Kalėdų seneliu, kuris kiekvienam vaikui įteikė po dovaną.

 Žinoma, būtų buvę smagu kvietimu pradžiuginti kiekvieną mažąjį uteniškį, tačiau kvietimai išdalinti tiems, kuriems labiausiai jų reikėjo. Vaikučiai buvo atrinkti bendradarbiaujant su Utenos rajono socialinių paslaugų centro socialinėmis darbuotojomis.

 „Džiaugiuosi, kad susirinko gausus būrys kviestų vaikų, kuriuos palydėjo tėveliai, seneliai, vyresni broliai ar sesės. Mane asmeniškai sujaudino tai, kad didžiajai daliai vaikų tai buvo pirmasis gyvenime matytas spektaklis, kaip jie vaikiškai stebėjosi nykštukų kaukėmis, dekoracijoms, dialogais,“ – teigė grupės pirmininkas Nerijus Stasiulionis.

 N. Stasiulionis už galimybę įgyvendinti akciją dėkoja LSDP Utenos skyriaus tarybai ir J. Basanavičiaus grupės bičiuliui Remigijui Chmilkevičiui, kurie finansiškai prisidėjo prie akcijos įgyvendinimo, taip pat akcijos organizatorėms Eitutei Mardosienei, Agnei Zinkevičiūtei, Daivai Neniškienei, Violetai Gutauskienei ir Astai Bursovai.

 

Asta Bursova,

J. Basanavičiaus grupės atstovė spaudai                                                                       

                                                                                   

2014-12-31

 
 

Kalėdų stebuklo belaukiant...

 Kasmet prieš Kalėdas Dauniškio grupės nariai susitinka aptarti nuveiktų per metus darbų, aptarti ateinančių metų strategijos. Renginyje dalyvavo ir skyriaus pirmininkas Alvydas Katinas, pirmininko pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Seimo narės Mildos Petrauskienės padėjėja Marija Ilčinskienė. Nuoširdus ačiū renginio svečiams, suradusiems šventiniame laikotarpyje laiko ir pagerbusiems grupę atvykimu. Renginio metu vyko komandiniai žaidimai, vienijantys ir telkiantys Dauniškio grupę, „Proto mūšis“, kuriuos organizavo grupės bičiuliai Rasa ir Šarūnas. Prizus žaidimų nugalėtojams, prie kurių įsteigimo prisidėjo grupės bičiulė Vida, įteikė į renginį užsukęs Kalėdų Senelis. Be dovanų neliko nei vienas bičiulis.

 Skaityti plačiau...

2014-12-22

 

Seimo narės dovana – jaudinantis spektaklis

 Gruodžio 21 dieną į Užpalių kultūros centrą skubėjo visas miestelis. Nuo jų neatsiliko gausus būrys bičiulių, atvykusių į Užpalius su pakilia nuotaika ir dovanomis. Skubėti vertė ilgai laukta, LR Seimo narės, užpalietės Mildos Petrauskienės dovana savo kraštiečiams ir uteniškiams – Nijolės Narmontaitės muzikinis spektaklis „Selavy!“

 Į spektaklį susirinko pilna salė. Atvyko ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė, Utenos rajono savivaldybės tarybos nariai, Utenos rajono savivaldybės meras, LSDP Utenos skyriaus pirmininkas Alvydas Katinas, pirmininko pavaduotojai Zita Ringelevičienė, Valentinas Vaitonis, Vida Maišėnienė, Užpalių ir kitų seniūnijų seniūnai, Utenos kultūros centro direktorė, bičiulė Asta Motuzienė bei kiti.

 Skaityti plačiau...

2014-12-21

 

Svarbus paskatinimas mokytis, tobulėti, siekti tikslų

 Gruodžio 18-ąją į LR Seimą buvo sukviesti Lietuvos aukštųjų mokyklų ir kolegijų studentai. Šio sambūrio priežastis – jau ne pirmus metus tęsiama tradicija paremti Lietuvos aukštųjų mokyklų ir kolegijų gerai besimokančius studentus iš daugiavaikių šeimų. Idėjos iniciatoriai ir tradicijos puoselėtojai – Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos nariai.

 Tądien Seime, Prezidento Algirdo Brazausko salėje, vardinės stipendijos buvo įteiktos studentų atstovams iš visų aukštųjų mokyklų – iš viso 40-čiai studentų. Pirmą kartą stipendija džiaugėsi ir kolegijos atstovė. Tai – Utenos kolegijos maisto produktų technologijos studijų programos III kurso studentė Gerda Lašinskaitė.

 Skaityti plačiau...

2014-12-18

 

Aukštaitijos regiono verslininkams – sveikinimai, įvertinimas ir padėkos

 Panevėžio Prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPPAR) Utenos filialas gruodžio 17-ąją savo narius vėl pakvietė į tradicinį metų susirinkimą. Šįkart susirinkimas vyko Utenos daugiafunkciame sporto centre. Kartu su PPPAR Utenos filialo tarybos pirmininku Vytautu Samsonu, filialo direktoriumi Sergejumi Rybakovu, įmonių vadovais, susirinkime dalyvavo ir garbūs svečiai: finansų ministras Rimantas Šadžius, LR Seimo narė Milda Petrauskienė, Panevėžio Prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas, generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

 Skaityti plačiau...

2014-12-18

 

Bičiuliai vaikų svajones pavertė realybe

 LSDP Utenos skyriaus „Socialinės gerovės“ grupė nutarė prisijungti prie projekto „Vaikų svajonės“, kuris skirtas pagelbėti sunkiomis socialinėmis sąlygomis gyvenančių šeimų vaikams. Grupės nariai nupirko keturias vaikų svajones ir aplankė juos namuose prieškalėdiniu laikotarpiu, taip išpildydami vaikų norus.

2014-12-17

 

Utenos verslininkams įteiktos nominacijos

 Gruodžio 4 d. Utenoje buvo įteiktos verslo nominacijos Utenos rajono verslo įmonėms. Iškilmingos ceremonijos organizatorius – Utenos verslo informacijos centras, pakviečiantis susiburti verslininkus jau antrą kartą.

 Šventėje dalyvavo ir jos dalyvius sveikino LR Seimo nariai Milda Petrauskienė ir Eduardas Šablinskas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Gediminas Rainys, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

 Skaityti plačiau...

2014-12-11

 

Utenoje įžiebta Kalėdų eglutė

 Utenoje, Utenio aikštėje, nušvito Kalėdų eglutė. Eglutės įžiebimo šventė priviliojo beveik visą miestą. O vilioti buvo kuo, nes šiemet Utenio aikštė virto stebuklingu kalėdiniu miesteliu, kuriame savo namelyje gyveno Kalėdų Senelis, veikė paštas, suteikęs galimybę visiems norintiems parašyti ir išsiųsti laišką Kalėdų Seneliui, pasivaišinti karšta arbata ir pyragaičiais kvietė amatininkų gildijos nariai, sušalusieji galėjo pasišildyti čia pat, prie Stebuklingos gatvės, kaitriai degančio laužo.

 Gausiai susirinkusius uteniškius sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, LR Seimo narė Milda Petrauskienė, pats Kalėdų Senelis ir Sniego karalienė.

 Skaityti plačiau...

2014-12-10

 
 

Alvydas Katinas – socialdemokratų kandidatas į merus

 Alvydas Katinas Utenos rajono savivaldybei vadovauja nuo 2003 m.

 Vadovaujant Alvydui Katinui Utenos miestas ir rajonas pasikeitė iš esmės: pastatyta viena moderniausių šalyje A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, sukurta atliekų tvarkymo sistema, Utenos mieste ir seniūnijų centruose – vandens ir nuotekų tinklų sistema, renovuotos Utenos gimnazijos ir kitos švietimo įstaigos, modernizuotas šilumos ūkis, sukurta šiuolaikiška sporto infrastruktūra.

 Šie darbai sulaukė ne tik respublikinio, bet ir tarptautinio įvertinimo. Utenos rajono savivaldybė apdovanota trimis Lietuvos savivaldybių asociacijos „Auksinėmis krivūlėmis“ (už kultūros puoselėjimą; už geriausiai panaudojamą ES paramą; už geriausiai tvarkomą šilumos ūkį. Utenos rajono gyventojams būsto šildymo kaina yra pati mažiausia Lietuvoje). Tarptautiniame konkurse tarp pasaulio miestų „The International Awards for Liveable Communities“ 2013 m. Pietų Kinijoje laimėtas aukščiausias – aukso – apdovanojimas.

 2012 m. Utenos parkai pripažinti geriausiu kraštovaizdžio tvarkymo pavyzdžiu Lietuvoje ir buvo įvertinti nacionaliniu apdovanojimu „Už kraštovaizdį“. O 2013 m. Utenos parkai Europos Tarybos kraštovaizdžio konkurse Vraclove (Lenkija) apdovanoti specialiu prizu.

 2013-aisias Alvydas Katinas išrinktas geriausiu meru Lietuvoje.

 Skaityti plačiau...

2014-12-07

Mieli Utenos rajono žmonės!

Vis labiau artėja ne tik didžiausios šių metų šventės, bet ir savivaldybių tarybų rinkimai. 2015 metais rinksime ne tik savivaldybių tarybų narius, bet ir pirmą kartą dalyvausime tiesioginiuose savivaldybių merų rinkimuose. Utenoje susiklostė tokia situacija, kai dėl bendrų rajono gyventojų interesų reikia peržengti partines ambicijas ir sutelkti jėgas bendram tikslui. Tarp šalies savivaldybių vyksta didžiulė konkurencinė kova. Šioje kovoje laimi tie, kurie nuosekliai ir kryptingai dirbo ne vienerius metus, kurie ne tik žino gyventojų problemas, bet ir yra sukaupę pakankamai patirties, kad galėtų jas spręsti. Tik dirbdami bendrai turime visas galimybes tęsti pradėtus darbus, kad pagerintume visų rajono žmonių gyvenimo kokybę.
 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Utenos skyrius, jausdamas didžiulę atsakomybę prieš rajono bendruomenę, priėmė sprendimą tiesioginiuose merų rinkimuose remti Alvydo Katino kandidatūrą.
 Tikime, kad toks mūsų sprendimas atitinka daugumos rajono gyventojų lūkesčius ir balsuos už mūsų remiamą kandidatą tiesioginiuose mero rinkimuose – Alvydą Katiną.

 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Utenos skyriaus pirmininkas Vytautas Kazela
  Mieli uteniškiai,
 Nenumaldomai bėga laikas, atnešdamas ne tik didžiausių metų švenčių – Šv. Kalėdų jaudulį, bet ir šios savivaldybės tarybos 2011–2015 kadencijos pabaigą.  
2015 m. kovo 1 d. vyks savivaldybių tarybų rinkimai, kuriuose bus daug naujovių – viena iš jų – tiesioginiai mero rinkimai. Jau beveik 15 metų būdami koalicijos partneriais Utenos rajono savivaldybėje, dirbdami kartu, ir vieningai priimdami svarbius visai rajono bendruomenei sprendimus, įgyvendindami svarbius projektus, kartu su jumis, mieli uteniškiai, tardamiesi, esame sukaupę didžiulę patirtį ir turime visas galimybes, pradėtus darbus tęsti toliau, imtis naujų, dar neįgyvendintų projektų. Manome, kad tik dirbdami vieningai, galime pasiekti Utenos krašte tokių rezultatų, kurie mūsų rajoną ir mus pačius garsins ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.  Todėl Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Utenos skyrius, suprasdamas vykdomų darbų ir įgyvendinamų projektų Utenoje svarbą, jausdamas atsakomybę prieš visą Utenos rajono bendruomenę, siekdamas išlaikyti vienybę ir rimtį, būsimuose savivaldybių tarybų rinkimuose rems dabartinį rajono merą Alvydą Katiną.
Tikėdami jūsų gera valia ir išmintimi, siekiant išlaikyti rimtį ir pradėtų darbų tęstinumą, kviečiame jus, mieli uteniškiai, balsuoti už Alvydą Katiną.
 Tik būdami vieningi kartu su jumis pasieksime visai mūsų rajono bendruomenei tų rezultatų, kurių tikisi kiekvienas iš mūsų.

 Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) Utenos skyriaus pirmininkas Vidmantas Valinčius
 

„Auksinis feniksas“ – Utenos rajono merui Alvydui Katinui

 Lapkričio 28 d. Lazdijuose buvo išdalinti Lietuvos kultūros centrų asociacijos „Auksiniai feniksai“, vieni svarbiausių ir prestižiškiausių apdovanojimų kultūros srityje. „Auksiniu feniksu“ yra pagerbiami asmenys ir įmonės, labiausiai nusipelnę šalies kultūros kūrimui, plėtrai, perdavimui, saugojimui bei kultūros centrų sistemos vystymuisi, tobulinimui ir viešinimui.

 Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas – vienas iš apdovanotųjų „Auksiniu feniksu“.

 Skaityti plačiau...

2014-12-02

 
 

Jubiliejiniame koncerte – šypsenos, pajuokavimai, plojimai, susižavėjimas

Lapkričio 25-ąją Utenos kultūros centre vyko ypatingas renginys: Utenos muzikos mokyklos mokytoja, Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio iniciatorė ir organizatorė, aktyvi visuomenininkė Zita Lukošiūnienė minėjo 50-metį. Minėjo su labai dideliu savo draugų, gerbėjų, artimųjų būriu. Mat Zita ne tik moko vaikus muzikos, organizuoja renginius, bet ir nuostabiai dainuoja. Tad ir į jos šventę atvyko operos solistai tikri grandai Judita Leitaitė, Vilma Kurpytė, Dainius Puišys, dirigentas Vytautas Lukočius su simfoniniu orkestru „Vilniaus simfonetta“. Vakarą vedė Gintaras Mikalauskas.

 Skaityti plačiau...

2014-11-26

 
 

„Linksmoji armonika“ – daug muzikos, dovanų, gerų emocijų ir šypsenų

Lapkričio 15-ąją ir 16-ąją Utenoje vyko viena linksmiausių ir laukiamiausių švenčių Œ– Lietuvos kaimo kapelų ir liaudies muzikantų šventė „Linksmoji armonika“. Po dviejų metų pertraukos ji vėl sukvietė nemažą būrį dalyvių ir dar didesnį būrų žiūrovų. Vieni jų Utenos kultūros centro salėje buvo LR Seimo narė Milda Petrauskienė ir Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

 Skaityti plačiau...

2014-11-19

 
 

LSDP Utenos skyriaus konferencijoje

Lapkričio 11 d. buvo surengta LSDP Utenos skyriaus konferencija, vykusi Utenos kultūros centre. Joje dalyvavo grupių deleguoti atstovai, kandidatai į savivaldybės tarybos narius 2015 metų savivaldos rinkimuose, svečiai. Konferenciją vedė LSDP Utenos skyriaus pirmininkas, savivaldybės meras Alvydas Katinas, gausiai susirinkusiems bičiuliams perdavęs LR Seimo narės Mildos Petrauskienės sveikinimus ir linkėjimus.

 Skaityti plačiau...

2014-11-12

 
 

Seimo narė pasveikino Utenos mokytojų folkloro ansamblį

 Lapkričio 7-ąją Utenos mokytojų folklorinis ansamblis „Levindra“ paminėjo savo veiklos 30-metį. Šventėje dalyvavo ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė.

 Seimo narė sveikino ansamblį, linkėjo ir toliau kūrybingai dirbti, reprezentuoti Uteną ir Lietuvoje, ir pasaulyje. Ansamblio vadovei Audingai Kvaselytei Milda Petrauskienė įteikė padėką už kūrybingumą, pastangas vienijant kolektyvą naujiems darbams bei laimėjimams, pasididžiavimo, savasties pajautimo bei pagarbos amžinosioms lietuviškoms vertybėms puoselėjimą ir išsaugojimą bei svarų indėlį garsinant Utenos krašto vardą Lietuvoje ir pasaulyje.                                                                       

                                                                                    Skaityti plačiau...

2014-11-07

 
 
 

Dauniškio grupės nariai išreiškė pagarbą mirusiems

 Prieš Vėlines LSDP Utenos skyriaus Dauniškio grupės nariai vėl susibūrė šventam darbui: tradiciškai dauniškiečiai tvarkė į Amžinybę išėjusių buvusių pensionato gyventojų kapus.

 Šį darbą Dauniškio grupė atlieka jau kelinti metai iš eilės. Jie grėbia lapus, tvarko aplinką, ant kapų uždega žvakeles. Ir šiais metais per Vėlines, mirusiųjų atminimo dieną, į Amžinybę išėjusių pensionato gyventojų kapai buvo paženklinti bliksinčiomis žvakių liepsnelėmis. Kaip sakė grupės pirmininkė Edita Urbonienė, „uždegtų žvakučių liepsnelės plaikstėsi kaip gyvos, tarsi dėkodamos už apsilankymą, pagarbą bei dėmesį išėjusiems Anapilin...“

2014-11-06

 
 

Kieno rankose Lietuvos demokratijos vairas?

Artūras Rudomanskis

Globalūs pokyčiai – taip galima pavadinti Katalikų vyskupų sinodo diskusijas ir Estijos apsisprendimą visiems piliečiams suteikti galimybę sudaryti partnerystes nepaisant asmenų lyties. Politinių ir ekonominių santykių su Rytų kaimyne Rusija eskalavimas stiprina poreikį reikalauti ir iš Lietuvos politikų pasirinkti aiškesnę kryptį į Rytus ar į Vakarus, t. y. būti globalių pokyčių dalimi, ar likti Rusijos kultūrinėje, politinėje ir ekonominėje įtakoje. Tačiau kieno tai galioje?                                                                       

                                                                                    Skaityti plačiau...

2014-11-05

 
 
 

Vėsų vakarą atgaiva širdžiai – romantinės dainos

Vėsų ir niūrų spalio 25-osios vakarą į Utenos kultūros centro Tauragnų skyrių susirinkusius tauragniškius ir svečius iš įvairių Lietuvos kampelių šildė dainos apie meilę, ištikimybę, pasitikėjimą: vyko tradicinis romantinės muzikos festivalis „Po Tauragnų dangum“. Jame dalyvavo Seimo narė Milda Petrauskienė, laukiama viešnia, nes į festivalį Seimo narė atvyksta ne pirmą kartą. Ir ne tuščiomis rankomis. Dovanomis ir padėkomis yra pradžiuginami visi festivalio dalyviai ir organizatoriai.

 Skaityti plačiau...

2014-10-28

 
 

Aukštaitiškos dvasios ir pajautimų kupina paroda

Spalio 21-ąją LR Seime buvo atidaryta uteniškių fotomenininko Adolfo Sinkevičiaus ir keramiko Giedriaus Mazūro darbų paroda. Parodos iniciatorė ir globėja – Seimo narė Milda Petrauskienė. Dar neišblėso rugsėjo mėnesį Seimo meno galerijoje veikusios kitų uteniškių menininkų – Utenos dailės mokyklos direktoriaus Jono Pleckevičiaus ir puodžiaus Vytauto Valiušio – darbų parodos atgarsiai, o Seime vėl pristatomi nauji Utenos krašto kūrėjai. „Įsitikinome, kad Utenos meno pasaulis kupinas įvairovės ir talentingų menininkų,“

 Skaityti plačiau...

2014-10-24

 
 

Žemdirbių šventėje – dėmesys ir pagarba kaimo žmogui

Utenos rajono administracijos Kaimo plėtros skyrius spalio 17 d. Utenos rajono žemdirbius pakvietė į tradicinę Žemdirbių šventę Utenos kultūros centre, kurios metu buvo pagerbti darbščiausi, perspektyviausi ūkininkai, verslą kaime plėtojantys verslininkai. Šventėje dalyvavo LR Seimo narė Milda Petrauskienė, sveikinusi visus žemdirbius ir padėkas bei dovanas įteikusi savo gimtojo Užpalių krašto ūkininkams Vidai ir Antanai Paužuoliams bei Elvyrai ir Ramūnui Baltakiams. Gražių žodžių ir dovanų Seimo narė nepagailėjo ir renginio organizatorei Kaimo plėtros skyriaus vedėjai Raimondai Jankauskienei.

 Skaityti plačiau...

2014-10-22

 
 

Tarptautinėje konferencijoje – regionams aktualūs klausimai

Spalio 16 d. Utenos rajono savivaldybėje vyko Utenos kolegijos organizuota tarptautinė konferencija „Europa – regionams, regionai – Europai“. Konferencijoje, skirtoje Lietuvos 10 metų narystei Europos Sąjungoje paminėti, dalyvavo LR Seimo narė Milda Petrauskienė, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas. Tarptautinę konferenciją parėmė LR užsienio reikalų ministerija ir Utenos rajono savivaldybė.                                                                        

                                                                                    Skaityti plačiau...

2014-10-18

 
 
 

Dar kartą apie tiesiogiai renkamus merus: nauda, naujovės, platus žingsnis demokratijos link

Apie tiesioginius merų rinkimus kalbamės su LR Seimo nare Milda Petrauskiene.

Gerbiama Milda Petrauskiene, Jūs buvote iniciatorė Seime, siekiant įteisinti tiesioginius merų rinkimus...

 Lygiai prieš metus inicijavau apskrito stalo diskusiją Seime „Ar 2015 metais merus rinksime tiesiogiai?“, kurioje dalyvavo Seimo nariai, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Konstitucinio Teismo atstovai, politologai, sociologai. Nors dėl tiesioginių merų rinkimų diskutuojame kone du dešimtmečius, buvo labai svarbu dar kartą išgirsti visų nuomonę, ar tiesioginiai merų rinkimai yra reikalingi, kokie tokių rinkimų pliusai ir minusai. Sociologiniai tyrimai parodė, kad daugiau kaip 80 proc. Lietuvos gyventojų pasisako už tiesioginius merų rinkimus.

 Skaityti plačiau...

2014-10-10

 
 

Gerbiamieji,

Nuoširdžiai sveikinu Utenos rajono savivaldybės tarybos narius, administracijos darbuotojus, seniūnus ir seniūnaičius, visuomenines organizacijas ir visus Utenos rajono gyventojus Vietos savivaldos dienos proga. Džiaugiuosi, kad Utenos rajono savivaldybės geroji patirtis, įgyvendinant įvairius projektus, kuriant gyventojų gyvenimo kokybę, yra įvertinta tarptautiniu ir šalies mastu bei yra daugelio Lietuvos savivaldybių siekiamybė. Profesionalus ir nuoseklus vadovavimas, darbuotojų darbštumas ir sumanumas, plėtojamas bendradarbiavimas su Lietuvos ir užsienio partneriais davė gerus darbo rezultatus visose srityse.

Vietos savivaldos dienos proga nuoširdžiai linkiu kuo geriausios kloties šiame atsakingame darbe, puikios sveikatos, laimės ir gerovės visiems savivaldos darbuotojams ir visiems Utenos rajono gyventojams. Tegu Savivaldybė ir toliau sėkmingai išnaudoja visas galimybes gražinant, tausojant ir turtinant uteniškių gyvenimą.

Sėkmės, ryžto ir naujų idėjų!

 Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-10-09

 
 

Paminėta Mokytojų diena

Spalio 5 d. Utenos kultūros centre buvo paminėta Tarptautinė mokytojų diena. Utenos rajono mokytojams buvo padovanotas XVIII Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio baigiamasis renginys – nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos simfoninio orkestro ir solistų koncertas (meno vadovas ir vyr. dirigentas Martynas Staškus).

Mokytojų dienos paminėjime dalyvavo ir susirinkusius mokytojus sveikino šventės viešnia LR Seimo narė Milda Petrauskienė, esanti XVIII Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio globėja,

 Skaityti plačiau...

2014-10-07

 
 

Seimo narė dalyvavo spaudos konferencijoje

LR Seimo narė Milda Petrauskienė spalio 2 d. buvo pakviesta į Utenos rajono savivaldybės administraciją, kurioje jai buvo patikėta svarbi užduotis: spaudos konferencijoje, surengtoje savivaldybės finansinių įsipareigojimų, investicinių projektų įgyvendinimų, Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų panaudojimo tema, pasidalinti apvaliojo stalo diskusijos „Nuo kalbų prie darbų: kada matysime didesnį savivaldybių finansinį ir ekonominį savarankiškumą“

                                                                                 

                                                                                    Skaityti plačiau...

2014-10-03

 
 
 

 
 

Utenoje paminėta Policijos – Angelų sargų – diena

Utenoje iškilmingai buvo paminėta Policijos – Angelų sargų – diena. Minėjime, kuris vyko Utenos kultūros centre, dalyvavo ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė.

Sveikindama gausiais susirinkusius Utenos apskrities pareigūnus, Milda Petrauskienė sakė:

– Nuoširdžiai sveikinu Jus Policijos – Angelų Sargų – dienos proga. Net abejoti netenka, kad Jūsų misija – ginti žmogų ir saugoti valstybę – yra viena kilniausių pasaulyje. Jūs žmonėms reikalingi visada – ir dirbant, ir ilsintis, ir namuose, ir gatvėje. Kaip tikri angelai, Jūs saugote gėrį, meilę, šviesą, kasdienos jaukumą ir ramybę. Iš visos širdies dėkoju Jums už tai: už pasiaukojimą, atsakomybę, kantrybę ir drąsiai priimamus bei sėkmingai įveikiamus tarnybos išbandymus.

 Skaityti plačiau...

2014-09-30

 
 

Gerbiami policijos pareigūnai,

Nuoširdžiai sveikinu Jus Policijos – Angelų Sargų – dienos proga. Net abejoti netenka, kad Jūsų misija – ginti žmogų ir saugoti valstybę – yra viena kilniausių pasaulyje. Jūs žmonėms reikalingi visada – ir dirbant, ir ilsintis, ir namuose, ir gatvėje. Kaip tikri angelai, Jūs saugote gėrį, meilę, šviesą, kasdienos jaukumą ir ramybę. Iš visos širdies dėkoju Jums už tai: už pasiaukojimą, atsakomybę, kantrybę ir drąsiai priimamus bei sėkmingai įveikiamus tarnybos išbandymus. Mielieji, linkiu Jums nepalaužiamo tikėjimo savo misija, ištvermės, ryžto kasdieniuose darbuose ir stiprios sveikatos. Būkite visada palytėti angelo sparno: kad būtumėte apsaugoti nuo bėdų, kad jaustumėte dėkingumą, kad būtumėte sutinkami ir išlydimi kaip geri draugai.

 Kantrybės, išminties, meilės!                              

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-09-30

 
 
saulegrazos2014

Mielieji,

Spalio 1 d. – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Džiugu, kad mūsų senoliai, tautos išmintis ir neįkainojama patirtis, turi savo šventę, kurios metu gali susiburti pabendrauti, pasidalyti džiaugsmu ir rūpesčiais, išsakyti savo lūkesčius ir pastebėjimus. Mieli Utenos rajono senjorai, Jūs esate svarbi ir gerbiama visos bendruomenės dalis. Jūs kūrėte mūsų visų gyvenimą, kuriuo dabar džiaugiamės ir kurį toliau kuriame mes, mokydami savo vaikus saugoti amžinąsias vertybes. Mes džiaugiamės bendravimus su Jumis, nes iš Jūsų niekada negana mokytis išminties, pagarbos sau ir kitiems, dėmesingumo ir supratimo. Džiaugiuosi galėdama Jus pasveikinti ir padėkoti. Linkiu Jums tvirtybės, kantrybės, jaunatviškos energijos. Tegu Jums netrūksta stiprios sveikatos, ištvermės ir drąsos. Linkiu, kad artimųjų šypsenos ir žmonių meilė visada lydėtų gyvenimo kely, kad atrastumėte ryžto ir energijos savo užmojams įgyvendinti. Su švente!
 

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-09-29

 
 
2014geles 

Mielieji socialiniai darbuotojai,

     Yra dar laimė pasilenkt prie silpno, prakalbinti nebylų...

(Just. Marcinkevičius)

Šiandien – Jūsų diena, Jūsų profesinė šventė – Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Paminėdami šią datą, prisimename Jūsų darbo svarbą, darbo, kurio dėka daugeliui žmonių gyvenimas nušvinta šviesiomis spalvomis. Jūs visada pasilenkiate prie silpnojo, prakalbinate nebylųjį, ištiesiate ranką parkritusiam... Jūs būnate ten, kur labiausiai laukiami, kviečiami ir rūpinatės senu, jaunu, dideliu ir mažu. Jūsų pastangas sunku išmatuoti, nes jos yra labai reikalingos visai visuomenei. Nuoširdžiai sveikinu Jus profesinės šventės proga ir linkiu neblėstančios energijos. jaunatviško nusiteikimo, kantrybės kasdienių darbų sūkuryje. Dėkoju Jums už širdies šilumą, dalijamą likimo nuskriaustiesiems, pasiaukojimą ir drąsą. Tegu Jus kasdien lydi sėkmė, stiprybė ir aplinkinių dėkingumas.    
 

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-09-25

 
 

Paroda, sujungusi žemę ir dangų

LR Seimo Parlamento galerijoje jau nuo rugsėjo 15 d. buvo galima pasigrožėti Utenos krašto dailininko Jono Pleckevičiaus tapybos ir Lietuvos puodžių karaliaus Vytauto Valiušio keramikos darbais. Akį traukė grakščios V. Valiušio vazos, vazelės, puodai, J. Pleckevičiaus drobėse atgiję Lietuvos ir Latvijos kaimų, miestelių vaizdai. Parodos iniciatorė, organizatorė ir globėja – Seimo narė Milda Petrauskienė. Seimo narė jau ne pirmą kartą LR Seime surengia Utenos krašto kūrėjų, tautodailininkų parodas, kartu pakviesdama koncertuoti vienos ar kitos seniūnijos meno kolektyvus. V. Valiušio ir J. Pleckevičiaus darbų paroda skirta Utenos miesto 753-iajam gimtadieniui, kurį Utena atšventė rugsėjo 6 d.

Skaityti plačiau...

2014-09-18

   
 
 

Naujosios sveikatos apsaugos ministrės vizitas Utenoje

Utenoje, LR Seimo narės Mildos Petrauskienės kvietimu, lankėsi sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Ministrė į Uteną atvyko tiesiai iš Šilinių atlaidų. Vizito tikslas – susipažinti su Utenos ligoninės patalpų būkle. Ministrę, Seimo narę ir kitus svečius pasitiko ligoninės direktorius Dalius Drunga bei Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė.

                                                                                 

                                                                                    Skaityti plačiau...

2014-09-18

 
 
 

Utena paminėjo 753-iajį gimtadienį

Utenoje rugsėjo 6 d. šurmuliavo 753-iasis miesto gimtadienis. Jam buvo visko daug: gero vasariško oro, netikėtumų, nuotaikingų koncertų, fontano Dauniškio ežere spalvų žaismo, gausaus būrio svečių ir pakilios nuotaikos.

Uteniškius sveikino net aštuonių užsienio delegacijų atstovai. Miestų partnerių atstovai atvyko iš Trebon (Čekija), Chelmo (Lenkija), Preilių (Latvija), Glubokoje (Baltarusija), Pontinijos (Italija) miestų. Sulaukta ir naujųjų draugų: iš Interlakeno miesto (Šveicarija) ir Rezeknės (Latvija). Šventėje dalyvavo ir seni Utenos draugai – karinio jūrų laivyno laivo „Sėlis“ įgulos atstovai. Uteniškius sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, LR Seimo narė Milda Petrauskienė.

Skaityti plačiau...

Žiūrėti galeriją... 

2014-09-09

 

Milda Petrauskienė – Utenos 753-ojo gimtadienio pradžios renginių viešnia

Utena rugsėjo 6 dieną mini 753-iąjį gimtadienį. Ta proga šventiniai renginiai jau prasidėjo rugsėjo 4-ąją Utenos rajono apdovanojimų už pasiekimus įvairiose srityse parodos atidarymu ir Utenos rajonui nusipelniusių žmonių pagerbimu, kurie vyko Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Dar vienas renginys, skirtas mieto gimtadieniui, vyko Utenos Dievo apvaizdos bažnyčioje. Tai – 18-asis Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis. Minėtuose renginiuose dalyvavo ir uteniškius sveikino LR Seimo narė Milda Petrauskienė.

Skaityti plačiau...

2014-09-05

 
 

Mieli uteniškiai,

Nuoširdžiai sveikinu Jus miesto 753-iojo gimtadienio proga. Gimtadienis – linksma, nuotaikinga, kupina įspūdžių, šypsenų ir malonių susitikimų šventė. Neabejoju, kad mano gimtojo miesto gimtadienis visada yra laukiamas, nes jis kiekvienam miesto ir rajono gyventojui, kiekvienam svečiui dovanoja pačias gražiausias akimirkas. Utena tikrai turi kuo didžiuotis: darbščiais, svetingais, išmintingais žmonėmis, kraštovaizdžiu, pramone, gyvenimo kokybe ir savivaldybės vadovais, dirbančiais žmonių labui ir kuriančiais miestą, kuriame gera gyventi visiems.

Mielieji, linkiu kuo didžiausios sėkmės visuose Jūsų sumanymuose ir darbuose, stiprios sveikatos, dar daug idėjų ir įgyvendintų projektų, garsinančių Uteną visame pasaulyje. Mylėkite savo miestą. Didžiuokitės juo. O aš didžiuojuosi Jumis – drąsiais, sumaniais, nuoširdžiais ir kūrybingais uteniškiais.

Geros šventės !                                      

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-09-05

 
 

Mielieji,

Už langų – dar vienas rugsėjis. Nuostabus, spalvingas, ypatingas rugsėjis. Rugsėjis, kuris atveria duris į paslapčių, ieškojimų ir džiaugsmingų atradimų kupiną žinių šalį ir dovanoja pasauliui būsimus Einšteinus, Da Vinčius, Platonus. Maironius. Rugsėjis gaiviu vėjo gūsiu įsisuka į mokyklas, kolegijas, universitetus ir užaugina svajones, subrandina idėjas, pasėja Pažinimo medžio sėklą kiekvieno mūsų širdyse.

Visus visus – pedagogus, mokinius, studentus ir jų tėvelius – nuoširdžiai sveikinu su Mokslo ir žinių diena. Linkiu, kad mokslo metai dovanotų kiekvienam sėkmės, žingeidumo, ryžto, kantrybės ir pasitikėjimo vienas kitu. Svajokite, tobulėkite ir atkakliai siekite savo tikslų. Būkit kūrybingi, drąsūs. Juk drąsius visada lydi sėkmė.

Tad sėkmės Mokslo ir žinių kelyje!

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė      Ta diena, kai prieš 25 metus visi tvirtai susikibę rankomis stovėjome Baltijos kelyje, negali būti pamiršta ir nebus pamiršta. Tie jausmai, kurie užvaldė visus žmones nuo Vilniaus iki Talino, širdyse gyvi iki šiol. Gyvoji grandinė, nusidriekusi daugiau kaip 600 kilometrų, sujungė trijų Baltijos sesių siekį, ryžtą ir nusiteikimą kovoti už švenčiausias vertybes – savo tautų laisvę ir nepriklausomybę. Nepaisydami grasinimų, trukdžių, Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės visam pasauliui pademonstravo savo drąsą ir parodė, kad esam nepriklausomi, išdidūs, savarankiški ir vieningi.

     Mielieji, kviečiu visus ir dabar būti vertiems tos dienos siekiams. Būkim vieningi ir drąsūs kasdieniuose darbuose, būkim išdidūs, pasauliui kalbėdami apie Lietuvą ir joje gyvenančius žmones, būkim savarankiški, nuspręsdami ir pasirinkdami ateities kelią. Lai pareiga, pasiaukojimas ir meilė Tėvynei įprasmina visus mūsų tikslus ir darbus.

 
                                      Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-08-22

 

Lietuvos gelbėtojai – viena ranka grobstė, kita dalijo trupinius


Eduardas Šablinskas
Socialdemokratas, Seimo narys

Nusavintas pensijas atgaunantiems pensininkams dabar labai apmaudu, kad kai kurie jų kartos žmonės to teisingumo taip ir nesulaukė. Ne tik teisingumo. Tuo metu nurėžtos pensijos kai kuriuos senolius privertė atsisakyti vaistų, sveikatą stiprinančių priemonių.

Pensininkai garsiai kalba, kad valdžia siekė juos tiesiog numarinti ir jų sąskaita išspręsti finansines valstybės problemas. Atsiranda ir tokių senolių, kurie ir dabar atsiimdami kompensacijas, vis dėl to jaučiasi paskolinę valstybei „iš savo pensijukės“ ir galbūt išgelbėję tėvynę nuo pražūties.
Sveikinam šviesų požiūrį, bet kad garbingieji optimistai buvo apgauti pačios solidarumo idėjos skelbėjų dabar aiškiai parodo praėjusios kadencijos valdančiųjų politiniai užkulisiai. Lietuvos gelbėtojais nuo krizės apsiskelbę konservatoriai viena ranka nusirėžė nuo pensininkų, bedarbių pašalpų, nedarbingumo išmokų, kita ranka tuo pačiu metu pildė ir savo kišenes.

Skaityti plačiau...

 

 

Tradicinė LSDP Utenos skyriaus vasaros stovykla prie Labės ežero


 Šį savaitgalį Tauragnuose prie Labės ežero įvyko tradicinė Lietuvos socialdemokratų partijos (toliau – LSDP) Utenos skyriaus vasaros stovykla, kurią organizavo J.Basanavičiaus grupės pirmininkas Nerijus Stasiulionis ir jo pavaduotojai - Agnė Zinkevičiūtė ir Arūnas Sekonas.
Susirinkusius stovyklautojus pasveikino N.Stasiulionis palinkėdamas turiningai praleisti savaitgalį kartu su bendraminčiais.

Skaityti plačiau...

2014-08-07

 
 

Mielos Onos, Onutės, Onelės,

Nuoširdžiai sveikinu visas šio lietuviško, ypatingo, skambaus vardo turėtojas. Džiaugiuosi, kad Pakalnių bendruomenė kiekvienas metais pagerbia Onas, surengdama nuotaikingą ir linksmą Oninių šventę. Ši šventė kasmet vis gražesnė ir įspūdingesnė, suburianti draugėn vis daugiau žmonių. Ji vyksta per patį vasaros įkarštį, kai pievos kvepia medumi, visu grožiu spinduliuoja margaspalviai žiedai, o širdis veržiasi džiaugtis ir dalinti aplinkiniams gerumą. Tokios ir Onutės: linksmos, darbščios kaip bitutės, dovanojančios visiems meilę, šypsenas ir širdies gerumą.
Mielosios, linkiu Jums kuo stipriausios sveikatos, ištvermės ir jaunatviškos energijos. Tegu Jūsų kasdienoje netrūksta džiaugsmo, saulėtų dienų ir artimųjų meilės. Būkit laimingos, mylimos ir mylinčios. Būkit stiprios, tvirtos ir ryžtingos.
Su švente!
                                      Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-07-25

                                    Kviečiame į LSDP Utenos skyriaus vasaros stovyklą

Stovyklos data: 2014 m. rugpjūčio 1, 2, 3 dienomis.
Stovyklos vieta: Utenos rajonas, Tauragnai, prie Labės ežero.
Stovyklos dalyviai: LSDP Utenos skyriaus bičiuliai ir jų šeimų nariai. Partijos nariai į stovyklą gali pakviesti asmenis, kurie domisi galimybe įstoti į LSDP.
Gyvenimo sąlygos: Gyvensime palapinėse, valgysime pačių atsivežtą ir pasigamintą maistą.
Įsikūrimas: Stovykloje paruoštos vietos automobiliams, palapinių miestelio, poilsio ir pramogų zonos.

Stovyklos programa: 2013-08-02
18:00 Atvykimas ir įsikūrimas stovykloje.
19:00 Oficialus stovyklos atidarymas.
19:30 Vakarienė.
20:30 Žaidimas „Taip ir ne“.
22:00 Vakaronė.
24:00 Tradicinis žvakučių plukdymas ežere.

2013-08-03
08:00 Pusryčiai.
10:00 Sportinės rungtys.
11:00 Arūno pietūs.
14:00 Virvės traukimas.
15:30 Tinklinis.
18:00 Estafečių varžybos.
19:00 Skani vakarienė.
20:00 Stalo žaidimų čempionatas.
20:30 Vakaronė.

2013-08-04
8:00 Pusryčiai.
12:00 Stovyklos uždarymas, atsisveikinimas, išvykimas.
Mokesčiai: Dalyvavimas stovykloje Jums kainuos ŠYPSENĄ
Stovyklą organizuoja: LSDP Utenos skyriaus J. Basanavičiaus grupės pirmininkas ir jo pavaduotojai.
Grupės vadovas: Nerijus Stasiulionis, Tel. 8-687-34999, e-paštas: n.stasiulionis@gmail.com
 

 

 Arbata pas Marianą – su romansų, rusiškos dvasios ir puikios nuotaikos skoniu


Liepos 18 d. Vyžuonėlių dvare (Utenos r.) prasidėjo tarptautinis dailininkų pleneras, surengtas asociacijos Lietuvos–Vokietijos forumas. Pleneras buvo pavadintas Marianos Veriovkinos pleneru, jame dalyvauja dailininkai iš Vokietijos, Latvijos, Lietuvos.
Mariana Veriovkina (1860–1938 m.) – žymi rusų kilmės vokiečių avangardo tapytoja. Savo kaip dailininkės kelią ji pradėjo Vyžuonėlių dvare, kurį 1879 m. nupirko jos tėvas generolas Vladimiras Veriovkinas. Vasaras Mariana Veriovkina praleisdavo Vyžuonėlėse, 1896 m. ji išvyko mokytis dailės į Miuncheną ir ten pasiliko gyventi. Po Pirmojo pasaulinio karo iki mirties Mariana Veriovkina gyveno Šveicarijoje, Askonos mieste.
Plenero globėjais tapo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė.


Skaityti plačiau...
2014-07-21

 
 
 

 Išleistuvės – su ašaromis, juoku, sveikinimais ir dovanomis


Išleistuvės – ir nuotaikinga, ir kartu liūdna šventė. Tenka atsisveikinti su mokykla, draugais, mokytojais ir pasitikti naujo gyvenimo etapo pradžią.
Į naują, savarankišką, gyvenimą savo gimtojo miestelio – Užpalių – gimnazijos abiturientus palydėjo Seimo narė Milda Petrauskienė. Šiemet gimnaziją baigė jau 66 laida – 19 abiturientų. Visiems jiems Seimo narė įteikė Justo Vinco Paleckio knygą „Europa tolima ir artima“ ir palinkėjo būtinai aplankyti Europos šalis, bet, pasisėmus patirties, būtinai sugrįžti š Lietuvą.


Skaityti plačiau...
2014-07-18

 
 
 

                   Mieli Lietuvos žmonės,

   1253 m. liepos 6-ąją dieną buvo karūnuotas pirmasis Lietuvos karalius Mindaugas. Tai gera proga prisiminti ir peržvelgti mūsų valstybingumo ištakas. Mindaugas ne tik vienijo atskiras lietuvių žemes, bet ir suteikė istorinį šansą gentinę savimonę pakylėti iki pilietinio solidarumo. Jis pakreipė Lietuvos kelią europinės civilizacijos link, atvėrė Lietuvai duris į Europą, suteikė jaunai valstybei galimybę aktyviau ir lygiavertiškiau dalyvauti tarptautinėje politikoje bei plačiau pasinaudoti krikščioniškojo pasaulio tikėjimo tiesomis, raštu, mokslu, menais.
   Šiemet ši diena sutampa su Dainų švente „Čia mano namai“. „Aš – iš čia. Čia – mano Namai. Mūsų Namai. Mūsų Tėvynė“. Švęskime ir dainuokime kartu.

Sveikinu visus Valstybės dienos proga!

Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas,
LSDP pirmininkas
Algirdas Butkevičius

 
 

                   Mieli Utenos rajono žmonės,

   Nuoširdžiai sveikinu visus Utenos rajono gyventojus Valstybės, Mindaugo karūnavimo, dienos, proga. Mūsų tautos istorija – tai kovų už laisvę ir nepriklausomybę istorija. Laisvės ir nepriklausomybės idėją išpuoselėjo pirmasis suvienytos Lietuvos valdovas, kunigaikštis Mindaugas. Bet ir susikūrus Lietuvos valstybei mūsų protėviai šimtmečius kovojo už teisę gyventi laisvai ir savarankiškai. Tad mums, savo Valstybę kuriantiems ir stiprinantiems, tenka atsakinga ir svarbi pareiga – saugoti ją ir perduoti jaunajai kartai amžinąją nuostatą puoselėti tai, kas iškovota krauju, išnešiota širdy, aplaistyta džiaugsmo ašarom.
   Mielieji, linkiu Jums kuo geriausios kloties kuriant mūsų dabartį ir ateitį. Juk čia – mūsų žemė, mūsų šaknys, mūsų viltys ir tikėjimas. Būkit ištvermingi, drąsūs, kupini idėjų. Lai karaliaus Mindaugo puoselėta tautos vienybės idėja suvienija mus bendriems darbams ir tikslams.
Su švente!

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė
2014-07-05

 
 

Valdančioji dauguma taps kriminaline? Tai Lietuvos Dalia jau tokia yra. Ir dar galimai melagė

Artūras Račas

Klausykit, gal kas nors man galėtų paaiškinti, kodėl Lietuvos Dalia pastaruoju metu siautėja taip, lyg būtų laimėjusi rinkimus?

Taip, taip, rinkimus ji laimėjo, aš žinau, tačiau, cituojant ją pačią, paskutiniuose rinkimuose pasitikėjimą jai išreiškė vos 27 proc. Lietuvos rinkėjų (būtų dar mažiau, jei Zeniukas iš VRK laiku būtų įrašęs visus gegužės mėnmesį gimusius į rinkėjų sąrašus). Jei valstybė būtų koks UAB’as, tai Dalia iš viso jokio balso neturėtų, galėtų tik stebėti, kaip kiti tantjemas dalinasi. Ypač – turint galvoje, kad pasitikėjimas ja per penkerius metus mažėjo panašiu greičiu kaip A.Zuoko populiarumas – nuo 2009 metų Lietuvos Dalia prarado 250 000 rinkėjų, tai yra, panašiai tiek, kiek jų kada nors yra turėję jos mylimi konservatoriai.

Skaityti plačiau...

 
 

„Aušriukų“ viešnia ir rėmėja – Milda Petrauskienė


  Birželio pabaiga buvo svarbi ir įsimintina Utenos kultūros centro Leliūnų skyriaus popchorui „Aušra“ ir jo vadovams Aušrai ir Edmundui Gutauskams – popchoras minėjo 10-ies metų gyvavimo sukaktį. Ta proga išpuoselėtoje kompozitoriaus Juozo Karoso sodyboje buvo surengtas šventinis koncertas, kuriame skambėjo ne tik popchoro atliekamos dainos. Pasveikinti savo draugus atvyko ir maži, ir jau nuo žemės gerokai pasistiebę dainininkai iš Utenos ir Ignalinos. Buvo ir visas būrys „rimtų“ sveikintojų, tarp kurių viena garbiausių viešnių buvo Seimo narė Milda Petrauskienė, parėmusi naujojo, jau antrojo, popchoro „Aušra“ kompakto išleidimą.

Skaityti plačiau...

2014-06-30

 
 

 LSDP sąskrydis Giruliuose


Birželio 20–22 dienomis Giruliuose vyko jau tradiciniu tapęs kasmetinis Lietuvos socialdemokratų partijos sąskrydis. Šiais metais dalyvavo 60 stovyklų iš įvairių miestų, sąskrydis iš kitų išsiskyrė gausiu jaunų žmonių būriu.
Pirmąjį sąskrydžio vakarą bičiulius pasveikino „Sadūnų“ kapela iš Zarasų rajono. Po to vyko miestų prisistatymai. Antrąją dieną sąskrydžio organizatoriai kvietė dalyvauti sporto ir proto rungtyse. Džiaugiamės, kad mūsų stovyklą aplankė LR Seimo narė Milda Petrauskienė. Garbi viešnia bendravo su bičiuliais, domėjosi, ar mums nieko netrūksta, ar gerai leidžiame laiką. Milda Petrauskienė linkėjo mums sėkmės sporto rungtyse ir nė kiek neabejojo, kad uteniškiams pasiseks.


Skaityti plačiau...
2014-06-26

 
 
 

                                    Giruliai kviečia

   2014 m. birželio 20, 21 ir 22 dienomis Giruliuose vėl rengiamas tradicinis LSDP sąskrydis. Jame kviečiami dalyvauti LSDP nariai ir jų šeimų nariai.
Norintys dalyvauti registruojami iki 2014-06-15.
Tai puiki proga įspūdingai praleisti savaitgalį prie Baltijos jūros, kur Jūsų lauks smagi programa.

  SĄSKRYDŽIO PROGRAMA

PENKTADIENIS
Nuo 15.00 val. Komandų atvykimas, registracija, įsikūrimas.
21.00 – 01.00 val. LSDP skyrių prisistatymas ir vakaronė „Šėlkim prie jūros – kartu su bičiuliais“.

ŠEŠTADIENIS
11.00 val. SĄSKRYDŽIO ATIDARYMAS.
12.00 - 17.30 val. Sportinės varžybos ir įvairūs konkursai.

PRIVALOMOS RUNGTYS
12.00 val. - Krepšinio varžybos
12.00 val. - Šaudymas
13.00 val. - Virvės traukimo varžybos

NUGALĖTOJŲ APDOVANOJIMAS
LSDP skyrių komandos, užėmusios I-II-III vietas sporto šakų varžybose, apdovanojamos taurėmis ir diplomais.
Komandų dalyviai, užėmę I-II-III vietas sporto šakose, apdovanojami medaliais.
Komandos, užėmusios I-II-III vietas komandinėje įskaitoje, apdovanojamos taurėmis ir diplomais.

KITOS RUNGTYS
12.00 val. PAPLŪDIMIO TINKLINIS
13.00 val. „Protų mūšis“ – intelektualams: vaikams ir suaugusiems.
14.00 val. Komandinės slidinėjimo varžybos (komandos sudėtis – 4 dalyviai).
15.00 val. Žiedų mėtymas į taikinį (varžybos individualios).

14.00 val. Aitvarų pasirodymai prie jūros.
19.30 val. Sportinių varžybų ir konkursų nugalėtojų apdovanojimas.
21.30 val. KARALIŠKOJI PROMENADA PRIE JŪROS.
23.00 val. Koncertas-diskoteka „Iki gaidžiai užgiedos...“

SEKMADIENIS
10.00 val. Sąskrydžio uždarymas.

LSDP respublikinio sąskrydžio štabas

 

Mažųjų stebuklų apsuptyje


  Utenos rajono tautodailininkai šalyje garsėja kūrybingumu, aktyvumu ir produktyvumu. Viena tokių – tautodailininkė, karpinių kūrėja, margučių margintoja Odeta Bražėnienė, neseniai Utenos kraštotyros muziejuje surengusi jubiliejinę parodą, skirtą gyvenimo 50-mečiui ir kūrybos 30-mečiui paminėti.
Parodos atidarymo metu jubiliatę sveikino gausus būrys svečių, artimieji, kolegos, draugai iš visos Lietuvos. Vienas pirmųjų sveikintojų buvo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, linkėjęs kūrybinės sėkmės, bet ne kūrybinės ugnelės, nes ji, žinant, kad Odetos Bražėnienės vienas svarbiausių menų yra karpiniai, gali būti ir pavojinga... „Nelinkiu, Odeta, ir sveikatos, nes tokio amžiaus moteriai sveikatos dar nereikia linkėti, bet linkiu kasdienio džiaugsmo, kūrybinių ieškojimų ir atradimų, kuriais mus džiuginsi ilgai ir dažnai“, – sakė Alvydas Katinas.

Skaityti plačiau...

2014-06-13

 
 

Vasaros atidarymas J. Basanavičiaus grupėje


  Lietuvos socialdemokratų partijos Utenos skyriaus J. Basanavičiaus grupės bičiuliai praėjusį šeštadienį atidarė vasaros sezoną. Grupės „Trečiojo“ pogrupio vadovas Mantas Juozauskas vasarą sutikti pakvietė pasižvalgant po Aukštaitijos nacionalinį parką.
Bičiuliai su šeimomis aplankė Ginučių vandens malūną, pastatytą dar XVI – ame amžiuje, ir Ledakalnį, nuo kurio matosi net 6 ežerai, o parko kraštovaizdžiu grožėjosi nuo „Bitės“ apžvalgos bokšto.

Skaityti plačiau...

2014-06-12

 
 

 Vyžuonų mokykla paminėjo įspūdingą jubiliejų


Utenos rajono Vyžuonų pagrindinė mokykla paminėjo neeilinę savo istorijos sukaktį: mokyklai sukako 150 metų. Į jubiliejinę šventę, vykusią šeštadienį, birželio 7 d., susirinko gausus būrys Vyžuonų miestelio bendruomenės, buvę mokiniai, mokytojai, Utenos rajono savivaldybės atstovai, kiti svečiai. Pasveikinti mokyklos bendruomenės nepamiršo ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė, sveikinimus ir dovanas perdavusi per savo atstovus. Sveikinime seimo narė rašė: „Nuoširdžiai sveikinu ir džiaugiuosi garbingu ir gražiu Jūsų mokyklos jubiliejumi. Minima sukaktis – prasmingas atspirties taškas, kai galima įvertinti atliktus darbus ir skubėti imtis naujų, didesnių ir svarbesnių.


Skaityti plačiau...
2014-06-07

 
 
 

Ar vaikų psichologo teisinėse bylose reikia ieškoti telefonu 118?

Rimantė Šalaševičiūtė, Žmogaus teisių komisijos, LSDP frakcijos narė

Padėkime mažam žmogui apginti savo gyvenimą. Šiuo atveju kalbu apie vaikų teises ir interesus šeimos ir skyrybų bylose, taip pat nepilnamečių nukentėjusiųjų ar liudytojų apsaugą vaikų pardavimo, vaikų prostitucijos ir vaikų pornografijos bylose. Lietuvos visuomenė ne kartą yra tapusi skaudžių šeimyninių dramų, kai vaikai tampa jų įkaitais, liudininke.
Todėl ypač svarbu, kad tokiose sudėtingose situacijose būtų pasirūpinta, jog vaikai gautų specializuoto psichologo pagalbą. Tačiau šiandien, deja, Lietuvoje dar tebeegzistuoja tokia padėtis, kai teismai ir antstoliai, būna, vaikų psichologo priversti ieškoti informaciniu telefonu 118... Taigi, būtini skubūs ir veiksmingi sprendimai kaip specialiai apmokytų psichologų, apsaugančių vaikus ir atstovaujančių jiems teisinėse bylose, sąrašo sudarymas, tokių specialistų rengimas, aiškių jų kvalifikacijos kriterijų parengimas.


Skaityti plačiau...

 
 

Milda Petrauskienė: „Ir dabar džiaugiuosi, kad pastatas atiteko Utenos vaikams...“


  Utenos muzikos mokykla švenčia 50-ies metų jubiliejų. Jau vasario mėnesį mokykloje prasidėjo šventiniai renginiai, kuriuos vainikavo baigiamasis akordas – šventinis koncertas „Muzika, priklausome Tau...“.

Skaityti plačiau...

2014-06-02

 
 

Mieli tėčiai, brangūs seneliai,


Jus visada prisimename, kai sunku. Į Jus kreipiamės, kai gyvenimas pateikia daug klausimų, bet liepia atsakymų ieškoti patiems. Pas Jus skubame, kad galėtume kaip po ąžuolais pasislėpti nuo atšiaurių gyvenimo audrų. Jūs – išminties, patirties, kilnumo ir taurumo lobynas, Jūs – meilės, darbštumo ir kantrybės pavyzdys. Iš Jūsų išmokome daug ko: gerbti tiesą ir duoną, mylėti darbą, užjausti ir padėti silpniesiems. Šios pamokos mus gyvenime visada praverčia.   

Nuoširdžiai sveikinu visus Tėvelius, Senelius prasmingos šventės – Tėvo dienos – proga.

Linkiu laimės, meilės, stiprios sveikatos ir kuo geriausios sėkmės visuose darbuose ir sumanymuose. Būkite stiprūs ir tvirti kaip ąžuolai, nestokokite jaunatviškos energijos, o Jūsų kasdieną teapgaubia artimųjų meilė ir šiluma.
Pagerbkime mirusių tėvų atminimą, jie mus augino, auklėjo, globojo...

                                                            Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-05-31

 

Mielieji,

     Birželio 1-ąją minime Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Neatsitiktinai ji švenčiama pirmąją vasaros dieną, kuri ženklina atostogų, linksmybių, nuotykių pradžią ir siunčia žinią, kad miestų ir miestelių gatvės, aikštės, kiemai prisipildys vaikų juoko, šypsenų, džiaugsmingo klegėjimo ir siautulio. Labai norėtųsi, kad visiems vaikams visa vaikystė būtų tokia pat džiugi, nerūpestinga ir saugi kaip vasara. Tad mums, suaugusiems, birželio 1-ojo – tarsi priminimas apie būtinybę saugoti vaikystę, gerbti vaikų teises ir poreikius, ugdyti humanišką, patriotišką ir kūrybingą jaunąją kartą.
     Mielieji, nuoširdžiai sveikinu visus Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga. Vaikučiams linkiu, kad atėjęs į šią didelę žemę taptumėte dideliais žmonėmis, kurių akys visada spindėtų džiaugsmu, nepaliautų šypsotis, o gyvenimas būtų kupinas ieškojimų ir atradimų. Suaugusiems linkiu nepamiršti, kad vaikai – džiaugsmas ir atsakomybė, laimė ir rūpestis. Tad meilė ir rūpinimasis tepasiekia kiekvieną mažą žmogutį ir padeda jam įgyvendinti visas svajones bei troškimus.
 

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-05-30

 
 

                                     Mieli bičiuliai,

   Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie palaikė mane rinkimuose į Europos Parlamentą.
Taip pat noriu pasakyti ypatingą ačiū tiems, kurie dirbo rinkiminėse komisijose, stebėtojais, štabuose, „bildukais“ ar kitais būdais prisidėjo rinkimų kampanijos metu.
  Nepaisant to, kad nesu išrinktas Europos parlamento nariu, pažadu ir toliau atsakingai tęsti įsipareigojimus Lietuvos žmonėms, kurti dirbančią, uždirbančią ir vieningą Lietuvą!


Bičiuliškai,
Juozas Olekas

 

Utena sulaukė keliautojų senuoju pašto traktu


  Šių metų gegužės 18 dieną Utenoje trumpam apsistojo istorinės - pažintinės ekspedicijos „Per Lietuvą, Latviją ir Lenkiją senuoju pašto traktu“ dalyviai. Sugužėjęs didelis būrys uteniškių su dideliu susidomėjimu laukė renginio. Utenos dailės mokykloje – senojoje pašto stotyje - su ekspedicijos dalyviais susitiko Utenos rajono meras Alvydas Katinas ir Seimo narė Milda Petrauskienė.Tai tarptautinis projektas, kuriuo siekta surengti panašią ekspediciją į tas, kurios buvo vykdomos prieš 150 metų senuoju imperatoriaus pašto traktu iš Sankt Peterburgo į Varšuvą. Pagal XIX amžiaus pavyzdį atkurtos karietos, apranga, žirgai ir šventės dvasia susirinkusiuosius Utenos dailės mokyklos kiemelyje nukėlė šimtmetį atgal.

Žiūrėti galeriją...

2014-05-18

 
 

Mildos dienai – sveikinimai, stebuklai, šypsenos ir dainos


  Gegužės 13-oji – meilės, piršlybų ir giminės tęstinumo dievaitės Mildos diena. Tikra lietuviška meilės diena, galinti ir turinti nukonkuruoti vasario 14-ąją minimą šv. Valentino dieną, kurios ištakos – anapus Atlanto. Kad konkurencijos svarstyklės linktų dievaitės Mildos naudai, LR Seimo narė Milda Petrauskienė jau trečią kartą Utenoje surengė linksmą, nuotaikingą, kupiną meilės ir žavesio šventę – Mildos dieną. Ji buvo švenčiama saulėtą ir pavasariškai šiltą gegužės 14-ąją Utenos kultūros centre, į kurį susirinko 25-ios Mildos iš Utenos rajono, bičiuliai, Utenos rajono savivaldybės administracijos atstovai, žiniasklaidos atstovai bei kiti svečiai.

Skaityti plačiau...

2014-05-15

 
 

Kiek Lietuvai kainuoja Prezidentės „drąsa“?

Zigmantas Balčytis

Esu už garbingą rinkimų kovą.
Visu savo elgesiu ir veiksmais tai rodžiau rinkimų kampanijos metu, todėl nustebino Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirmadienį pareiškusi, kad ji, skirtingai nei aš, Zigmantas Balčytis, skiria daugiau dėmesio šalies nacionaliniam saugumui, valstybės gynybai: „Mano pozicija ryžtingesnė. Aš greičiau nusiteikusi nedaryti kompromisų ir nepardavinėti Lietuvos už sviestą. Ką labiau girdžiu būsimo konkurento kalbose“.
Nustebino ir tai, kaip Prezidentei, pasirodo, sunku dalyvauti rinkimuose, nes neva jai nepalankūs įstatymai ir ji neturi finansinių galimybių. Primenu: įstatymai visiems vienodi. Juos priimant dalyvavo ir Respublikos prezidentė.

Skaityti plačiau...

2014-05-13

 
 

LIETUVOS SOCIALDEMOKRATŲ PARTIJOS (LSDP) PRANEŠIMAS

Premjeras A.Butkevičius: socialdemokratai mobilizavo savo rinkėją


  Premjeras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius dėkoja visiems Lietuvos žmonėms, sekmadienį dalyvavusiems rinkimuose.
„Kiekvienas atėjusio rinkėjo balsas pirmiausia yra svarbus Lietuvai, ne vienam ar kitam kandidatui, o valstybei. Džiugu, kad rinkėjai įvertino mūsų partijos idėjas, kandidato į prezidentus Zigmanto Balčyčio pristatytą Lietuvos ateities viziją. Per pastaruosius dvidešimt metų Prezidento rinkimuose į antrą turą nėra patekęs nei vienas sisteminių partijų kandidatas. Džiaugiamės, kad mūsų – socialdemokratų partijai pavyko mobilizuoti savo rinkėją. Labai noriu padėkoti visiems palaikiusiems ne tik Z. Balčytį, dėkoju kiekvienam asmeniškai sekmadienį atėjusiam prie balsadėžės“, – sako Lietuvos Ministras Pirmininkas A.Butkevičius.

 

 

   Premjero teigimu, važinėdamas po Lietuvą ir kalbėdamas su žmonėmis jis įsitikino, kad visuomenės parama socialdemokratų kandidatui Z.Balčyčiui buvo didelė ir vis stiprėjo, tad antrasis rinkimų turas – tai galimybė dar kartą tai patikrinti.
„Socialdemokratų kandidatui palankias tendencijas rodė ir visuomenės apklausų rezultatai, ir žmonių parama važinėjant po Lietuvos miestus ir miestelius. Viliuosi, kad tos tendencijos atsispindės ir antrajame rinkimų ture. Šiandien visuomenė parodė, kad nori pokyčių į gerą. Tikiu, kad mūsų kandidatas Z.Balčytis gali išpildyti žmonių lūkesčius“, – sako premjeras.

2014-05-12

 
 

Akcija „Prisibelskime iki žmogaus“


  Utenos bičiuliai visą mėnesį prieš LR Prezidento rinkimus vykdė akciją „Prisibelskime iki žmogaus“, vaikščiodami po butus, namus, susitikdami su gyventojais prie prekybos centrų, gatvėse ir aikštėse. Akcijos metu buvo siekiama žmones paraginti ateiti į rinkimus, išreikšti savo nuomonę, buvo raginama balsuoti už LSDP kandidatą į Prezidentus Zigmantą Balčytį.
Akcijoje dalyvavo Utenos skyriaus štabo vadovė, LSDP Utenos skyriaus pirmininko pavaduotoja Zita Ringelevičienė, tarybos nariai, rinkimų štabo nariai bei kiti bičiuliai. Jie kvietė ateiti rinkėjus ir balsuoti rinkimuose, pirmajame rinkimų ture atiduodant balsą už Zigmantą Balčytį. Kaip žinoma, kandidatas į LR Prezidentus Zigmantas Balčytis pateko į antrąjį rinkimų turą. Utenos bičiuliai pasiruošę aktyviai dirbti ir kampanijos metu prieš antrąjį rinkimų turą.

Žiūrėti galeriją...

2014-05-12

 
 

Sudeikiuose – mokyklos–daugiafunkcio centro atidarymas


  Gegužės 9 d. buvo atidaryta Sudeikių mokykla– daugiafunkcis centras. Atidarymo ceremonijoje dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, kiti savivaldybės darbuotojai, taip pat sudeikiečių pasveikinti nepamiršo ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė, savo sveikinimą ir linkėjimus perdavusi per savo padėjėją Mariją Ilčinskienę. Sveikinime Seimo narė rašė: „Įkurtuvės yra susijusios su kažko naujo kūrimu, jos visada žymi pasikeitusį, reorganizuotą gyvenimą.


Skaityti plačiau...

2014-05-09

 
 

MINISTRO PIRMINKO A.BUTKEVIČIAUS KREIPIMASIS Į LIETUVOS ŽMONES

Mieli Lietuvos žmonės,


   Šiandien, kai pasaulio ir Europos valstybės išgyvena neramų laikotarpį, kai regione neslūgsta įtampa, Lietuvoje vyksta Respublikos Prezidento rinkimai.
Sociologinės apklausos rodo, kad antras rinkimų turas greičiausiai vyks.
Šį sekmadienį, tik jūs nuspręsite kurie du kandidatai jame dalyvaus.
Mūsų šaliai kaip niekad reikalinga vienybė ir susitelkimas. Ne rietenos, visuomenės kiršinimas ar net gąsdinimas. Privalome būti tikrais savo valstybės piliečiais ir nepasiduoti populistų provokacijoms.

 

 

   Stovime apsisprendimo kryžkelėje. Pasirinkime teisingai.
Kviečiu balsuoti už tą kandidatą, kuris savo darbu, savo elgesiu įrodė, kad ne kaltinimai ir pyktis, o tik konkretūs pasiūlymai gali vesti Lietuvą geresnio gyvenimo keliu.
Tikiu ir pasitikiu Zigmantu Balčyčiu – sąžiningu, atkakliu ir darbščiu žmogumi.
Šį sekmadienį, kiekvienas padarykime gerą darbą. Pirmiausia sau, o tai yra Lietuvai, savo šeimai, savo vaikams, savo tėvams.


Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas, LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius

2014-05-09

 

Moterys rinkimų į Europos parlamentą sąrašuose – 2014

Dr. Giedrė Purvaneckienė
Seimo narė, LSDP pirmininko pavaduotoja

Artėjant rinkimams į Europos parlamentą, įdomu panagrinėti, kaip Lietuvos politinės partijos savo sąrašuose išdėstė moteris ir vyrus. Panagrinėsime, kiek kiekviename sąraše moterų, kaip jos išdėstytos, kiek jų yra pirmuosiuose dešimtukuose ir (ar yra) penketukuose. Pastarasis rodiklis labai svarbus. Jis parodo, ar partijos rimtai žiūri į moteris kandidates. (Iš ankstesnių rinkimų žinome, kad paprastai realius šansus būti išrinktais į EP turi tik pirmojo penketuko atstovai). Kadangi sąrašai trumpi, statistinių metodų čia naudoti negalima, todėl pateikiu absoliučius skaičius.


Skaityti plačiau...

2014-05-08

 
 

 Gegužės 1-osios atgarsiai


Gegužės 1-osios eisenoje Vilniuje dalyvavo ir Utenos bičiulių delegacija, pasipuošusi LSDP atributika, raudonais balionais ir Lietuvos vėliavėlėmis. Uteniškiai buvo gerai nusiteikę: jie pabuvojo didžiuliame bendraminčių būryje, turėjo galimybę pabendrauti su Seimo LSDP frakcijos nariais, kandidatu į Lietuvos prezidentu Zigmantu Balčyčiu, susitiko su kolegomis iš kitų rajonų. Utenos bičiuliai eisenoje susitiko ir su LR Seimo nare Milda Petrauskiene, kuri visada džiaugsmingai sutinka į Vilnių atvažiuojančius uteniškius. Tad ir šįkart Milda Petrauskienė nepaleido savo gimtojo krašto bičiulių tuščiomis rankomis. Grįždami namo, uteniškiai Seimo narės dovanas ragavo sustoję pakeliui esančiame Europos parke.


2014-05-07

 
 

                                        Mielieji,

    Kiekvienais metais sužydėjus sodams minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – dieną, kuri susieta su pačiomis svarbiausiomis vertybėmis: asmens laisve, valstybės nepriklausomybe, laisvu žodžiu. Šiandien galime pasidžiaugti, kad turime laisvą, atsakingą, besivadovaujančią bendražmogiškaisiais etikos principais spaudą, kad išsaugojome ir puoselėjame savo kalbą. O tai – vieni didžiausių demokratijos laimėjimų.
   Sveikindama Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga, nuoširdžiai linkiu visiems kuo didžiausios kūrybinės sėkmės, visuomenės pasitikėjimo, stiprybės ir pasiryžimo eiti pasirinktu keliu. Skleiskite gėrį ir grožį, saugokite amžinąsias vertybes ir tegu Jūsų puoselėjamas laisvas žodis ugdo dorą, patriotišką, tolerantišką ir kūrybingą žmogų.
    Su švente!


   Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

 

 Seimo narės viešnagė gimtajame krašte


LR Seimo narė Milda Petrauskienė – dažna viešnia savo gimtajame Užpalių (Utenos r.) krašte. Atvykusi į Užpalius Seimo narė visada užsuka ir į gimtąjį Kaimynų kaimą, kuriame jos laukia draugiška ir vieninga kaimo bendruomenė. Pačioje balandžio pabaigoje Kaimynuose vyko tradicinis pavasarinis bendruomenės susibūrimas, į kurį buvo pakviesta ir Milda Petrauskienė. Seimo narė gimtajame kaime susitiko ir pabendravo su jo gyventojais, savo tėvų namų kaimynais, vaikystės draugais. Jaukiuose bendruomenės namuose vyko koncertas, buvo vaišinamasi gardžiaisiais Kaimynų kaimo šeimininkių kepiniais ir kitais skanumynais.


Skaityti plačiau...

2014-05-06

 
 

Mielos Mamos, brangios Močiutės,

     Nereikia ir sakyti, kokios brangios Jūs esate mums visiems – mylimos, laukiamos, gerumo ir išminties nešėjos. Be Jūsų žemėje daug kas netektų prasmės: saulė nešildytų, vaikai nesijuoktų, meilė nespindėtų. Jūsų širdys – visuomet kupinos gėrio. Todėl mes, maži ir dideli, glaudžiamės prie Jūsų, ieškodami ramybės, užtarimo, supratimo ir šilumos. Ir visa tai gauname. Su kaupu. Nes Jūs – mūsų Mamos ir Močiutės, įkūnijančios visa, kas brangiausia ir gražiausia pasaulyje.
   Nuoširdžiai sveikinu Jus, mielosios, Motinos diena proga ir linkiu, kad Jus visada gaubtų artimųjų nuoširdumas, meilė ir dėkingumas. Lai Motina žemė kartu su pirmaisiais besiskleidžiančiais pavasario žiedais Jums suteikia jėgos ir stiprybės Jūsų kasdieniams darbams ir rūpestėliams. Būkit giedros kaip pavasario dienos, visada besišypsančios ir žavios, skleidžiančios aplinkui šilumą ir gėrį. Būkit laimingos!
    Su švente!
 

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-05-02

 
 

Užpaliečių viešnagė Vilniuje

LR Seime – Utenos rajono mokinių ir mokytojų delegacijų vizitų bumas. To „kaltininkė“ – LR Seimo narė Milda Petrauskienė, kviečianti miesto ir rajono žmones susipažinti su Seimu, dalyvauti diskusijose, pabendrauti su LR Seimo nariais. Štai neseniai Mildos Petrauskienės kvietimu Seime viešėjo Užpalių gimnazijos mokinių ir mokytojų grupė,

                                                                                 

                                                                                    Skaityti plačiau...

2014-05-02

 
 

                                        Mieli ugniagesiai,

   Nuoširdžiai sveikinu visus Lietuvos ugniagesius gelbėtojus profesinės šventės – šv. Florijono dienos proga. Savo šventę Jūs pasitinkate, jausdami patį didžiausią visuomenės pasitikėjimą ir palaikymą. Kitaip ir būti negali, nes kiekviena Jūsų diena – iššūkis, reikalaujantis atsakomybės, pasiaukojimo ir profesionalumo. Dėkoju Jums už drąsą, pasišventimą savo profesijai, išgelbėtas gyvybes ir nuolatinį rūpestį saugant žmonių gerovę.
   Mielieji, būkite ištvermingi nelengvame darbe, visada pasitikėkite savo jėgomis, nes drąsiai eidami atlikti savo pareigos, paskatinate nepalūžti ir tuos žmones, kuriuos ištiko bėda. Linkiu Jums stiprios sveikatos, dvasios stiprybės ir ramios tarnybos. Tegul Šv. Florijonas nuolat globoja Jus ir Jūsų šeimas.
   Su švente!

   Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

 

 Šv. Florijono dienos proga Utenoje pagerbti ugniagesiai

Minint šv. Florijono – ugniagesių globėjo – dieną Utenoje buvo surengtas iškilmingas Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) ugniagesių pagerbimas, kuriame dalyvavo LR Seimo narė Milda Petrauskienė, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, kitų apskrities rajonų vadovai, ugniagesiai gelbėtojai veteranai bei Anykščių. Molėtų, Ignalinos, Zarasų, Utenos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų ugniagesiai gelbėtojai.


Skaityti plačiau...

2014-04-30

 
 

 Milda Petrauskienė: „Utenoje ugdomi tikri Lietuvos ateitį kursiantys jaunieji politikai“


LR Seime pavasario atostogų metu vėl šurmuliavo nemažas būrys mokinių: buvo surengta jau tradicine tampanti (antrą kartą) praktika vyresnių – 9–12 – klasių mokiniams pagal projektą „Moksleivių praktikos savaitė: Seimas gyvai“. Projektą inicijavo ir įgyvendina Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga. Praktikos metu mokiniai iš visos Lietuvos susipažino su darbo parlamente ypatumais, dalyvavo posėdžiuose, „simuliavo“ Seimo narių veiklą ir darbavosi Seimo narių biuruose.
Pernai Utenai Seime atstovavo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos vienuoliktokas Konradas Kazlauskas, šiais metais praktiką Seime taip pat atliko šapokiukas, tiksliau, šapokiukė vienuoliktokė Kotryna Meidutė. Kotrynos praktikos vadove tapo Seimo narė Milda Petrauskienė.

Skaityti plačiau...

2014-04-30

 
 
 

Dovana uteniškiams – padėkos vakaras-koncertas


  Baigiantis balandžiui LR Seimo narė Milda Petrauskienė sukvietė bičiulius ir gausų būrį uteniškių į padėkos vakarą-koncertą, vykusį Utenos kultūros centro salėje, kurioje ir uodas nebūtų radęs vietos nutūpti. Seimo narė vakarą-koncertą dovanojo tiems, kurie padėjo rinkimų į LR Seimą metu ir padeda dabar, dirbant Utenos krašto žmonių labui. Svarbiausias vakaro akcentas – kartu su Milda Petrauskiene pasidžiaugti ir išreikšti pagarbą bei paramą atvykę garbūs svečiai:


Skaityti plačiau...

2014-04-29

 

     Mielieji,

    Prieš 125 metus Paryžiaus 2-asis tarptautinis kongresas paskelbė gegužės 1-ąją viso pasaulio darbininkų solidarumo diena. Tad rytoj visiems dirbantiesiems – svarbi ir ypatinga diena – Tarptautinė darbo žmonių solidarumo diena. Juk darbas visais laikais buvo viena didžiausių vertybių, įprasminančių žmogaus gyvenimą, skatinančių progresą ir darnų vystymąsi. O šiandienos žmogui darbas yra kaip niekad svarbus, leidžiantis realizuoti save, savo sumanymus ir jaustis visaverčiu visuomenės nariu.
   Mieli Utenos krašto žmonės, nuoširdžiai sveikinu Jus Gegužės 1-osios proga. Linkiu, kad šios dienos aidas pasiektų visų mūsų širdis ir leistų kiekvienam įvertinti socialinio teisingumo, darbo ir galimybės dirbti svarbą. Būkite drąsūs, patriotiški, puoselėkite ateitį, perduodami ateities kartoms tas amžinąsias vertybes, kurios gali apsaugoti, išmokyti ir apginti. Tegu vienybė lydi visus mūsų darbus ir siekius.
   Su švente!

   Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-04-29

 

                                         Mieli medicinos darbuotojai,

    Į Jus kreipiamės, kai mus ar mūsų artimuosius ištinka bėda. Pas Jus skubame, kai norime pasiguosti, pasitarti, išklausyti profesionalią nuomonę. Jūsų dėmesys ir rūpestis žmogumi – neįkainojama vertybė. Jūs dirbate iš pašaukimo ir kasdien – ir džiaugsmo, ir skausmo valandą – skubate padėti sergančiam, nelaimės ištiktam žmogui. Jumis, medicinos darbuotojais, mes galime pelnytai didžiuotis, nes žinome, kad Hipokrato priesaikos niekada nesulaužysite.
   Mielieji, visų Utenos krašto žmonių vardu nuoširdžiai dėkoju už Jūsų pasiaukojamą darbą, suteikiantį vilties bei tikėjimo. Profesinės šventės proga linkiu Jums kuo geriausios sėkmės darbe ir asmeniniame gyvenime, stiprios sveikatos, kasdienio pacientų dėkingumo ir nenustoti tobulėti. Būkit stiprūs, drąsūs ir tikri profesionalai.
   Su švente!

   Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-04-26

 

Naujajame Utenos kultūros centre – koncertų bumas


  Uteniškiai džiaugiasi naujuoju Kultūros centru, kuris po renovacijos atgimė tarsi iš naujo ir dabar beveik kasdien kviečia miesto ir rajono gyventojus bei svečius į koncertus, susitikimus, spektaklius. Vienas pirmųjų koncertų renovuotame centre – maestro Algimanto Raudonikio jubiliejinis koncertas „Skinsiu raudoną rožę...“, skirtas kompozitoriaus 80-mečiui paminėti. Deja, paties jubiliato koncerte dėl sveikatos problemų nebuvo, bet atvyko nemažas būrys kitų garbių asmenų. Koncerto globėja tapo LR Seimo narė Milda Petrauskienė, koncerte dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras, LSDP Utenos skyriaus pirmininkas Alvydas Katinas,


Skaityti plačiau...

2014-04-24

 
 

Mieli Utenos krašto žmonės,


Pavasari, tave mes šaukiam ūkanoj paklydę,
– Ateik į žemę, į namus, širdin ateik,
Tave mes šaukiam, Burtininke didis.
Tegu sausa obels šaka vėl žydi,
Ir nuo dainų tesuskamba skliautai. (B. Brazdžionis)


    Nuoširdžiai sveikinu Jus gražiausios pavasario šventės – šv. Velykų – proga. Lai kartu su pavasariu ir šv. Velykomis į mūsų širdis ateina džiaugsmas, meilė, viltis ir gėris. Didžiosios savaitės metu pasisėmę rimties ir susikaupimo, pajuskime pavasarinio gyvybingumo ir atsinaujinimo jėgą, kuri pažadina kūrybinę energiją ir siekį grožiu bei gerumu dalintis su aplinkiniams.
                                                                            

    Mielieji, linkiu, kad Kristaus prisikėlimo diena, liudijanti šviesos ir gėrio pergalę, atneštų kiekvienam giedros nuotaikos, stiprios sveikatos, nenuilstamos ištvermės, Dievo palaimos ir globos. Būkite stiprūs, energingi, jaunatviškai veržlūs ir kupini entuziazmo.
Jaukių ir džiugių švenčių!

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-04-18

 

                                         Mielieji,

    Nuoširdžiai sveikinu visus šalies energetikus su Lietuvos energetikų diena! Jūsų darbas – vienas svarbiausių, nes sunku įsivaizduoti, kas atsitiktų mūsų gyvenime, staiga dingus elektrai. Jūs kasdien rūpinatės, kad mūsų namuose, buityje, o ir širdyse gyventų vieni svarbiausių žmogui dalykų – šviesa, šiluma ir jaukumas. Dėkoju Jums už tai.
    Mielieji, linkiu visada būti ištroškusiems naujovių, proveržių, iššūkių. Be šių dalykų, energetikų darbas, matyt, neįmanomas. Būkite drąsūs, stiprūs, išradingi ir niekuomet nenuleiskite rankų. Linkiu Jums visokeriopos sėkmės, jaunatviškos energijos ir asmeninės laimės. Lai Jūsų namų niekada neapleidžia šviesa ir šiluma.

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-04-17

                                          Mieli Utenos rajono kultūros darbuotojai,

    Balandžio 15-oji, Pasaulinė kultūros diena, tampa vis svarbesne, nes jos siekis – paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes – aktualėja kiekvienais metais. Kultūros vertybės mūsų gyvenime užima reikšmingą vietą, nes jos – mūsų darbų, sumanymų pamatas ir vienas svarbiausių sėkmės veiksnių. Kultūros vertybių saugotojai ir puoselėtojai esate Jūs, mieli Utenos rajono kultūros darbuotojai. Tad Jūsų darbas – neįkainojamas ir nepamatuojamas jokiais svertais, praskaidrinantis mūsų kasdienybę ir suteikiantis prasmės visoms veikloms.
   Sveikindama Jus Pasaulinės kultūros dienos proga, linkiu kiekvienam originalių idėjų gausos, daug kūrybinių iniciatyvų, gražių debiutų ir pasiekimų. Tegul neišblėstantis kūrybinis polėkis skleidžia džiaugsmą ir kuria mažus ir didelius kultūros stebuklus.

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-04-13

 

 LSDP Utenos skyriaus konferencijoje


Balandžio 9 d. įvyko Lietuvos socialdemokratų partijos Utenos skyriaus ataskaitinė konferencija. Į ją susirinko ne tik gausus būrys bičiulių, atvyko ir svečių: LR Seimo narė Milda Petrauskienė, Utenos apskrities rajonų koordinatorius Ignas Vaškelis.
Pradėjęs konferenciją LSDP Utenos skyriaus pirmininkas, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas pasidžiaugė, kad joje dalyvauja beveik visi išrinkti delegatai:


Skaityti plačiau...

2014-04-11

 
 

 Uteniškiai „LSDP Citrinoje – Vienos baliuje“


   Praėjusią savaitę Lietuvos socialdemokratų partijos Utenos skyriaus atstovai dalyvavo tradiciniame Vilniaus skyriaus LSDP renginyje „LSDP Citrina – Vienos balius“.
  Tarp gausaus svečių būrio buvo galima sutikti ir uteniškius: Utenos skyriaus pirmininko pavaduotoją ir J.Basanavičiaus grupės pirmininką Nerijų Stasiulionį, J. Basanavičiaus grupės pirmininko pavaduotoją Arūną Sekoną ir gausų merginų būrį.

Skaityti plačiau...

2014-04-11

 
 

Į Uteną – pamatyti išplėtotą sporto infrastruktūrą

Utenos rajono savivaldybėje balandžio 3 d. lankėsi Seimo narė Milda Petrauskienė, Seimo narys, Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Juras Požėla. Kartu su jais atvyko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė bei LTOK generalinis sekretorius Valentinas Paketūras. Svečiai susitiko su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu ir aptarė Utenos rajono savivaldybės sporto strategiją,

                                                                                 

                                                                                    Skaityti plačiau...

2014-04-08

 
 

Prasminga ir turininga diena sostinėje

Nors balandžio 2-osios rytas išaušo šaltas ir apniūkęs, bet Utenos Aukštakalnio progimnazijos penktokai ir aštuntokai buvo puikios nuotaikos, nes jų laukė turininga ir smagi išvyka į Lietuvos sostinę. Atvykus į Vilnių nuotaika dar labiau pagerėjo, nes Vilnius pasitiko mokinius skaisčiais pavasarinės saulės spinduliais.

                                                                                 

                                                                                    Skaityti plačiau...

2014-04-08

 
 

Referendumas yra demokratijos garantas, kai jam pasiruošiama atsakingai

Kornelija Petravičienė
  Europos Parlamento narys, kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus Zigmantas Balčytis įsitikinęs, kad mūsų valstybės piliečiai turi teisę išsakyti savo nuomonę per referendumą. „Parašai surinkti ir jis turi įvykti, tačiau mūsų visų pareiga yra aiškiai ir nemeluojant žmonėms išaiškinti šio referendumo pasekmes. Referendumo rezultatai gali pažeisti stojimo į Europos Sąjungą sutarties sąlygas. Ir pirmiausia, ką Europos Sąjunga gali padaryti – tai sustabdyti tiesioginių išmokų išmokėjimą mūsų žemdirbiams iki tol, kol mes nepakeisime savo sprendimo, arba nesusiderėsime su kitomis likusiomis 27 Europos Sąjungos valstybėmis, kad Lietuvos sutartis būtų pakeista.

Skaityti plačiau...

2014-04-02

 
 

J. Basanavičiaus grupės bičiuliai dalyvavo seminare – simuliaciniame žaidime artėjančių Prezidento rinkimų proga


  Kovo 15 d. LSDP Utenos skyriaus J. Basanavičiaus grupės pirmininkas Nerijus Stasiulionis savo grupės narius sukvietė į Sudeikiuose vykstantį dviejų dienų seminarą – simuliacinį žaidimą „Prezidento rinkimai“.
Nepaisant blogų oro sąlygų į „Prezidento rinkimus“ sugužėjo gausus būrys bičiulių, kuriems iškart buvo išdalinti rinkimų biuleteniai. Po įvykusio balsavimo N. Stasiulionis seminaro dalyviams priminė, kas yra Lietuvos Respublikos prezidentas pagal Konstituciją, kokios jo pareigos, teisės, galimybės.


Skaityti plačiau...

2014-03-20

 
 

J. Basanavičiaus grupėje – permainos

   Šių metų kovo 15 dieną įvyko LSDP Utenos skyriaus J. Basanavičiaus grupės susirinkimas, kurio metu buvo suformuota nauja grupės struktūra.
   Nuo šiol grupės pirmininkas Nerijus Stasiulionis turės du pavaduotojus. Jais tapo Agnė Zinkevičiūtė ir Arūnas Sekonas.
   Antras, esminis skirtumas nuo buvusios struktūros – sumažėjo pogrupių skaičius. Iš buvusių šešių pogrupių liko keturi, kuriems vadovauja Violeta Gutauskienė, Mantas Juozauskas, Eitutė Mardosienė, Asta Stasiulionienė. Grupės iždininku perrinktas Edvinas Jančys, sekretore išrinkta Aušra Martinėnienė, o atstove spaudai – Asta Bursova.
   Po naujos struktūros suformavimo N. Stasiulionis sau ir visiems palinkėjo būti aktyviems ir vieningiems, nes drauge galima nuveikti daugiau.

 J .Basanavičiaus grupės atstovė spaudai Asta Bursova

2014-03-20

 
 

Seimo narė uteniškius sveikino dvigubos šventės proga


  Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Utenoje LR Seimo narė Milda Petrauskienė dalyvavo dviguboje šventėje, kurioje ne tik sveikino uteniškius su Kovo 11-ąja, bet ir pagerbė Utenos sportininkų bendruomenę, švenčiančią Utenos daugiafunkcio sporto centro (sporto mokyklos) 60 metų jubiliejų.


Skaityti plačiau...

2014-03-13

 
 

Litas savo užduotį jau įvykdė

Kristina Petrauskaitė
 „Litas jau įvykdė savo užduotį. Labai sudėtingą užduotį – suvaldyti infliaciją Lietuvoje. To pasiekėme pritvirtindami lito kursą iš pradžių prie dolerio, o paskui ir prie euro. Tačiau litas, kaip euro pakaitalas, savo vaidmenį jau suvaidino. Kai šalia turime euro zonos šalis Latviją ir Estiją, su kuriomis konkuruojame dėl investicijų, vienintelis būdas Lietuvos ekonomikai toliau sėkmingai judėti į priekį, vaizdžiai tariant, persėsti iš atitarnavusios maši¬nos į naują, šiuolaikišką, galingą automobilį, kuris yra euro zona“, – įsitikinęs Finansų ministras Rimantas Šadžius.

                                                                                    Skaityti plačiau...

2014-03-13

 
 

                                            Mieli uteniškiai,

    Nuoširdžiai sveikinu Jus su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Linkiu, kad šios dienos šviesa ir tiesa niekuomet neišblėstų Jūsų širdyse, o viltis, tikėjimas rytdiena stiprėtų kiekvieną dieną, atnešantis tvirtą žinojimą: Lietuva – mūsų žemė, Lietuva – mūsų valstybė. Tikiu, kad įveiksime visus gyvenimo mums teikiamus išbandymus ir būsime tvirti bei vieningi savo darbais, sumanymais, ieškojimais ir atradimais.
    Mielieji, lai kovo 11-oji pripildo mūsų dienas pasitikėjimo, pagarbos žmogui, meilės ir dvasios stiprybės. Būkime atsakingi ir drąsiai priimkime įsipareigojimus už savo valstybę, už savo tautą ir už savo artimą.
Su švente!

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-03-09

 

Mielos moterys,

     Pavasaris ateina kartu su viena gražiausių švenčių – Tarptautine moters diena. Jis atsineša džiaugsmo ir siautulio kraitę, kurioje – ir vyturio giesmė, ir meilės galia, ir pavasarinių žiedų spindesys. Tikiu, kad šiandien sulauksite daugybės gėlių ir pačių gražiausių sveikinimo žodžių. Jie – padėkos ir meilės Jums išraiška. Lai šie pavasariniai pagarbos ženklai Jus lydi kiekvieną dieną: džiaugiantis, dirbant, galinėjantis su kasdienos rūpestėliais.
     Mielos moterys, nuoširdžiai sveikinu Jus Tarptautinės moters dienos proga. Linkiu visuomet spindėti kaip rytiniam baltos rožės žiedui, būti stiprioms ir moteriškoms, laimingoms ir mylimoms. Gražaus Jums pavasario, saulėtos nuotaikos, sveikatos ir asmeninio žavesio.
 

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-03-06

 
 

Zigmanto Balčyčio diena Utenoje


  Kovo 5 d. Utenoje lankėsi europarlamentaras, kandidatas į LR prezidentus Zigmantas Balčytis. Garbus svečias pirmiausia susitiko su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu, vėliau vyko į UAB „Utenos šilumos tinklai“. Įmonėje buvo surengtas Zigmanto Balčyčio ir darbuotojų susitikimas. Pristatęs savo, kaip kandidato, rinkimų kampanijos nuostatas, Zigmantas Balčytis kalbėjo apie save, savo darbo patirtį, pirmuosius, išrinkus prezidentu, darbus, 2014–2020 metų laikotarpį, kuris Lietuvai bus svarbus kaip laikotarpis, skirtas pertvarkyti šalies ekonomiką ir išeiti iš nepriteklių.


Skaityti plačiau...

2014-03-06

 
 

Utenoje šurmuliavo Kaziukas

Utenoje per Kazimierines siautė Kaziuko mugė – viena linksmiausių pavasario švenčių. Tame siautulyje dalyvavo ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė, pirmiausia nuvykusi į Utenos socialinės globos namus. Šioje įstaigoje Kaziuko mugė rengiama jau 13-us metus ir tampa vis populiaresnė, kasmet sulaukianti gausaus būrio dalyvių, muzikantų ir prekeivių.

                                                                                 

                                                                                    Skaityti plačiau...

2014-03-06

 
 

Utenoje vyko LSDP Utenos apskrities skyrių mokymas


  Paskutinę vasario dieną LSDP Utenos apskrities skyrių atstovai rinkosi į Uteną, į mokymus, kuriuose buvo kalbama apie šį pavasarį vyksiančius Prezidento ir Europos Parlamento rinkimus. Pranešimą „Prisibelskime iki žmogaus. Pasirengimas 2014 m. rinkimams“ pristatė viešųjų ryšių specialistas Sergejus Tichomirovas ir Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos (LSDJS) Šalčininkų skyriaus pirmininkas Aurimas Skaržinskas.


Skaityti plačiau...

2014-03-03

 
 

Kodėl populistai ir antieuropietiški cinikai bijo euro?

Violeta Pakarklienė
Dabartinei Lietuvos Vyriausybei tvirtai nusprendus siekti, kad bendroji Europos Sąjungos (ES) valiuta euras būtų įvestas nuo 2015 metų, tarp politikų ir visuomenės veikėjų, pasižyminčių atviru populizmu ir antieuropietišku cinizmu, kilo nemaža opozicija, kokios, beje, nebuvo, kai Lietuva bandė įstoti į euro zoną prieš daugiau nei septynerius metus.
Tokių politikų ir visuomenės veikėjų logika paprasta – viskas apskaičiuota populiarumo taškams rinkti artėjant Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimams, taip pat referendumui, kuriuo siekiama uždrausti parduoti žemę užsieniečiams, pažeidžiant Lietuvos stojimo į ES sutartį.

                                                                                    Skaityti plačiau...

2014-02-21

 
 

 Vasario 16-osios šventę Seimo narė paminėjo Utenoje


 LR Seimo narė Milda Petrauskienė Vasario 16-ąją paminėjo Utenoje prasidėjo, kartu su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu pasveikindama bei įteikdama gėlių nusipelniusiems žmonėms, kuriems buvo suteiktas Utenos krašto garbės piliečio vardas ir įteiktos Utenos rajono meno ir kultūros premijos.

Skaityti plačiau...

2014-02-18

 
 

 

 


Mielieji,

Vasario 16-oji – ypatinga data kiekvieno lietuvio ir Lietuvos valstybės istorijoje. Ji sujungia praeitį ir dabartį, patirtį ir ateities perspektyvas, mūsų protėvių išmintį ir jaunatvišką polėkį gyventi, kurti, svajoti. Ji vienija tautą, primindama, kad valstybės nepriklausomybės ir laisvės kelias nebuvo paprastas ir lengvas, bet juo ėjome aukštai iškėlę galvas, būdami vieningi ir tikėdami ateitimi.
Mielieji, širdingai sveikinu Jus visus iškilios šventės – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos – proga. Linkiu kasdien brandinti pilietiškumą ir bendruomeniškumą, puoselėti tėvų ir protėvių iškovotą laisvę ir niekada nepamiršti, kad esame atsakingi už Lietuvos ateitį. Didžiuokitės savo valstybe ir semkitės iš jos istorijos aruodo išminties, drąsos ir tikėjimo savo jėgomis.
Kuo didžiausios sėkmės ir įkvėpimo Jūsų sumanymams ir darbams!


                                      Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė

2014-02-14

 
 
 
 

 Kodėl Vytenis Andriukaitis yra geras ministras?

Algirdas Valentas


 Neseniai viename renginyje, kur sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis pristatė per metus nuveiktus darbus, pasakiau: ”Nuo to laiko, kai socialdemokratai, konkrečiai Vytenis Andriukaitis, pradėjo vadovauti sveikatos sistemai, joje atsirado teigiamų poslinkių. Aišku, rezultatai ateina ne iš karto, bet tendencijos yra akivaizdžiai palankios visuomenei. Galbūt ponas Andriukaitis nukentės asmeniškai, kad nekandidatuoja į aukštesnes pozicijas, ko yra vertas, bet jei liks sveikatos apsaugos ministru ir tęs darbus, visuomenei tai bus naudinga ir jo pastangos bus įvertintos“.


Skaityti plačiau...

2014-02-03

 
 

 Bičiuliai gimtadienio proga pasveikino Alvydą Katiną


  Sausio 29-ąją Utenos rajono savivaldybės meras, LSDP Utenos skyriaus pirmininkas Alvydas Katinas šventė gimtadienį. Gimtadieninkas tądien sulaukė nemažai lankytojų ir sveikinimų. Merą sveikino įvairių įstaigų, organizacijų, bendruomenių atstovai, pavieniai asmenys, kolegos ir kt.

Skaityti plačiau...

2014-01-30

 
 

 XXXII-asis LSDP suvažiavime – uteniškių gausa


  Sausio 18 d. Vilniuje, LITEXPO parodų rūmuose, vyko XXXII-asis Lietuvos socialdemokratų partijos suvažiavimas (LSDP). Iš viso į suvažiavimą susirinko apie pusantro tūkstančio delegatų ir svečių iš visos Lietuvos.
   Suvažiavimo metu buvo patvirtintas partijos kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus, kandidatų sąrašas į Europos Parlamentą (EP) ir rinkimų į EP programa. Kandidatu į Prezidentus patvirtintas Zigmantas Povilas Balčytis. Kandidatų į EP sąraše – 22 bičiuliai.
  
Skaityti plačiau...

2014-01-21

 
 

Lietuvos šviesuolis – Alvydas Katinas

Utenos rajono savivaldybės merui, LSDP Utenos skyriaus pirmininkui Alvydui Katinui įteiktas Lietuvos šviesuolio apdovanojimas.
Lietuvos edukologijos universiteto ir M. K. Čiurlionio fondo įsteigtas „Lietuvos šviesuolių“ apdovanojimas sausio 16 d. buvo įteiktas Lietuvos edukologijos universitete. Merui Alvydui Katinui ir kitiems penkiems nusipelniusiems edukologijos ir gamtosaugos srityse apdovanojimą įteikė akademikas, profesorius, Lietuvos edukologijos universiteto rektorius Algirdas Gaižutis.
                                         

                                                                                    Skaityti plačiau...

2014-01-20

 
 

Vakaro akcentas – padėka rėmėjams

Prasidėjus naujiesiems metams pasidžiaugti, pabendrauti, pasidalyti ateities planais ir sumanymais susibūrė Utenos ligoninės medikų kolektyvas. Progų susiburti buvo ir daugiau: ligoninės direktorius Dalius Drunga paminėjo savo veiklos šimtadienį,

                                                                                 

                                                                                    Skaityti plačiau...

2014-01-16

 
 

 

 
 
 
 
 
 

Naujienų archyvas

Paskutinės naujienos

2011 metai

2009-2010 metai

Socialiniai tinklapiai

   

Basanavičiaus grupė

Komentuokite

.

.

 
 

LSDP naujienos

 
lsdp_utena_facebook1
 

LSDP infocentro naujienos

2015-11-23 Premjeras sveikina Lietuvos kariuomenę
2015-11-19 Konservatorių ir darbiečių „davatkiškumas“ stabdo pažangą sveikatos sistemoje
2015-11-18 Konservatorių tradicija – verslas valstybės sąskaita
2015-11-16 LSDP politinei skaidrumo grupei vadovaus Julius Sabatauskas
2015-11-11 Kova su šešėliu valstybės biudžetą jau papildė 435 mln. eurų
2015-11-10 Parlamentinės grupės "Už gyvūnų gerovę ir apsaugą" pirmininkė O. Leiputė: „Privalomas augintinių ženklinimas išspręstų labai daug problemų“
2015-11-10 A. Kubilius – Kremliaus propagandos ruporas
LSDP pirmininko kreipimasis

 

 

 

Lietuvos Respublikos Seimo narės

MILDOS PETRAUSKIENĖS

priimamasis

 

Maironio  g. 12,  LT-28143 Utena

Darbo tel. (8 389) 51044

Mob. tel. 8 616 18691

 

 

DARBO LAIKAS:

 

Pirmadienis – 10–17 val.

Antradienis – 12–17 val.

Trečiadienis – 10–17 val.

Ketvirtadienis – 12–17 val.

Penktadienis – 10–16 val.

 

Seimo narė interesantus  priima  

penktadieniais  nuo 8 val. iki 16 val.

 

Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius

Lietuvos Respublikos Seimas

Kabineto Nr. 713 (III rūmai)

Darbo tel. (8 5) 239 6827

Mob. tel. 8 699 05 182, 8 699 04 115

El. paštas: milda.petrauskiene@lrs.lt

 

Svetainė internete

 

 
 
 
 
 

Prisijunkite prie mūsų

Tapkite Lietuvos socialdemokratų partijos nariu ar rėmėju.

 

Kryžiažodis

Ar žinai socialdemokratų partijos deleguotus ministrus?

 
.
         
 

Pastabos, pasiūlymai, informacija internetiniam puslapiui el.paštu: dsirveliene@gmail.com

   
  Free Counters