LIETUVOS SOCIALDEMOKRATŲ PARTIJA

Utenos skyrius

         

LSDP Utenos skyriaus pirmininkas

Nuo 2015-11-03 l. e. pirmininko pareigas pavaduotoja

Zita Ringelevičienė

Orai Utenoje

Dienos kalendorius

    d.


Horoskopo ženklas -

Šiandieną

vardadienius švenčia

http://www.day.lt

Naudingos nuorodos

.

LIETUVOS

SOCIALDEMOKRATŲ

PARTIJA

. .

LIETUVOS

SOCIALDEMOKRATINIO

JAUNIMO SĄJUNGA

.
.
.

LSDP

VISAGINO

SKYRIUS

. .

LSDP

MOLĖTŲ

SKYRIUS

.

Smagus žaidimas LSDPšinis

Video galerija

XXXII-ajame LDSP suvažiavime – svarbiausi metų politiniai sprendimai

2012 Joninės Kirdeikiuose
LSDP Utenos apskrities skyrių aktyvo mokymai.

Pokalbis su LR Seimo nare Milda Petrauskiene

Darom 2010

Straipsniai ir interviu:

Dar kartą apie tiesiogiai renkamus merus: nauda, naujovės, platus žingsnis demokratijos link

„Nereikia per daug stengtis tapti geru meru ir tas pastangas nuolat demonstruoti. Reikia dirbti...“

Apie ateitį, kurią kuriame šiandien

Dar kartą apie elektros energijos tarifus arba kaip tyliai gimsta drastiški vyriausybės sprendimai

 

Utenos skyriaus grupės

Basanavičiaus grupė

 
 
 

Naujienos

 

 Socialinės globos namų gyventojams bičiuliai dovanojo šventinę nuotaiką

 LSDP Utenos skyriaus Miesto jaunimo ir Leliūnų grupių bičiuliai praėjusių metų gruodžio 15 dieną viešėjo Utenos rajono savivaldybės Leliūnų socialinės globos namuose. Sulaukę svečių, namų gyventojai labai džiaugėsi ir negailėjo padėkos žodžių už jiems skirtą dėmesį ir malonų bendravimą.
 Bičiuliai globos namų gyventojams atvežė dovanėlių, kartu žaidė žaidimus, minė mįsles, deklamavo eiles. Globos namų gyventojams labai patiko žaidimas „Protmūšis“, kurio metu trys komandos varžėsi dėl protingiausiųjų titulo ir prizų. Vakaronės metu vyravo šventinė atmosfera, visi buvo linksmi, laimingi ir jautėsi kaip viena, darni šeima.

 

 

 

2016-01-11

 

 Utenio grupės bičiuliai kartu su kompiuteriu dovanojo ir gerumą bei bendravimo ir džiaugsmą

 LSDP Utenio grupės bičiuliai neliko abejingi ir kalėdiniu laikotarpiu gerumą, džiaugsmą ir malonų bendravimą dovanojo tiems, kuriems labiausiai to reikia. Šiemet pradžiuginta buvo Rusanos Bakšejevos šeima.
 Bičiuliai, ruošdamiesi gerumo akcijai, nutarė Rusanai Bakšejevai ir jos dukrai Lėjai, Rapolo Šaltenio progimnazijos pirmos klasės mokinukei, padovanoti kompiuterį. Lėšas šiai dovanai aukojo visi grupės bičiuliai. Kompiuterio pirkimą organizavo Utenos rajono savivaldybės tarybos narys, bičiulius Vaidas Lankauskas.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-12-31

 

 LSDP Vyturių grupės gerumo akcija

 LSDP Utenos skyriaus Vyturių grupės nariai, prisidėdami prie kasmetinės Lietuvos socialdemokratų partijos Kalėdinės akcijos, aplankė Vyturių seniūnaitijos gyventojus, dalijosi su jais artėjančių švenčių laukimo džiaugsmu, linkėjo šiltų bei prasmingų švenčių ir dovanojo 2016 metų kalendorius bei skanėstus papuošiančius Šv. Kalėdų stalą.
 Gyventojai bičiulius sutiko šiltai ir džiaugsmingai. Ne vienas sodino už stalo ir taip pat linkėjo gražių švenčių bei gerų natų. Senyvo amžiaus aplankytieji džiaugėsi ne tik dovanomis, svarbiau jiems – dėmesys, malonus pabendravimas ir atneštas į namus gerumas.

 

 

 

2015-12-31

 

 Onutė Lasytė. Magistraliniam keliui „Vilnius–Utena“ – žalia šviesa

 Prieš pat šv. Kalėdas Lietuvos Respublikos Seimas priėmė nutarimą „Dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Kelias Vilnius–Utena“ ir leido valstybei prisiimti 169,3 mln. Eurų vertės įsipareigojimus viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) būdu rekonstruoti beveik prieš 30 metų nutiestą betoninį kelią iš Vilniaus į Uteną. LR Seimo narė Milda Petrauskienė padėjo nemažai pastangų, kad būtų įgyvendinta uteniškių svajonė į sostinę ir atgal važiuoti geru keliu ir saugiai.

 Gerbiama Seimo nare, ar didelio palaikymo Seime susilaukė šis projektas?
 Aš labai džiaugiuosi, kad buvo pritarta kelio rekonstrukcijai. Už balsavo 67 Seimo nariai, prieš – 13, susilaikė – 20. Projektui vieningai pritarė Seimo socialdemokratų frakcija, dauguma Darbo partijos ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijų Seimo narių. Tačiau šios įdėjos nepalaikė Liberalų sąjūdžio, Tvarkos ir teisingumo partijos kolegos.  

 

 

 Skaityti plačiau...

2015-12-28

 

 APIE „SOFOS“ ŪKININKUS IR VALSTYBINĖS ŽEMĖS ŪKIO PASKIRTIES ŽEMĖS NUOMĄ

 Į klausimus atsako Lietuvos Respublikos Seimo narė, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko pavaduotoja, socialdemokratė Milda Petrauskienė.

 Gerbiama Seimo nare, Utenos rinkimų apygardoje, kurioje esate išrinkta Seimo nare, gyventojų priėmimo metu dažnai girdite nusiskundimus dėl Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Utenos skyriaus darbo dėl valstybinės žemės ūkio paskirties žemės ilgalaikės nuomos...
 Taip. Žmonės skundžiasi, kad laisvoje valstybinėje žemėje, kurią jie keletą metų naudojo ir už tai mokėjo nustatytą mokestį, jiems nežinant suprojektuojami sklypai ir išnuomojami asmenims, kurie nei toje seniūnijoje, nei savivaldybėje negyvena. Iš pradžių kasmet buvo reikalaujama, kad jie NŽT skyriui rašytų prašymus naudoti tą žemę, paskui tų prašymų imta nebereikalauti. Ir štai, atėjus pavasariui, žmogus staiga sužino, kad jo naudojama žemė jau suprojektuota ir sudaryta ilgalaikės nuomos sutartis su piliečiu, kuris čia net negyvena ir tos žemės nesiruošia dirbti. Tačiau formaliai jis pirmas parašė prašymą nuomai, o kaimo žmogus to nepadarė, nes nežinojo ar buvo suklaidintas, o gal tikėjosi, kad jo atsiklaus, praneš apie savo ketinimus. Nors, kaip gyventojai aiškina, jie prieš tai ne kartą kreipėsi į NŽT Utenos skyrių dėl ilgalaikės žemės nuomos, bet jiems buvo sakoma, kad to daryti negalima arba liepiama palaukti. Taigi, pasinaudojus gyventojų neinformuotumu, žemė išnuomojama ne tiems, kurie ją dirba ir ūkininkauja, o tiems, kurie pirmesni ir gudresni. Nors pastarieji 25-eriems metams išsinuomoję žemę jos nedirba, o tik gauna išmokas.  

 

 

 Skaityti plačiau...

2015-12-28

 

 

 Utenos muzikos mokyklos vargonams – 20 metų

 Gruodžio 21 d. Utenos muzikos mokykloje buvo paminėtas neeilinis jubiliejus – prieš 20 metų mokyklos salėje buvo pastatytas ir sumontuotas didingasis muzikos instrumentas – vargonai. Ta proga mokyklos muzikos mokytoja, Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio direktorė Zita Lukošiūnienė sukvietė Utenos visuomenę ir garbių svečių būrį į muzikos mokyklą prisiminti vargonų kelią iki Utenos muzikos mokyklos, pakalbėti apie vargonų svarbą Utenai anksčiau ir dabar, pasiklausyti, kaip vargonais groja muzikos grandai ir besimokantys juos perprasti.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-12-22

 

 Šventinis Seimo narės vizitas Utenoje: sveikinimai, sutiktuvės, apdovanojimai

 LR Seimo narė Milda Petrauskienė prieš šv. Kalėdas dovanomis ir dėmesiu pradžiugino ne vieną Utenos rajono gyventoją, organizaciją ir verslo įmonę.
 Seimo narė dalyvavo Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) Utenos filialo ataskaitiniame-rinkiminiame susirinkime, kuriame buvo apdovanoti 2015 m. sėkmingiausi Utenos rajono verslininkai, verslo įmonių vadovai, išrinkta taryba ir direktorius. Renginyje taip pat dalyvavo Panevėžio Prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas, generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius, PPAR Utenos filialo tarybos pirmininkas Vytautas Samsonas, filialo direktorius Sergejus Rybakovas, pristatęs 2012–2015 m. veiklos ataskaitą, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas. Seimo narė Milda Petrauskienė pasveikino visus susirinkusius Utenos rajono verslo įmonių atstovus, PPAR Utenos filialo direktoriui Sergejui Rybakovui įteikė kalėdinę dovaną.
 Tądien Milda Petrauskienė skubėjo ir į Utenos moterų krepšinio komandos „Utena“ varžybas, kuriose uteniškės susitiko su Kauno rajono ekipa „Hoptrans-Sirenos“.  

 

 Skaityti plačiau...

 Žiūrėti galeriją...

 

 

2015-12-21

 

Atvertos durys prasmingiems darbams

Vėl – nakčia ramiai, lėtai pasninga.
Paprasti, nedideli rytai.
Ir atrodo rimta ir prasminga,
Ką nakčia galvojai ir jautei.

Supratai: gyvenimas – gyventi.
Tai – didysis tikslas ir prasmė.
Atsibudęs tyloje Advento,
Tu atgimk Jo nuostabioj giesmėj.
(Rainer Maria Rilke)

 Gruodžio vakaras. Lauke darganotas oras, o jaukiai papuoštoje salėje – mielas šurmulys. Renkasi LSDP Utenos skyriaus Dauniškio grupės bičiuliai į jau tradicine tapusią Advento vakaronę, kuri kiekvienais metais sukviečia visus pasidalinti savo mintimis ir nuveiktais darbais. Vakaronės pradžioje vadovė Edita Urbonienė pasidžiaugė aktyvia skyriaus veikla, apžvelgė nuveiktus darbus, padėkojo už skiriamą laiką bendram tikslui ir palinkėjo ne tik asmeninės laimės, bet ir susitelkimo 2016 m.

Skaityti plačiau...

                                                                                           2015-12-18

 

 Vakare – svarbiausios dovanos: gerumas, džiaugsmas, dėmesys ir bendravimo malonumas

 Gruodžio 16 d. į Utenos kultūros centrą LR Seimo narė Milda Petrauskienė pakvietė Utenos rajono daugiavaikes šeimas, kurioms padovanojo gerumo vakarą, kupiną staigmenų, sveikinimų, juoko ir dovanų. Į šventinį vakarą paklausyti koncerto, pabendrauti ir pasidžiaugti vieni kitais bei Seimo narės dovanomis atvyko 13 šeimų – visos, kurios buvo kviestos.  

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-12-16

 

 LSDP Kalėdinė akcija

 LSDP Utenos skyriaus „Socialinės gerovės“ grupė Šv. Kalėdų proga Dainai Karnickaitei padovanojo (apmokėjo) 2015 m. gruodžio 10–11 dienomis Socialinių paslaugų centro suteiktas specialaus transporto paslaugas.

 

 

 

2015-12-14

 

 Kalėdų koncertas Užpaliuose

 Gruodžio 13-ąją Utenos kultūros centro Užpalių skyriaus (Utenos r.) salėje skambėjo nuotaikingos dainos, aidėjo plojimai ir sveikinimai. Šio šventinio šurmulio „kaltininkė“ – LR Seimo narė Milda Petrauskienė, savo gimtojo krašto žmonėms padovanojusi Irūnos ir „Studenčių“ koncertą. Jau ne pirmą dešimtmetį Milda Petrauskienė prieš Kalėdas pradžiugina užpalėnus linksmais, rimtais ir įspūdingais koncertais. Ir niekada neatvažiuoja be dovanų: šįkart į koncertą atvykusiems buvo įteikta po 2016 metų kalendorių. Kalendorių kartu su Milda Petrauskiene užpalėnams dovanojo ir Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Darius Šinkūnas, taip pat dalyvavęs koncerte ir linkėjęs susirinkusiems linksmų Kalėdų ir pačių geriausių ateinančių metų.  

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-12-13

 

 Įteiktos stipendijos studentams – paskata jiems siekti dar aukštesnių rezultatų

 Gruodžio 12 d. Seime vėl šurmuliavo Lietuvos universitetų ir kolegijų studentai: tradiciškai Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariai pakvietė studentus į kalėdinę popietę-gerumo akciją „Šilumos ir ramybės visiems!“, kurios metu jiems buvo įteiktos vardinės 150-ies eurų stipendijos. Džiugu pasakyti, kad stipendijas gavo net penki studentai iš Utenos rajono. Tokį gausų būrį į Seimą sukvietė LR Seimo narė Milda Petrauskienė ir Utenos rajono savivaldybės tarybos narys, Socialdemokratų partijos narys Darius Šinkūnas.  

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-12-12

 

 Utenoje įžiebta kalėdinė eglutė

 Gruodžio 4 d. linksmai ir įspūdingai Utenoje buvo įžiebta kalėdinė eglutė. Tradiciškai eglutė nušvito Utenio aikštėje, kurioje taip pat išdygo kalėdinis miestelis su visomis miesteliui svarbiomis įstaigomis ir gatvėmis: paštu, alėjomis, amatų gildijos pastatu, kavine, pyragėlių parduotuve ir kitais objektais. Bet svarbiausias atributas, žinoma, buvo kalėdinė eglutė, į kurios įžiebimą atvyko ir Seimo narė Milda Petrauskienė. Ji kartus su Kalėdų Seneliu ir Utenos rajono savivaldybės mero pavaduotoju, pavaduojančiu savivaldybės merą Vidmantu Valinčiumi ir davė ženklą eglutei įžiebti.

 

 Skaityti plačiau...

 2015-12-07

 

 Mielieji,

 Pasaulinės neįgaliųjų dienos proga nuoširdžiai sveikinu visus Utenos rajono žmones su negalia, jų artimuosius ir globėjus. Tai žmonės, kurie per gyvenimą eina aukštai iškelta galva. Tai žmonės, iš kurių mes visi turime mokytis atkaklumo, ryžto, kantrybės ir nuoširdumo. Jie, gyvenantys šalia mūsų, skleidžia gyvenimo džiaugsmą, gėrį ir šilumą, moka įveikti gyvenimo kelio kliūtis, yra kūrybingi ir stiprūs savo dvasia.
 Mielieji, linkiu Jums visiems stiprios sveikatos, geros nuotaikos, neblėstančio kūrybinio polėkio kasdieniuose darbuose, ryžto ir tvirtybės. Tegu Jūsų namai visada būna jaukūs ir šilti, tegu juose gyvena meilė ir atjauta, o Jūsų kasdienybė tebūna panaši į duoną: soti, kvepianti ir kupina malonių akimirkų.
 Su švente!

 

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė
 

 
 

 Šventės Tauragnuose viešnia – Milda Petrauskienė

 Lapkričio 27 d. Seimo narė Milda Petrauskienė dalyvavo gražioje šventėje Tauragnuose (Utenos r.), kur buvo paminėta Tauragnų bibliotekos 70-ies metų sukaktis ir pristatyta Tauragnų krašto garbės piliečio, ilgamečio Tauragnų mėgėjų teatro „Mokas“ režisieriaus ir vadovo Vygando Varnecko poezijos knyga „Brydė žvaigždžių lietuje“. Kartu su Seimo nare į šventę atvyko Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Darius Šinkūnas, Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Petravičius.

 

 Skaityti plačiau...

 2015-11-30

 

 Dvigubos šventės Utenoje viešnia – Milda Petrauskienė

 Lapkričio 26-ąją Seimo narė Milda Petrauskienė dalyvavo Utenos kūrybinių industrijų centro atidarymo iškilmėse ir tradicinių verslo nominacijų Utenos rajono verslininkams įteikimo ceremonijoje.
 Milda Petrauskienė kartu su kitais garbiais svečiais perkirpo atidarymo juostelę ir pasveikino Utenos verslo informacijos centro direktorę Iriną Šeršniovą, Utenos kūrybinių industrijų centro projekto įgyvendintoją, įteikdama padėką ir gėlę..

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-11-27

 

 Kirdeikiuose po renovacijos atidarytas bendruomenės centras

 Lapkričio 19 d. Kirdeikiuose (Utenos r.) buvo atidarytas renovuotas centras, kuriame įsikūrusios net kelios įstaigos: biblioteka, medicinos punktas, laisvalaikio salė, krašto muziejus.
 Atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir LR Seimo narės Mildos Petrauskienės padėjėja Marija Ilčinskienė. Kartu su kitais garbiai svečiais Seimo narės padėjėja perkirpo atidarymo juostelę, susipažino su naujomis, erdviomis patalpomis, apžiūrėjo kaunietės grafikės Onos Pusvaškytės lino raižinių parodą, veikiančią parodų galerijoje.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-11-20

   

Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos Utenos klubas atnaujino veiklą

 Lapkričio 18 d. įvyko Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos (LSDMS) Utenos klubo atkuriamasis susirinkimas. LSDMS Utenos klubo veikla atnaujinta pasitarus su LR Seimo nare Milda Petrauskiene.
 Susirinkime buvo aptartos kandidatūros į klubo Tarybos narius (nutarta Tarybą rinkti iš 11 narių), kalbėta apie reglamento sudarymą. Klubo pirmininke patvirtinta Vida Stasiulionienė. Pirmininkė pristatė Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos įstatus, veiklos planą, kalbėta apie sritis, kurias kuruos tarybos narės (švietimas, kultūra, socialinė, vaikų ir šeimos bei kt.).

Skaityti plačiau...

                                                                                           2015-11-18

 

 „Linksmoji armonika“ šiemet buvo labai linksma

 Lapkričio 14 d. Utenoje šėlo Lietuvos kaimo kapelijų ir liaudies muzikantų šventė „Linksmoji armonika 2015“. Į šventę atvyko ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė.
 „Linksmojoje armonikoje“ gausiai susirinkusius uteniškius ir miesto svečius valsais, polkomis, dainomis ir šposais linksmino septynios kapelijos ir visas būrys liaudies muzikantų. Kapelijos į šventę atvyko iš Zarasų, Joniškio, Pasvalio, Visagino, Šiaulių ir Utenos. Žiūrovai aplodismentų negailėjo liaudies muzikantams iš Kauno, Jonavos, Varėnos ir Utenos. Šposais ir netikėtais pastebėjimais visus apdovanojo šventės gaspadoriai Angelė ir Linas su visa gausia – net vienuolika vaikiokų! – šeimyna.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-11-16

 

Bičiuliai džiaugėsi spektakliu ir maloniu bendravimu su Milda Petrauskiene

Lapkričio 12 d. LSDP Utenos skyriaus Utenio grupės bičiuliai vyko pasižiūrėti Valstybinio jaunimo teatro spektaklio „Trys mylimos“. Tai režisieriaus Algirdo Latėno režisuota dviejų dalių komedija apie berną Liudviką ir tris jo viliojamas moterėles. Spektaklis pastatytas pagal to paties pavadinimo Žemaitės komediją.

Skaityti plačiau...

                                                                                           2015-11-13

 

 Būsimos dainų šventės akimirkos – Utenoje

 Lapkričio 6 d. Utenos kultūros centre vyko 2016 m. vyksiančios moksleivių dainų šventės dalies, ansamblių vakaro penktos dalies „Iš močiutės skrynios“ repertuaro pristatymas–koncertas.
 Koncerte šoko, liaudies instrumentais muzikavo, dainavo devyni ansambliai iš Plungės, Vilniaus, Švenčionių, Birštono, Klaipėdos, Šiaulių, Trakų ir Utenos. Iš viso tą vakarą į Utenos kultūros centrą sugūžėjo daugiau kaip 300 būsimos dainų šventės dalyvių. Ansamblių vakaro dalies baletmeisterė – Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Vieversa“ vadovė Roberta Macelienė. Jai talkina baletmeisterė Birutė Mažrimienė.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-11-09

 

 LSDP Utenos skyriaus konferencijoje

 Lapkričio 3 d. įvyko LSDP Utenos skyriaus konferencija, kurioje buvo svarstomas kandidato į LR Seimo narius daugiamandatėje rinkimų apygardoje tvirtinimas, pasirengimo rinkimams 2016 m. į LR Seimą bei papildomas klausimas – dėl pavedimo laikinai eiti LSDP Utenos rajono skyriaus pirmininko pareigas.
 Konferencijoje dalyvavo garbūs svečiai LR Seimo narė Milda Petrauskienė ir skyriaus koordinatorius Ignas Vaškelis. Konferencijos pradžioje Milda Petrauskienę bičiuliai pasveikino gavus „Auksinės krivūlės riterio“ vardą, Igną Vaškelį – jubiliejinio, 30-ojo, gimtadienio proga. Jubiliejų ir gimtadienio progomis buvo pasveikinti ir kiti bičiuliai: Angelė Dikmonienė, Danguolė Mačionytė, Raimondas Čepukas.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-11-05

 

 Dauniškio grupės bičiuliai tvarkė kapinaites

 „Artėja svarbus ir prasmingas, ypatingos rimties ir susikaupimo metas – Vėlinės. Ši iš amžių glūdumos atėjusi šventė paliečia kiekvieną iš mūsų. Tai tarsi ilgai lauktas ir kelias akimirkas tetrunkantis susitikimas su mus palikusiais artimaisiais, draugais, brangiais žmonėmis. Padėkoti už tai, kad jie buvo mūsų gyvenime, galime pastovėdami prie jų kapo, uždegdami žvakutes – gyvųjų ir mirusiųjų bendrystės simbolį“, – Vyriausybės spaudos tarnybos pranešime teigė premjeras Algirdas Butkevičius. Kaip pažymi Vyriausybės vadovas, kapų priežiūra turėtų būti ne vienadienis projektas, o tęstinė tradicija.
 Tarsi pritardama premjero žodžiams LSDP Utenos skyriaus Dauniškio grupė kiekvienais metais neužmiršta aplankyti į Amžinybę išėjusių pensionato gyventojų kapų. Š.m. spalio 28 d. dauguma susirinkusių bičiulių miesto kapinėse grėbė lapus. Jau sutemus baigė darbą, ant pensionato gyventojų kapų uždegė žvakeles, pastovėjo gerbdami išėjusių atminimą.
 Grupės pirmininkė Edita Urbonienė dėkoja neabejingiems bičiuliams, prisidėjusiems prie šios gražios tradicijos, padėjusiems tvarkyti kapines, jaukia šviesele pažymėjusiems nelankomus kapus.

Parengė Angelė Bražionienė

 

 

 

2015-10-31

 

 M. Petrauskienė. 2016 m. Seimo rinkimai: pokyčiai neišvengiami

 Apie Konstitucinio Teismo sprendimą dėl Seimo rinkimų įstatymo mes, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nariai, išgirdome pakeliui į Latviją ir Estiją. Mūsų kelionės – išvažiuojamojo komiteto posėdžio tikslas buvo iš arčiau susipažinti su kaimyninių valstybių parlamentų analogiškų komitetų patirtimi sisteminant ir kodifikuojant rinkimų įstatymus, organizuojant rinkimus į parlamentą ir savivaldybių tarybas, taikant elektroninį balsavimą, formuojant rinkimų apygardas ir pan.  

 

 

 Skaityti plačiau...

2015-10-29

 

 M. Petrauskienė. Ar ne socialdemokratai rūpinasi Lietuvos vietos savivalda?

 Spalio 10-ąją minėjome Vietos savivaldos dieną. Todėl ruduo kasmet yra gera proga įvertinti ir padiskutuoti, kokia savivaldos vieta šalies politinėje sistemoje ir kas nuveikta valstybės politikoje, stiprinant Lietuvos savivaldą ir gerinant jos darbą.
 Socialdemokratai įrodė, kad jie praktiškai įgyvendina tokią Lietuvos savivaldos politiką, kuri remiasi principu – daugiau vietinės demokratijos, daugiau finansinių galių savivaldybėms. Taip jie tik pateisina visuomenės lūkesčius – nuomonių apklausos rodo, kad Lietuvos gyventojai savivaldos institucijomis pasitiki labiau nei centrine valdžia.  

 

 

 Skaityti plačiau...

2015-10-29

 

 Tauragnuose vėl skambėjo dainos apie meilę

 Spalio 24 d. Tauragnai (Utenos r.) vėl pakvietė į romantinės muzikos festivalį „Po Tauragnų dangum“. Tai jau devintasis festivalis. Kitais metais „Po Tauragnų dangum“ švęs jubiliejų – vyks dešimtasis romantinės muzikos festivalis.
 Festivalyje dalyvavo septyni meno kolektyvai iš Anykščių rajono Ažuožerių ir Skiemonių, Panevėžio rajono Paįstrio, Zarasų rajono Salako, Visagino. Dalyvavo du tauragniškių kolektyvai: mišrus vokalinis senjorų ansamblis ir vokalinis moterų ansamblis „Gelmė“ (vad. Vilma Valienė).  

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-10-27

 

 „Auksinės krivūlės riterė“ – Milda Petrauskienė

 Minint Lietuvos vietos savivaldos dieną ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) 20-metį spalio 23 d. LITEXPO parodų rūmuose savivaldybėms buvo įteikti „Auksinės krivūlės“ apdovanojimai už pasiekimus įvairiose srityse.
 Kartu su „Auksinėmis krivūlėmis“ buvo teikiami ir „Auksinės krivūlės riterio“ ženklai. „Auksinės krivūlės riterio“ ženklu buvo apdovanota Lietuvos Respublikos Seimo narė Milda Petrauskienė. Seimo narei ženklas įteiktas už nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui.
 „Auksinės krivūlės riterio“ ženklais apdovanoti ir LSA prezidentas, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas bei Rietavo meras Antanas Černeckis.
 Sveikiname „Auksinės krivūlės riterę“ Mildą Petrauskienę!  

 

 

 

 

2015-10-26

 

 Šinšilų auginimas – perspektyvus, pelningas ir verslumą kaime skatinantis verslas

 Seimo narė Milda Petrauskienė ir Utenos rajono savivaldybės meras, LSDP Utenos skyriaus pirmininkas Alvydas Katinas spalio 16 d. dalyvavo Tradicinio atsakingo gyvūnų auginimo verslo asociacijos TAGAVA drauge su šinšilų augintojais surengtame modernaus šinšilų auginimo ūkio atidaryme Vaikutėnuose.
 Šinšilų ūkis yra įkurtas buvusios Vaikutėnų mokyklos patalpose, kurios dabar yra suremontuotos, modernizuotos ir pritaikytos šinšilų auginimo verslui plėtoti.  

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-10-16

 

 Konferencija, skirta Vietos savivaldos dienai

 Spalio 10-ąją buvo paminėta Vietos savivaldos diena. Ta diena buvo puiki proga pažvelgti į savivaldą iš šalies, padiskutuoti apie savivaldos vietą ir svorį šalies politinėje sistemoje. Todėl spalio 14 d. Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos iniciatyva Seime buvo surengta konferencija „Savivaldos savarankiškumo didinimas“, kurioje dalyvavo Seimo nariai, savivaldybių merai, administracijų direktoriai, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai. Konferencijoje dalyvavo ir Utenos rajono savivaldybės meras, LSDP Utenos skyriaus pirmininkas Alvydas Katinas. 

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-10-15

 

 Seimo narė susitiko su smulkiaisiais Utenos rajono verslininkais

 Seimo narė Milda Petrauskienė spalio 12 d. dalyvavo Utenos rajono savivaldybėje vykusiame susitikime–diskusijoje, į kurį buvo pakviesti Utenos rajono smulkieji verslininkai, asmenys, dirbantys su verslo liudijimais ir individualios veiklos pažymomis, bei mažųjų bendrijų atstovai. Susitikimo rengėja – Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacija (LSVPA).
 Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Utenos rajono savivaldybės tarybos narys, Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos Utenos skyriaus pirmininkas Vaidas Lankauskas.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-10-13

 

 Mielieji,

 Spalio 10-oji – Vietos savivaldos diena. Ta proga nuoširdžiai sveikinu rajono savivaldybės tarybos narius, gyventojų tiesiogiai išrinktą merą Alvydą Katiną, savivaldybės administracijos tarnautojus, seniūnus, seniūnaičius, bendruomenių, visuomeninių, nevyriausybinių organizacijų lyderius bei visus rajono gyventojus.
 Žmonių formuojama vietos savivalda yra bet kurios demokratinės santvarkos pagrindas, suteikiantis kiekvienam piliečiui galimybę kurti savo krašto gerovę. Džiaugiuosi, kad Utenos savivaldybės geroji patirtis įgyvendinant įvairius projektus, gerinant žmonių gyvenimo kokybę yra įvertinta ne tik šalies, bet ir tarptautiniu mastu. Ne kartą uteniškiai yra įrodę, kad jie yra atkaklūs, sumanūs ir darbštūs, neabejingi savo krašto dabarčiai ir ateičiai.
 Savivaldybėje dirba daug savo darbui atsidavusių, sąžiningų ir kūrybingų žmonių. Kiekvieno iš Jūsų veikla reikalauja pasirengimo, žinių, mokėjimo išklausyti žmogų ir jam padėti. Ir nuo Jūsų profesionalumo, geranoriškumo, paslaugumo priklauso gyventojų pasitikėjimas vietos valdžia. Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie savo išradingu ir sąžiningu darbu kuria modernų ir atvirą naujovėms Utenos kraštą, garsina jį gerais darbais, ambicingais ateities planais.
 Šventės proga linkiu tarpusavio susiklausymo dirbant komandoje, išradingumo, sprendžiant rajono bendruomenei aktualius klausimus. Didelės sėkmės, neišsenkančios energijos, naujų idėjų, prasmingų darbų!

 Pagarbiai

LR Seimo narė, Valstybės valdymo ir savivaldybių reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja Milda Petrauskienė

 

 
 

 
Mielieji,

 Spalio 9-ąją minime Pasaulinę pašto dieną. Tai – gerų žinių, džiugių naujienų ir laukiamų laiškų diena. O visas geras žinias mums atneša nepailstantys pašto darbuotojai, įveikiantys ne vieną kilometrą ir skubantys pas gyventojus bet kokiu oru. Paštininko darbas nėra lengvas, bet labai svarbus ir reikalingas, nes būti paštininku – tai būti draugu, patarėju, guodėju.
 Sveikindama visus Utenos rajono pašto darbuotojus su profesine švente, linkiu stiprybės, ryžto, jaunatviškos energijos ir stiprios sveikatos. Lai Jūsų darbe niekada netrūksta žmonių dėkingumo ir pagarbos. Būkite visada laukiami, nešantys į namus džiaugsmą ir informaciją, be kurios šiuolaikinį gyvenimą sunku įsivaizduoti. Būkite laimingi ir dovanokite aplinkiniams širdžių šilumą bei šypsenas.
 Su švente!

 Pagarbiai – Milda Petrauskienė,
 Lietuvos Respublikos Seimo narė
 

 Paminėta Mokytojų diena

 Spalio 5-ąją Utenoje buvo paminėta Tarptautinė mokytojų diena. Minėjime dalyvavo LR Seimo narė Milda Petrauskienė.
 Gausiai susirinkusius Utenos rajono pedagogus ir svečius pasveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas, teigęs, kad mokytojo profesija nėra lengva, bet labai reikalinga ir palinkėjęs stiprybės, ištvermės ir naujų idėjų bei svajonių išsipildymo.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-10-06


 

 Seimo narė pasveikino Utenos senjorus

 Spalio 4 d. Utenoje iškilmingai buvo paminėta Pagyvenusių žmonių diena. Minėjime dalyvavo ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė. Seimo narė pasveikino gausiai susirinkusius. Utenos senjorus, linkėjo sėkmės visuose sumanymuose ir darbuose. Utenos senjorų kolektyvo „Atgaiva“ vadovui Vytautui Mieželiui Milda Petrauskienė įteikė gėlių puokštę ir dovaną.
 Senjorams ir svečiams koncertavo liaudies kaimo kapela „Radvija“ iš Radviliškio rajono.

 

 

 

2015-10-05

 

 Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis užvėrė duris

 XIX Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio baigiamasis koncertas vyko spalio 4 d. Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje. Į festivalio baigiamąjį koncertą susirinko pilna bažnyčia uteniškių ir svečių. Koncertavo Vilniaus universiteto choras „Pro musica“ (meno vadovė Rasa Gelgotienė). Dainavo svečiai iš Latvijos Gunta Davidčuka-Gelgotė, Viesturs Jansons, jiems talkino Nerijus Masevičius, vargonavo Vidas Pinkevičius.
 XIX Aukštaitijos vargonų festivalio globėja – Seimo narė Milda Petrauskienė. Ji pasveikinimo susirinkusius, nuoširdžius padėkos žodžius už suteiktą šiltą dvasinę dovaną Utenos žmonėms išsakė festivalio organizatorei Zitai Lukošiūnienei. Z. Lukošiūnienei Seimo narė įteikė puokštę gėlių ir atminimo dovanėlę. Gėlių puokštę festivalio organizatorei įteikė ir Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, linkėdama stiprybės, neišsenkančios energijos, nesustoti ir ieškoti naujų idėjų bei džiuginti rimta muziką uteniškius.

 

2015-10-05
 

 
 

 Seimo narės dovanos – aštuntųjų respublikinių žmonių su negalia kapelijų varžytuvių dalyviams

 Spalio 2 d. Utenos krašto su negalia sąjunga surengė respublikines žmonių su negalia kapelijų varžytuves. Varžytuvės meno kolektyvus draugėn sukviečia jau aštuntą kartą. Į jas atvyko 10 meno kolektyvų iš Telšių, Radviliškio, Kaišiadorių, Ukmergės, Utenos ir kitų rajonų.
 Seimo narės Mildos Petrauskienės vardu visus susirinkusius pasveikino Seimo narės padėjėja Marija Ilčinskienė, kuri perdavė karščiausius Seimo narės linkėjimus ir pasidžiaugimą, kad Utenoje jau aštuntą kartą susirenka žmonių su negalia meno kolektyvai iš visos Lietuvos.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-10-02

 

 Gerbiamieji,

 Nuo pat mažumės žmogų lydi angelai sargai – pasiuntiniai kurti geresnį, saugesnį, gražesnį pasaulį. Jie gina skriaudžiamą, rūpinasi pasiklydusiais. Jie dažnai būna nematomi, bet visada yra jaučiama jų sergėjanti ir globojanti ranka.
 Nuoširdžiai dėkoju už Jūsų kasdienį triūsą, kuriant saugesnę Lietuvą, ramesnę mūsų visų ateitį, už ištvermę, drąsą, išgelbėtas gyvybes. Nuo Jūsų profesionalumo priklauso visų mūsų gerovė. Tad būkite stiprūs kaip ąžuolai, nerimstantys kaip beržai pamiškėje. Linkiu Jums ramios tarnybos, neišsenkančios kantrybės, stiprios sveikatos, sėkmės kasdienybėje ir asmeninės laimės.
 Tegul Jūsų darbus lydi visuomenės pagarba ir sėkmė!

 

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė
 

 

 Utenoje paminėta Angelų sargų diena

 Utenoje iškilmingai buvo paminėta Policijos – Angelų sargų – diena. Minėjimas vyko Utenos muzikos mokykloje. Minėjime dalyvavo gausus būrys svečių: LR Seimo narė Milda Petrauskienė, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Utenos įstaigų, organizacijų, bendruomenių atstovai, socialiniai partneriai, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, vadovai, pareigūnai iš visų Utenos apskrities rajonų, kolegos iš Latvijos ir kt.
 Minėjimas prasidėjo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro, Lietuvos policijos generalinio komisaro ir kitų apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų bei policijos komisariatų sveikinimais. Tylos minute buvo pagerbti žuvę pareigūnai. Susirinkusius sveikino Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas. Po sveikinimo kalbos viršininkas pareigūnui įteikė „Gėrio sergėtojo“ apdovanojimą.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-09-30

 

 Utenos trečiojo amžiaus universitetas pradėjo naujuosius mokslo metus

 Seimo narė Milda Petrauskienė dalyvavo Utenos trečiojo amžiaus universiteto (UTAU) naujųjų mokslo metų atidarymo iškilmėse, vykusiose Utenos muzikos mokykloje. Šventėje taip pat dalyvavo Vilniaus Medardo Čioboto trečiojo amžiaus universiteto vadovai ir studentai, Utenos rajono įstaigų ir organizacijų atstovai, kiti svečiai.
 UTAU direktorė Vyda Krasauskienė pasveikino visus susirinkusius ir padėkojo UTAU veiklą remiantiems žmonėms ir organizacijoms. „Noriu padėkoti Muzikos mokyklai, kurios mokiniai bei dėstytojai neatsisako pakoncertuoti mūsų renginiuose.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-09-30

 
Mielieji,

 Spalio 1-ąją minime Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Sveikindami senjorus, nepamirškime, kad jie – viena svarbiausių mūsų visuomenės dalių, turinti daug patirties, žinių ir išminties. Todėl iš senjorų galime daug ko pasimokyti: skleisti gyvenimo džiaugsmą, gėrį ir šilumą, mokėti įveikti gyvenimo kelyje pasitaikančias kliūtis, būti kūrybingiems ir stipriems savo dvasia.
 Sveikindama Utenos rajono senjorus su Tarptautine pagyvenusių žmonių diena, linkiu visiems stiprios sveikatos, geros nuotaikos, kūrybinio polėkio kasdieniuose darbuose, ryžto ir niekada nepasiduoti sunkumams. Tegu Jūsų namai visada būna jaukūs ir šilti, tegu juose gyvena meilė ir atjauta, o Jūsų kasdienybė tebūna panaši į duoną: soti, kvepianti ir kupina malonių prisiminimų.
 Su švente!

 Pagarbiai – Milda Petrauskienė,
 Lietuvos Respublikos Seimo narė
 

 Utenoje paminėta Lietuvos socialinių darbuotojų diena

 Utenoje iškilmingai buvo paminėta Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Minėjime dalyvavo LR Seimo narė Milda Petrauskienė, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Utenos rajono savivaldybės tarybos Aplinkos apsaugos, socialinių, sveikatos ir kaimo reikalų komiteto nariai: Albinas Grincevičius, Raimundas Čepukas, Petras Tranauskas, Algirdas Žukas bei kiti.
 – Socialinis darbas – išskirtinė specialybė, kuri reikalauja ne tik profesionalumo, psichologinių ir bendravimo įgūdžių, bet ir gebėjimo atjausti, suprasti žmogų. Tai specialybė, kuri leidžia atrasti save, žmonių, į kuriuos gali lygiuotis, išmokti būti komandos nariu, perprasti žmonių elgesį, jų psichologiją, išmokti būti lyderiu ir empatišku visuomenės nariu, – kalbėjo Utenos rajono savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-09-29

 

 Leidykla „Utenos Indra“ paminėjo savo veiklos 25-metį

 LR Seimo narė Milda Petrauskienė rugsėjo 25 d. dalyvavo Utenos spaustuvės-leidyklos „Utenos Indra“ 25-erių metų sukakties minėjime ir sveikino kolektyvą bei jos vadovus šia gražia proga. „Šventė grąžina mus į pradžių pradžią, primena nueitą kelią ir kilnų siekį – mokyti mylėti knygą, spausdintą žodį ir skelbti gerąją žinią visai žmonijai. Per 25-erius metus jūsų bendrovė tapo viena moderniausių ir šiuolaikiškiausių ne tik regione, bet ir visoje Lietuvoje, ji garsėja savo darbų kokybe, – kalbėjo Seimo narė. – 25-eri metai sukuria bendrystės jausmą, leidžiantį pasidžiaugti tuo, ko nespėjame pastebėti kasdienybės bėgime: kartu neveiktais darbais, entuziastingais, kūrybingais darbuotojais, išmintingais vadovais. Nuoširdžiai dėkoju ir džiaugiuosi Jūsų pasiekimais bei laimėjimais. Linkiu, kad leidykla visada būtų svarbus kultūros, meno puoselėjimo centras ne tik Utenoje, bet ir Lietuvoje“.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-09-26

 

 

 Atvirų durų diena Utenos socialinių paslaugų centre

 Rugsėjo 25 d. Utenos rajono socialinių paslaugų cente vyko atvirų durų diena, kurios metu svečiai buvo supažindinami su socialinio darbuotojo veiklos ypatumais. Išsamų pranešimą apie centrą pristatė Utenos direktorė Danguolė Mačionytė. Direktorė plačiai apibūdino kiekvieną struktūrinį padalinį, pabrėždama pagrindines problemas bei būdus, kaip kolektyvas jas sprendžia.
 Renginyje dalyvavo ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė, kuri pasveikinome Utenos rajono socialinių paslaugų cento darbuotojus artėjančios profesinės šventės – Socialinių darbuotojų – proga, padėkojo direktorei ir jos darbščiam kolektyvui už atsidavimą, nelengvą darbą,

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-09-26

 

 Turininga ekskursija po Suvalkiją

 Seimo narė Milda Petrauskienė Utenos skyriaus bičiuliams organizavo ekskursiją į Suvalkiją. Kelionės metu ji visiems priminė, kad 2018 m. vasario 16 dieną Lietuvos valstybė minės reikšmingą ir išskirtinę Lietuvos istorijai datą - šimtąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. LR Seimas 2018 metus paskelbė Valstybės atkūrimo šimtmečio metais.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-09-24

 

 Gerbiamieji,

 Miškininko profesija – labai reikalinga, sena ir garbinga. Šią profesiją pasirinkę žmonės pasirinko ir gyvenimo būdą, atidavę savo širdį svarbiausiam gamtos motinos kūriniui – miškui. Be Jūsų, mieli miškininkai, pastangų ir darbo Lietuva neturėtų savo žaliojo turto, mes – Lietuvos gyventojai – neturėtume galimybių pasigėrėti didingais medžiais, pasiklausyti pušynų ošimo, pasidžiaugti buvimu taip arti gamtos.
 Tad už Jūsų pasiaukojamą darbą, ištvermę, sugebėjimą būti stipriems sudėtingose situacijose – tariu nuoširdų ačiū. Sveikindama Miškininko dienos proga, linkiu Jums neišsenkančios energijos, kantrybės, stiprios sveikatos ir neblėstančios sėkmės saugant ir puoselėjant žaliąjį Lietuvos turtą. Būkite atkaklūs, stiprūs, jautrūs ir išmintingi. Būkite laimingi.
 Su švente!

 

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė
 

 

 Rugsėjo 12 d. mūsų miestų, gatvių, namų kūrėjai – statybininkai – švenčia savo profesinę šventę – Statybininkų dieną. Šios profesijos žmonės nusipelno ypatingos padėkos ir pagarbos: jie kuria, gražina, atnaujina ir keičia mūsų krašto veidą.
 Nuoširdžiai sveikinu visus Utenos rajono statybinių organizacijų darbuotojus, visus šios profesijos atstovus garbingos ir romantiškos dienos proga. Linkiu, kad kasdienoje Jus visada lydėtų sėkmė, kad darbuose niekada netrūktumėte kūrybiškumo, energijos ir drąsos. Būkite sveiki, didžiuokitės savo atliktais darbais ir nepamirškite – Jūs kuriate ir dabartį, ir ateitį.
 Gražios ir prasmingos profesinės šventės!

 

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė
 

 

 Utenai sukako 754 metai

 LR Seimo narė Milda Petrauskienė rugsėjo 5-ąją kartu su uteniškiais ir miesto svečiais minėjo Utenos 754-ąjį gimtadienį.
 Vienas svarbiausių šventės akcentų – Utenos rajono savivaldybės pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Palestinos Beit Sahour miesto savivaldybe. Seimo narė dalyvavo sutarties pasirašyme. Sutartyje numatyta bendradarbiauti kultūros, istorinio ir religinio paveldo, sporto, socialinės apsaugos, aplinkos apsaugos, turizmo, ekonomikos, prekybos, smulkaus verslo ir amatų, švietimo ir jaunimo bendradarbiavimo srityse. Taip pat ir tarp savivaldybių lygmens institucijų.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-09-07

 

 Seimo narė – Rugsėjo 1-soios renginiuose Utenoje

 LR Seimo narė Milda Petrauskienė rugsėjo 1-ąją dalyvavo mokslo metų pradžios šventiniuose renginiuose Utenoje. Garbi viešnia Utenos kolegijoje sveikino studentus ir dėstytojus, linkėjo sėkmės, neblėstančios jaunatviškos energijos ir gilaus žinių aruodo. Gražią rudeninių kardelių puokštę, skirtą visai Kolegijos bendruomenei, Milda Petrauskienė įteikė Kolegijos direktoriui prof. dr. Gintautui Bužinskui. Kartu su Seimo nare Utenos kolegijos bendruomenę sveikino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Utenos dekanato dekanas kun. Henrikas Kalpokas, Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė, kiti svečiai.
 Vienas laukiamiausių rugsėjo 1-osios šventės akcentų Utenoje – Utenos muzikos mokyklos pastato po renovacijos atidarymas.

 

 Skaityti plačiau...            2015-09-02

 

 


 
 

 Seimo narė dalyvavo projekto „Elektroninių sveikatos paslaugų plėtra Utenos regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose“ pristatyme

 Rugpjūčio 25 d. seimo narė Milda Petrauskienė dalyvavo Utenos kultūros centre vykusiame projekto „Elektroninių sveikatos paslaugų plėtra Utenos regiono asmens sveikatos priežiūros įstaigose“ pristatyme. Pristatyme taip pat dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, atvyko Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, kiti Utenos apskrities rajonų merai, ligoninių, sveikatos priežiūros centrų vadovai, gydytojai.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-08-26

 

 Vasaros stovykla Jūrmaloje

 Tradicinė Lietuvos socialdemokratų partijos Utenos skyriaus J. Basanavičiaus grupės vasaros stovykla šiais metais iš Utenos rajono persikėlė į Jūrmalą. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais, neapsieita be tradicinės Arūno Sekono virtuvės, sporto varžybų, bendros vakarienės.
 Grupės pirmininkas Nerijus Stasiulionis pasidžiaugė, kad bičiuliai turėjo galimybę aplankyti pajūrį ir smagiai praleisti laiką bendraminčių būryje.

Asta Bursova

 

 

 

2015-08-05

 

 Seimo narė diskusijoje aptarė kultūros paveldo išsaugojimo klausimą

 Seimo narė Milda Petrauskienė dalyvavo Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje surengtoje viešoje diskusijoje Vyžuonėlių dvaro (Utenos r.) paveldo išsaugojimo klausimu. Kartus su Seimo nare diskusijoje dalyvavo Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Kultūros paveldo departamento Utenos skyriaus vedėjas Arūnas Giraitis, Vilniaus dailės akademijos profesorius Arvydas Šaltenis, Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Arūnas Svitojus, asociacijos narė, Bikuškio dvaro savininkė Dalia Gruodienė bei kiti. Diskusiją vedė dailės istorikė dr. Laima Laučkaitė-Surgailienė.

 Skaityti plačiau...

 

   

2015-07-24

 

 Krizių centrui – padėkos, dovanos, linkėjimai

 Seimo narė Milda Petrauskienė liepos 19 d. dalyvavo Utenos krizių centro „Angelų pieva“ 10-ies metų veiklos sukakties paminėjime. Seimo narė centro įkūrėjui ir vadovui Daugailių Šv. Antano Paduviečio bažnyčios klebonui kun. Sauliui Kalvaičiui įteikė piniginę dovaną ir sveikinimą. Sveikinime Milda Petrauskienė rašė: „Nuoširdžiai dėkoju Jums už nuoširdų ir šiltą bendravimą, už suteiktą viltį ir visokeriopą paramą pagalbos ieškantiems, išgyvenusiems netikėtas ir sunkiams gyvenimo permainas. Jūsų veiklos dešimtmetis rodo, kad esate reikalingi, esate kai kuriems aklavietėje atsidūrusiems žmonėms paskutinė stotelė, kurioje jie randa paguodą, dvasios atgaivą ir gerą žodį. Jūs – atviri visiems sunkumus išgyvenantiems žmonėms ir ištiesiate pagalbos ranką tuo metu, kai jos labiausiai reikia. Sveikindama Jūsų bendruomenę ir jos dvasios vadovą Saulių Kalvaitį veiklos 10-mečio proga, linkiu niekuomet nepritrūkti šilumos, meilės ir gerumo.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-07-21

 

 Pasveikinti geriausieji, abitūros egzaminus išlaikę šimtukais

 Seimo narė Milda Petrauskienė pasveikino Utenos rajono abiturientus, kurie už valstybinius brandos egzaminus gavo aukščiausius įvertinimus – šimtukus. Sveikinimo ceremonija vyko Utenos rajono savivaldybės administracijoje. Joje dalyvavo ir Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, kiti administracijos atstovai. Kartu dalyvavo ir gimnazijų vadovai.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-07-17

 
Mieli abiturientai,

 Dvylika metų prabėgo, atrodo, nepastebimai. Bet dvylika metų – tai nemažas laiko tarpas jauno žmogaus gyvenime, dovanojęs jam įdomų pažinimo ir brandos kelią. Kelią, kuriuo buvo eita mokantis pažinti raides, spręsti matematikos uždavinius, keliaujant istorijos puslapiais, mąstant apie gyvenimo prasmę. Tas kelias suteikė jums žinių, išmokė nepasiduoti, subrandino atsakingomis, savarankiškomis asmenybėmis. Kokį kelią bepasirinktumėte toliau, visada išlikite drąsūs, nebijantys susidurti su iššūkiais ir juos nugalėti. Visada žinokite, kad jūsų ateities darbai yra svarbūs ir reikalingi Lietuvai, Utenai, jūsų gimtiesiems namams. Todėl visada turėkite tikslą, kantriai siekite jo ir judėkite pirmyn, nugalėdami visus sunkumus. Jūsų ateitis – Jūsų rankose!
 Mielieji, linkiu Jums kuo geriausios kloties, sėkmės būsimuose darbuose ir svajonių išsipildymo. Nepamirškite, kad Jus visada lydės patys artimiausi pagalbininkai: tėvai, šeima, mokytojai ir draugai. Tad ženkite pro naujai atsiveriančias duris aukštai iškėlę galvas ir pasiryžę drąsiai pasinerti į plačią įspūdingą gyvenimo kelionę.

 Pagarbiai – Milda Petrauskienė,
 Lietuvos Respublikos Seimo narė
 

 Utenoje viešėjo bičiuliai iš Klaipėdos

 Karštą liepos pradžios popietę į Uteną užsuko bičiuliai iš Klaipėdos. Juos lydėjo LR Seimo narė Irena Šiaulienė. Nemaža bičiulių delegacija atvyko iš Rokiškio, kur taip pat buvo nuvykę susipažinti su miesto įžymybėmis.  
 Utenoje bičiuliai apžiūrėjo miestą ir vyko į Leliūnus, kur aplankė Vytauto Valiušio keramikos muziejų. Sužavėti muziejaus ekspozicija ir paries Vytauto Valiušio asmenybe bei jo pasakojimais, klaipėdiečiai muziejuje užtruko ilgai. Apžiūrėję eksponatus, įsigiję patikusius keramikos dirbinius, svečiai, lydimi Utenos skyriaus bičiulių, nuvyko į „Karosynę“, kompozitoriaus Juozo Karoso tėviškę Spraguičio kaime. Sodyboje klaipėdiečiai vaišinosi ir pailsėjo.

2015-07-07

 
 

 Seimo narė minėjo Valstybės dieną

 LR Seimo narė Milda Petrauskienė Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – dieną paminėjo Utenoje. Tądien prie Dauniškio ežero vyko baigiamasis dešimtosios Lietuvos kanklininkų stovyklos „Skambantys kankleliai 2015“ kolektyvų koncertas. Seimo narė padėkas įteikė visų kanklininkų kolektyvų vadovams bei stovyklos organizatorei, Utenos kultūros centro direktorei Astai Motuzienei. Kartu su Milda Petrauskiene padėkas teikė ir susirinkusius uteniškius bei miesto svečius sveikino ir Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-07-07

 
 

 Leliūnų šventės viešnia – Milda Petrauskienė

 Birželio 27 d. LR Seimo narė Milda Petrauskienė dalyvavo Leliūnų (Utenos r.) miestelio šventėje. Jos metu Vytauto Valiušio keramikos muziejuje buvo surengtas Molio kermošius, muziejaus salėje koncertavo akordeonistas Martynas Levickis. Vadinamojoje „Karosynėje“, kompozitoriaus Juozo Karoso tėviškėje, vyko mėgėjų teatrų festivalis.
 Seimo narė 65-osios sukakties proga pasveikino puodžių karalių Vytautą Valiušį, įteikė jam gėlių puokštę, sveikinimą ir dovaną. Molio kermošiuje Milda Petrauskienė pirmą kartą išbandė puodo žiedimo meną. Seimo narei talkino Vytautas Valiušis.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-06-29

 

 XI Aukštaitijos bendruomenių sąskrydžio viešnia – Milda Petrauskienė

 Gražų, saulėtą birželio 20-osios šeštadienį Pačkėnuose (Utenos r.) į tradicinį sąskrydį susibūrė Aukštaitijos bendruomenės. Tai jau XI Aukštaitijos bendruomenių sąskrydis, pavadintas „Senasis Aukštaitijos etnografinis kaimas“. Sąskrydžio rengėjai – Pačkėnų krašto bendruomenė, prieš tai buvusiame sąskrydyje iškovosi Gerumo Paukštę ir gavusi teisę rengti Aukštaitijos bendruomenių sąskrydį.
 Sąskrydyje savo išmanumą, kūrybingumą demonstravo Tauragnų, Pakalnių, Pačkėnų, Vaikutėnų, Saldutiškio, Sirutėnų, Nemeikščių, Užpalių, Klykių (Utenos r.) ir kt. bendruomenės, Kuktiškių (Utenos r.) moterų klubas „Kuksa“, svečiai iš Jūžintų (Rokiškio r.). Sąskrydyje buvo sulaukta ir svečių iš Latvijos.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-06-22

 

 Bičiulius kviečiame į vasaros stovyklą Latvijoje

 Rugpjūčio 1-2 dienomis praleisime laiką Jūrmaloje, kempinge “Nemo” , kuris yra pats didžiausias šiame mieste bei įsikuręs ant Baltijos jūros kranto.
 Kempinge yra vieta palapinėms, taip pat nuomuojami namukai, griliai. Yra dušai, WC. Čia galima plaukioti, važinėtis dviračiais, būriuoti, žaisti paplūdimio tinklinį, maudytis ir pramogauti baseine nusileidžiant kelių skirtingų dydžių vamzdžiais. Maistą galima ruoštis patiems, arba užsukti į kempingo teritorijoje esantį barą arba restoraną.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

 Seimo narė pasveikino didelę šeimyną – Utenos šeimos ir vaikų gerovės centro bendruomenę

 Utenos šeimos ir vaikų gerovės centras atšventė 20-ies metų veiklos sukaktį. Viena garbingiausių svečių šventėje buvo LR Seimo narė Milda Petrauskienė, dažnai aplankanti centrą ir įteikianti dovanų jo auklėtiniams. Ir šįkart Milda Petrauskienė į centrą atvyko ne tuščiomis rankomis, juoba, kad 20-ies metų veiklos sukaktis – įrodymas, jog centras reikalingas, jo veikla svarbi visoms Utenos rajono šeimoms ir vaikams.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-06-09

 

 Brangūs tėčiai,

 Nuoširdžiai sveikinu visus tėčius, senelius Tėvo dienos proga. Jūs savo artimiesiems kasdien dovanojate svarbiausius dalykus: išmintį, gėrį, meilę, kantrybę. Jūsų kasdieniai darbai kelia pasigėrėjimą ir leidžia suprasti, kad mažas ir jau kiek paaugęs žmogutis šeimoje, kurioje vyrauja darna ir vienybė, yra pats laimingiausias. Tada laimingi ir Jūs, mieli tėčiai. O tai ir svarbiausia: Jūsų pastangos kurti laimingą gyvenimą savo artimiesiems duoda vaisių ir šiame iššūkių kupiname gyvenime sudygsta patys gražiausi žiedai: pasitikėjimas, atsakomybė, supratimas ir atjauta.
 Linkiu Jums pagarbos, kasdienių džiaugsmų artimųjų apsuptyje, stiprios sveikatos ir kuo didžiausios sėkmės. Tegul vaikai visada prisimena, kad užaugo apgaubti Jūsų dėmesio ir širdies šilumos. Ir kasdien Jums teikia gerumo dovaną, pažymėtą dėkingumu ir meile.
 Su švente!

 

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė
 

 

 

 Paminėtos kompozitoriaus 125-osios gimimo metinės

 Seimo narė Milda Petrauskienė dalyvavo kompozitoriaus, dirigento Juozo Karoso 125-ųjų gimimo metinių paminėjime, kuris buvo surengtas kompozitoriaus tėviškės sodyboje Spraguityje (Anykščių rajonas). Minėjime dalyvavo bei savo eiles skaitė Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-05-31

 

 Aptartos Utenos apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdybos pastato renovacijos galimybės

 Dar 2014 m. sausio mėnesį į LR Seimo narę Mildą Petrauskienę kreipėsi Utenos apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdybos (UAPGV) viršininkas Olegas Kovalevskis. Kreipimesi viršininkas nurodė, kad UAPGV dirba 1985 m. statytame pastate, nuo pastatymo pradžios nė karto neremontuotame. Dabartinė pastato būklė neatitinka dalies higienos normų reikalavimų, patalpų išplanavimas yra blogas, patalpų būklė – prasta. Be to, administracinio pastato 3 ir 4 aukštuose gyvena gyventojai. UAPGV viršininkas prašė padėti spręsti pastato renovacijos ir renovacijos finansavimo klausimus.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-05-29

 

 Susitikimuose – apie aktualius šiandienos klausimus

 Gegužės 22 d. Utenos rajono lankėsi teisingumo, l. e. p. švietimo ir mokslo ministras, LSDP pirmininko Algirdo Butkevičiaus pavaduotojas Juozas Bernatonis. Šio vizito iniciatorė – LR Seimo narė Milda Petrauskienė, atvykusi kartu su ministru. Svečią lydėjo Sergejus Tichomirovas, ministro patarėjas viešiesiems ryšiams. Prie garbių svečių prisijungė Utenos rajono savivaldybės meras, LSDP Utenos skyriaus pirmininkas Alvydas Katinas.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-05-25

 

 Bičiuliai viešėjo Vilniuje

 Gegužės 16 d. Dauniškio grupės bičiuliai surengė ekskursiją į Vilnių.
 Išvykos tikslas – pabūti kartu, praturtinti laisvalaikį, prisimenant Lietuvos istoriją, apsilankant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose.
 Valdovų rūmai bičiuliams paliko gilų įspūdį. Gidės pasakojimai nukėlė į Lietuvos praeitį, leido pajusti jos didingumą, atskleidė rūmų paslaptis, nepaprastą šalies istoriją. Apžiūrėję Valdovų rūmus, bičiuliai vaikščiojo senamiesčio gatvelėmis, dalyvavo gatvės muzikos dienoje-šventėje, vienijančioje visus, kalbančius universaliausia kalba pasaulyje – muzikos kalba.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-05-25

 

 Seimo narė pagerbė vedėją

 Seimo narė Milda Petrauskienė savo apsilankymu pagerbė Utenos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų valdymo skyriaus vedėją Algirdą Gildutį ir dalyvavo jo išlėdytuvėse į užtarnautą poilsį.
 Seimo narė įteikė vedėjui rožių puokštę, padėkojo už darbus savivaldoje ir palinkėjo kuo didžiausios sėkmės naujajame gyvenimo etape. „Džiaugiuosi, kad jus pažįstu jau seniai. Jūs darbui savivaldybėje atidavėte daugiau kaip 20 metų, – sakė Milda Petrauskienė. – Jūsų pastangomis Utenos rajoną, sėkmingai įgyvendinus projektus, pasiekė nemenkos Europos Sąjungos lėšos. Už tai jums nuoširdžiai dėkoju. Manau, kad Utenos rajono savivaldybės administracijos specialistai dar ne kartą kreipsis į jus patarimų“.
 Algirdui Gildučiui už darbą dėkojo ir Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, kiti savivaldybės vadovai.

 

   

2015-05-18

 

 Koncertas Šeimos dienai

 Seimo narė Milda Petrauskienė dalyvavo koncerte, skirtame Tarptautinei šeimos dienai paminėti. Koncertas vyko Utenos kultūros centre. Linksmam ir spalvingam pasibuvimui mažuosius uteniškius ir jų tėvelius pakvietė Utenos kultūros centro popchoras „Decima“. Skambėjo ir mažųjų atlikėjų, ir vyresnių, ir popchorą paliekančiųjų dainininkių atliekamos dainos. Jiems plojo pilnutėlė Kultūros centro salė.
 Milda Petrauskienė po koncerto pasveikino dainininkus ir vadovę Gražiną Kapčiuvienę. Choristams buvo padovanotas didelis krepšys saldumynų. Seimo narė dėkojo už nuotaikingą koncertą ir sveikino susirinkusius Tarptautinės šeimos dienos proga.

 

 

 

 

2015-05-15

 

 Mielieji,

 Mamos rankų švelnumas, tėvo ir senelio patarimai, tyliai sesės kambaryje grojanti muzika... Tai mūsų namai, mūsų šeima, kuri yra gyvenimo pagrindas, prasmė ir šviesa. Buvimas kartu su šeima, savo artimaisiais – tai palaimos laikas. Gražiausios akimirkos, svarbiausi mūsų gyvenimo įvykiai yra susiję su šeima. Be jos mes esame kaip akmenukai prie kelio, kurios gali paspirti, užminti, pastumti...
 Utenos rajono šeimas, šeimynas, visus šeimų narius nuoširdžiai sveikinu Tarptautinės šeimos dienos proga. Linkiu stiprybės, kantrybės, meilės, supratimo, sveikatos, tarpusavio ryšių stiprinimo. Dėkoju visiems, kurių rūpesčiu ir pastangomis šeimos gyvena saugiai, jaučiasi tvirtai, drąsiai planuoja savo ateitį.
 Gražiausių dienų, dvasios ramybės, vidinės darnos ir viltingo rytojaus!

 

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė
 

 
 

 Vakare skambėjo padėkos žodžiai, sveikinimai Mildoms, a cappella atliekamos dainos ir juokas

 Gegužės 13-oji – meilės deivės Mildos diena. Tądien Utenos kultūros centre buvo surengta įspūdinga dviguba šventė-padėkos vakaras, kuriame dalyvavo nemažas būrys Utenoje gyvenančių Mildų, LSDP Utenos skyriaus bičiulių, rėmėjų, koalicijos partnerių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) atstovų ir pastarųjų partijų bei Utenos socialdemokratų simpatikų. Padėkos vakaro „kaltininkai“ – LR Seimo narė Milda Petrauskienė ir Utenos rajono savivaldybės meras, LSDP Utenos skyriaus pirmininkas Alvydas Katinas, pirmą kartą vykusiuose tiesioginiuose merų rinkimuose Utenos rajono žmonių išrinktas tiesiogiai.

  

 

2015-05-12

 

 Viešnagė Kaimynuose

 LR Seimo narė Milda Petrauskienė savo gimtajame kaime Kaimynuose dalyvavo gražioje bendruomenės šventėje.
 Į ją susirinko beveik visa Kaimynų bendruomenė, koncertavo muzikantai iš Kauno. Po koncerto vyko jaukus pabendravimas prie šventinio stalo. Kaimynų bendruomenės vardu bendruomenės pirmininkas Robertas Gaučys įteigė gėlių puokštę ir dovanėlę garbiai viešniai, padėkojo už atvykimą ir lauktuves. Buvo pasveikinta ir kaimynė Milda Bivainienė.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-05-12

 

 LSDP XXXIII suvažiavime

 Gegužės 1 d. Lietuvos parodų centre LITEXPO vyko LSDP XXXIII suvažiavimas. Suvažiavimo metu buvo išklausytos dvejų metų kadencijos Partijos pirmininko ir tarybos, frakcijos LR Seime bei finansų komisijos ataskaitos. Naujai dviejų metų kadencijai buvo renkamas partijos pirmininkas bei taryba. Socialdemokratų partijos pirmininku išrinktas Algirdas Butkevičius, vadovaujantis partijai nuo 2009 m.

 

 Skaityti plačiau...
Žiūrėti galeriją...

 

 

2015-05-04


 

 Mieli Utenos krašto žmonės,

 Būkite pasveikinti Tarptautinės darbo žmonių solidarumo dienos proga. Lai ši diena Jums būna dar viena galimybė įvertinti žmogaus orumo, laisvės, lygybės, demokratijos, socialinio teisingumo – visų pasaulio valstybių ir jų piliečių pripažintų vertybių – reikšmę. Kartu minime ir Lietuvos narystės Europos Sąjungoje vienuolikos metų sukaktį. Buvimas didelėje Europos Sąjungos tautų šeimoje užtikrina, kad tos vertybės taptų kasdienių mūsų darbų ir sumanymų palydovu.
 Nuoširdžiai linkiu visiems Utenos krašto gyventojams kuo didžiausios sėkmės įvairiuose darbuose, tvirtybės, tikėjimo ateitimi ir Lietuva. Būkite drąsūs, vieningi, atkaklūs ir ryžtingi, siekdami užsibrėžto tikslo.
 Su Gegužės 1-ąją!

 

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė
 

 

 Pilietinio ugdymo pamoka Adolfo Šapokos gimnazijoje

 Balandžio 28 d. LR Seimo narė Milda Petrauskienė vedė pilietinio ugdymo pamoką Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje. Tai trečioji pamoka Utenos abiturientams, turėjusiems galimybę prisiminti Lietuvos istorijos faktus, įžymius Utenos krašto žmones, pamąstyti apie tautiškumą, patriotiškumą, pilietiškumą.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-03-29

 

 Seimo narė pasveikino Utenos medikus

 Balandžio 27-ąją minima Medicinos darbuotojų diena. Ta proga Seimo narė Milda Petrauskienė balandžio 28 d. atvyko į Uteną ir savo apsilankymu pagerbė Utenos ligoninės bendruomenės narius.
 Seimo narė sveikinimą ir didelę gėlę įteikė Utenos ligoninės direktoriui Daliui Drungai, sakydama, kad Medicinos darbuotojų diena yra reikšminga data kiekvienam gyventojui, nes nuo pat gimimo visus lydi rūpestingų gydytojų ir slaugytojų rankos. „Kiekvieną dieną rūpindamiesi žmogumi ir kovodami už jo sveikatą, o dažnai ir gyvybę, Jūs kuriate mažus ir didelius stebuklus,“

 Skaityti plačiau...

 

   

2015-04-29

 


 Utenos socialdemokratai balandžio 25 d. dalyvavo akcijoje DAROM 2015. Pateikiame fotografų užfiksuotų akimirkų iš akcijos.

Žiūrėti galeriją...

 

 

2015-04-27

 
 
 Mieli medicinos darbuotojai,

 Balandžio 27-ąją minime Medicinos darbuotojų dieną. Tai reikšminga data kiekvienam iš mūsų, nes nuo pat gimimo mus lydi rūpestingų gydytojų ir slaugytojų rankos. Kreipiamės į Jus suskaudus galvą, pirštą, širdį. Kiekvieną dieną rūpindamiesi žmogumi ir kovodami už jo sveikatą, o dažnai ir gyvybę, Jūs kuriate mažus ir didelius stebuklus. Nuoširdžiai sveikinu profesinės šventės proga.
 Dėkoju Jums už nenuilstamą darbą, už neįkainojamos vertybės – sveikatos – grąžinimą ir mažam, ir senam. Linkiu Jums patiems kuo stipriausios sveikatos, kantrybės, jaunatviškos energijos ir Dievo palaimos. Būkite drąsūs, tvirti, o Jūsų kasdienybę tenušviečia nuoširdūs laimingų pacientų padėkos žodžiai.

 Pagarbiai – Milda Petrauskienė,
 Lietuvos Respublikos Seimo narė
 

Pavaduotoja paskirta Zita Ringelevičienė

Balandžio 23 d. įvyko antrasis naujosios Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo svarstyti 48 klausimai. Vienas iš jų – Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo paskyrimas.
 Tarybai balsuoti buvo pateikta buvusios administracijos direktoriaus pavaduotojos Zitos Ringelevičienės, LSDP Utenos skyriaus pirmininko pavaduotojos, kandidatūra.
 Daugumai nubalsavus „už“ Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja buvo paskirta Zita Ringelevičienė.
 Sveikiname bičiulę, užėmusią atsakingas pareigas administracijoje!

2015-04-23

 

 Utenos bičiuliai dalyvavo ataskaitinėje-rinkiminėje konferencijoje

 Balandžio 21 d. LSDP Utenos skyriaus bičiuliai rinkosi į ataskaitinę-rinkiminę konferenciją, vykusią jaukioje Utenos kultūros centro salėje. Konferencijoje sulaukta ir svečių: joje dalyvavo LR Seimo narė Milda Petrauskienė ir skyriaus koordinatorius Ignas Vaškelis.
 Skyriaus veiklos ataskaitą per ataskaitinį laikotarpį pristatė pirmininkas Alvydas Katinas. Pirmininkas kalbėjo apie nuveiktus darbus, iškylančias problemas, jų sprendimo būdus, bičiulių aktyvumą, dalyvavimą renginiuose ir renginių organizavimą, laukiamus iššūkius. Vienas svarbiausių akcentų ataskaitoje – 2015 m. kovo 1 d. vykę savivaldybės tarybos ir tiesioginiai merų rinkimai. Utenos rajono savivaldybės taryboje Utenos bičiuliai gavo 11 mandatų, į Tarybą išrinkti du nauji LSDP Utenos skyriui atstovaujantys nariai: Nerijus Stasiulionis ir Roberta Macelienė.

 

 

 

Skaityti plačiau...

2015-04-22

 

 Kaip deimančiukai suriedėjo į didelį, nedalomą deimantą...

 Kultūros dienos proga Seimo narė Milda Petrauskienė draugėn subūrė Utenos rajono kultūros žmones ir pakvietė juos į LR Seimą, kuriame surengė įspūdingą šventę „Utenos krašto kultūros deimančiukai“.

 Į šventę atvyko gausus būrys uteniškių kultūros srities atstovų: Lietuvos rašytojų sąjungos nariai, tautodailininkai, profesionalūs dailininkai, muzikantai, dainininkai, meno kolektyvų ir kultūros įstaigų vadovai, įvairių konkursų ir projektų nugalėtojai. Utenos rajono kultūros delegacijos Seime priešakyje – Utenos rajono savivaldybės meras, poetas Alvydas Katinas, ką tik išleidęs ir pristatęs naujausią savo poezijos knygą „Vaikšto vienas“.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-04-16

 

 Uteniškės – čempionės!

 Utenos moterų krepšinio komanda „Utena“ balandžio 12-ąją nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ ir tapo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionėmis.

 Pasveikinti čempiones atvyko Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, LR Seimo narė Milda Petrauskienė, LMKL direktorė Audra Ginelevičienė, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-04-13

 

 Pilietinio ugdymo pamoka „Saulės“ gimnazijoje

 Balandžio 10 d. LR Seimo narė Milda Petrauskienė vedė pilietinio ugdymo pamoką „Pilietis savo valstybėje“ Utenos „Saulės“ gimnazijoje. Tai jau antroji tokia pamoka Utenos abiturientams. Pirmoji pamoka vyko Utenos Dauniškio gimnazijoje.

 Pamokos metu Seimo narė pateikė nemažai klausimų iš Lietuvos istorijos. Sauliukai atsakinėjo, stengėsi, nes žinojo, kad kiekvienas teisingas atsakymas bus apdovanotas prizu.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-04-10

 

 Sutikta trečioji Alvydo Katinu poezijos knyga

 Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salė tą vakarą buvo pilnut pilnutėlė: ir uodas nebūtų radęs vietos nutūpti. Uteniškių noras balandžio 7-osios pavakarę pakliūti į biblioteką visai suprantamas: buvo pristatoma Utenos rajono savivaldybės mero, Lietuvos rašytojų sąjungos nario, vienintelio Lietuvoje mero-poeto Alvydo Katino poezijos knyga „Vaikšto vienas“. Tai jau trečioji mero knyga. Alvydas Katinas yra išleidęs poezijos knygas „Sienos iš vėjo“ (2006 m. ), „Nugalėję lygumas“ (2011 m.).

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-04-10

 
 

 Pirmasis naujosios Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis

 Balandžio 7 d. buvo sušauktas pirmasis 2015–2019 m. kadencijos Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame iškilmingai prisiekė naujai išrinkti nariai bei tiesiogiai išrinktas savivaldybės meras Alvydas Katinas.

 Kovo 1 d. vykusiuose savivaldos rinkimuose merai pirmą kartą buvo renkami tiesiogiai. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, išrinktas jau pirmajame ture, gavo 52,71 proc. rinkėjų balsų. Alvydas Katinas yra išrinktas ketvirtajai kadencijai, Utenos rajono savivaldybei vadovauja nuo 2003 m.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-04-09


 
 
 Mielieji,

 Su bundančiu pavasariu atskubančios šv. Velykos pažadina mūsų širdyse džiaugsmo, meilės ir vilties šaltinį. Šv. Velykos – tai kartu ir gamtos, ir žmogaus atgimimo šventė, kurioje Kristaus prisikėlimo stebuklas į naują gyvybės ratą, tarsi į naują dirvą beria grūdus – gerą žodį, šiltą šypseną, gražią mintį. Tikiu, kad meilės ir vilties šaltinis niekada neišseks: jis visada bus kupinas tikėjimo ateitimi, o širdies kerteles pripildys draugystės ir bendruomeniškumo jausmų.
 Nuoširdžiai sveikinu visus Utenos krašto žmones gražiausios pavasario šventės proga. Tegu šv. Velykų rytmetis Jums ir Jūsų šeimoms būna giedras ir ramus, pilnas tikrosios Atgimimo palaimos. Visada būkite puikios nuotaikos, stiprios sveikatos ir drąsių siekių savo sumanymams įgyvendinti. Linkiu kuo didžiausios sėkmės kasdienos darbuose.
 Su švente!

 Pagarbiai – Milda Petrauskienė,
 Lietuvos Respublikos Seimo narė
 
 

 Paroda, pakvietusi šv. Velykas į mūsų namus

 Balandžio pirmąją, belaukiant vienos gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykų, LR Seime buvo atidaryta Utenos krašto sertifikuotos tautodailininkės, karpytojos, ne vienos knygos apie karpymo meną ir margučių marginimą autorės Odetos Tumėnaitės-Bražėnienės darbų paroda.

 Parodos globėja ir iniciatorė – LR Seimo narė Milda Petrauskienė. Seimo narė yra surengusi ir plačiajai visuomenei pristačiusi jau ne vieną Utenos rajono kūrėją ir jų darbus.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-04-03

 

 Užpaliuose – apie NATO, ginkluotę, kario profesijos svarbą

 Kovo 27 d. Užpaliuose, Utenos rajone, buvo surengtas įspūdingas Lietuvos įstojimo į NATO paminėjimo renginys-paroda, kuriame dalyvavo garbūs svečiai: LR Seimo narė Milda Petrauskienė, Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Renginys pritraukė ir gausų būrį užpaliečių. Atvyko Užpalių seniūnas Eugenijus Keraminas, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas, mero patarėjas Gintautas Petravičius.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-03-30

 
 

 Seimo narė pagerbė Utenos teatralus

 Kovo 27-ąją, minint Tarptautinė teatro dieną, Utenos kultūros centre buvo surengtas AČIŪ vakaras, kurio metu labiausiai nusipelniusiam Utenos teatro žmogui buvo įteikta AČIŪ nominacija. AČIŪ nominacija teikiama jau antrą kartą. Jos globėja – LR Seimo narė Milda Petrauskienė.

 Seimo narė AČIŪ nominaciją – diplomą ir statulėlę – įteikė Algirdui Barčiui jaun., Utenos kultūros centro „Žaliaduonių“ teatro aktoriui. Aktorius buvo pagerbtas už Prano vaidmenį spektaklyje „Tamsos švyturys” pagal Almos Eigerdienės pjesę „Aukštaitijos savanoris“.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-03-30

 
 

 Pilietiškumo pamoka abiturientams

 Kovo 13 d. Utenos Dauniškio gimnazijoje vyko neįprasta pamoka. Mokytoja pamokoje tądien tapo LR Seimo narė Milda Petrauskienė.

 Seimo narė gimnazijos istorijos mokytojų buvo pakviesta vesti pamoką apie pilietiškumą, tautiškumą, patriotizmą. Kaip tik neseniai buvo paminėtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metis. Tad pamokoje ir buvo akcentuojamas nueitas tautos kovos, laisvės siekių ir pasiryžimų kelias. Pamoką Seimo narė pavadino „Pilietis savo valstybėje“.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-03-17

 

 Antano Miškinio dainų vakaras

 Kovo 13-ąją Utenos kultūros centre skambėjo lyriškos dainos aukštaitišką dvasią savo eilėse apdainavusio poeto Antano Miškinio žodžiais. Uteniškiai, o ir visos Lietuvos poeziją mylintys žmonės šiais metais mini 110-ąsias Antano Miškinio gimimo metines. Ta proga buvo surengtas dainų vakaras „Antanas Miškinis dainoje“.

 Vakare dalyvavo LR Seimo narė Milda Petrauskienė, Antano Miškinio ir Vinco Miškinio dukros Jolanta Garjonienė ir Jovita Maksimavičienė, etnologė Gražina Kadžytė, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, LSDP Utenos skyriaus pirmininko pavaduotoja Zita Ringelevičienė, nemažas bičiulių ir uteniškių būrys.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-03-17

 

 Seimo narė dalyvavo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio minėjime

 Kovo 11-ąją LR Seimo narė Milda Petrauskienė dalyvavo iškilmingame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio paminėjime Utenoje. Minėjimas vyko kiemelyje prie Utenos kultūros centro, prie kurio buvo surengta ir jaunimo akcija „Parskrido Laisvės paukščiai“. Ąžuolas prie Kultūros centro buvo papuoštas žaliomis, raudonomis ir geltonomis popierinėmis gervėmis. Jų ne vieną, ateidami į šventę, atnešė ir miesto gyventojai. Savo gervę – taikos simbolį – ant ąžuolo pakabino ir Milda Petrauskienė bei Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.

 

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-03-13

 
 

 Brangūs Utenos krašto žmonės,

 Jau 25-eri metai prabėgo nuo istorinės 1990-ųjų kovo 11-osios, dienos, kai išsipildė tautos siekis – Lietuva tapo nepriklausoma. Kova, ryžtas, dvasios tvirtybė ir pasiaukojimas leido pasiekti švenčiausią tikslą – iškovoti viltingą, demokratišką, laisvą gyvenimą sau ir ateinančioms kartoms. Šiandien 25-eri atkurtos nepriklausomos Lietuvos metai įpareigoja mus dar tvirčiau siekti visų mūsų darbų, įsipareigojimų, interesų vienybės vardan Lietuvos, vardan ateities ir laisvės.

 Mielieji, nuoširdžiai sveikinu Jus Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio proga. Linkiu kuo didžiausios sėkmės, prasmingų darbų ir neblėstančio tikėjimo rytdiena. Būkite kupini stiprybės, optimizmo ir drąsos ryžtingai žengti pasirinktu laisvės keliu.

 Su švente!

 

Pagarbiai – LR Seimo narė Milda Petrauskienė
 

 

 Seimo narė sveikino spektaklio kūrėjus

 Kovo 6 d. Utenos kultūros centre įvyko Utenos kultūros centro Žaliaduonių teatro spektaklio „Už durų“ premjera.

 „Už durų“ – dramaturgo Virgilijaus Veršulio vienos dalies spektaklis, kuriame veiksmas vyksta kamerinėje aplinkoje, už durų, kurios skiria ir kartu sieja du skirtingų kartų žmones – pensininką ir jo anūko draugę Ėmę. Emocinga aktorių vaidyba, meistriškai atskleisti tragiški herojų likimai, skausmingi išgyvenimai ir humoristiški dialogai nepaliko abejingo nė vieno žiūrovo. Po spektaklio jo kūrėjai – režisierius Šarūnas Kunickas, dailininkė Falmira Sinicienė, aktoriai Alvydas Danauskas ir Justina Mandrijauskaitė-Joneckienė – buvo apdovanoti ne tik gausiais aplodismentais, bet ir begalę sveikinimo žodžių bei gėlėmis.

 Skaityti plačiau...

 

 

2015-03-10

   

 Mieli gimtojo Utenos krašto žmonės!

 Prisipažinsiu – nesitikėjau tokio Jūsų palankumo per pirmuosius Lietuvos istorijoje tiesioginius merų rinkimus. Pastaraisiais metais aš buvau tituluotas ir geriausiu šalies meru, ir geriausiu šalies kultūros politiku, ir Lietuvos šviesuoliu, bet visi tie įvertinimai nublanksta prieš daugiau nei 11 tūkst. „kryželių“, kuriuos Jūs padėjote prie mano pavardės rinkimų biuleteniuose kovo 1 dieną.
 Kas gali būti svarbiau už Jūsų pasitikėjimą? Ir būtent Jūsų pasitikėjimas – o ne priesaika, ne Savivaldos įstatyme surašytos mero funkcijos, ne atlyginimo dydis – įpareigoja mane dirbti dar geriau, dar atsakingiau.
 Nuoširdžiai dėkoju Jums, kad balsavote už mane ir Utenos socialdemokratų sąrašą.
 Jūs balsavote už darbų tęstinumą. O darbų išties laukia daug. Susirūpinimą kelia vietinių kelių ir gatvių būklė, stringanti daugiabučių renovacija. Laikas imtis ryžtingesnių žingsnių gaivinant smulkųjį verslą, mažinant nedarbą ir emigraciją. Darbų sąrašą būtų galima tęsti ir tęsti...
 Tikiu, kad kartu mes įveiksime visus sunkumus ir kursime gražesnę ir turtingesnę Utenos krašto bei jo žmonių ateitį.

 Alvydas Katinas,
 Utenos rajono savivaldybės meras,
 LSDP Utenos rajono skyriaus pirmininkas
 

 Utenos rajono savivaldybei vadovaus Alvydas Katinas

 Pirmą kartą vykusiuose tiesioginiuose merų rinkimuose daugiausia utenos rajono gyventojų pasitikėjimo balsų surinko Utenos rajono savivaldybės meras, LSDP Utenos skyriaus pirmininkas Alvydas Katinas. Vadovavęs Utenos rajono savivaldybei jau tris kadencijas Alvydas Katinas išrinktas ir ketvirtajai.

 Už Alvydą Katiną balsavo 11370 rinkėjai (59,81 proc.). Kiti kandidatai į merus nuo Alvydo Katino gerokai atsiliko. Edmundas Pupinis (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai) surinko 4039 balsus (21,25 proc.), Marijus Kaukėnas (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis) – 2774 balsus (14,59 proc.), Ruzanna Katinienė (partija „Tvarka ir teisingumas“) – 415 balsų (2,18 proc.), darbietis Stanislovas Antuchevičius – 413 balsų (2,17 proc.).

 Balsuojant už Utenos rajono savivaldybės tarybos narius daugiausia mandatų taryboje gavo Lietuvos socialdemokratų partijos Utenos skyriaus kandidatai – 11 mandatų. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 5, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 4, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 3, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) – 2. Partijų „Tvarka ir teisingumas“, „Drąsos kelias“ ir Darbo partijos kandidatai š Utenos rajono savivaldybės tarybą išrinkti nebuvo.

 Sveikiname LSDP Utenos skyriaus pirmininką, Utenos rajono savivaldybės merą Alvydą Katiną, išrinktą ketvirtajai kadencijai, ir naujuosius Utenos rajono savivaldybės tarybos narius, Utenos socialdemokratus, ir linkime toliau sėkmingai darbuotis Utenos rajono labui.

 

2015-03-04

 

 Mieli uteniškiai,

 Nuoširdžiai dėkoju Jums už Utenos socialdemokratų palaikymą sekmadienį vykusiuose savivaldos rinkimuose ir už tai, kad tiesioginiuose merų rinkimuose absoliučią daugumą balsų atidavėte Utenos rajono savivaldybės merui Alvydui Katinui. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi Jumis, nes Jūs įvertinote ne pažadus, populistines kalbas apie nemokamą važiavimą visuomeniniu transportu, gausų darbo vietų sukūrimą, neribotą algų padidinimą, o realius darbus, pakeitusius Utenos rajono veidą ir pagerinusius Jūsų gyvenimo kokybę. Neabejoju, kad naujai išrinkta Utenos rajono savivaldybės taryba ir meras Alvydas Katinas tęs pradėtus darbus, įgyvendins sumanytus projektus ir pasistengs, kad Utenos rajonas suklestėtų dar labiau.

 Sveikinu Utenos rajono savivaldybės merą Alvydą Katiną, naująją Tarybą, pelniusius žmonių pasitikėjimą dar ketveriems metams. Tai įpareigoja susitelkti, dirbti atsakingiau ir atkakliau. Tikiu, Utenos rajono gyventojų pasitikėjimas bus pateisintas visu šimtu procentų, o Jūsų, mieli uteniškiai, lūkesčiams ir siekiams bus skiriama daug dėmesio.

 

Visada Jūsų – LR Seimo narė Milda Petrauskienė
 

2015-03-04

 

Rinkėjai balsavo už gerai dirbančius socdemus

 2015 metų Tiesioginai merų ir Savivaldos rinkimai parodė, kad Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) išlieka lydere savivaldybių tarybose. LSDP gavo daugiausia rinkėjų balsų – per 19 procentų partijos narių užims vietas miestų ir rajonų tarybose. Už socialdemokratus balsavo daugiau kaip 200 tūkstančių rinkėjų. Anot LSDP pirmininko Algirdo Butkevičiaus, „rinkimų rezultatai pateisino lūkesčius“.

 

 Skaityti plačiau...

                                                 2015-03-02

 

 

Jei nori, kad būtų:

-ne svaičiojama apie LEZ kūrimą privačiose Utenos pakrūmėse, bet realiai skatinamas smulkusis verslas, finansuojant Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo, Kaimo plėtros programas, patikint dalies viešųjų paslaugų teikimą verslui, nevyriausybininkams, bendruomenėms, nukreipiant Utenos verslo informacijos centro ir Menų inkubatoriaus veiklą jaunimo verslumo ugdymui;

 

-patvirtinta ir finansuota paramos jaunai šeimai, nedarbo, emigracijos mažinimo programa bei mokytojų, kuriems mažėja darbo krūvis, papildomo užimtumo programa, skatinanti juos įsitraukti į neformalaus ugdymo, darbo su jaunimu, savanorystės ir kt. veiklas;

 

-renovuotos visos biudžetinės kultūros, sveikatos priežiūros įstaigos bei kaimo bendruomenių centrai;

 

-pradėta miesto gyvenamųjų kvartalų kompleksinė renovacija, modernizuojamas miesto ir miestelių apšvietimas;

 

-renovuoti vandens ir nuotekų tinklai Daugailiuose, Pakalniuose, Antalgėje, Kirdeikiuose, Saldutiškyje, Kuktiškėse; lietaus ir nuotekų tinklai Ąžuolijos ir Senamiesčio kvartaluose;

 

-atlikti kiti darbai, numatyti LSDP Utenos skyriaus bei socialdemokratų kandidato į merus programose,

 

balsuok už Utenos socialdemokratų sąrašą Nr. 2 ir socialdemokratų kandidatą į merus Alvydą Katiną.                                                                       

                                                                                   

 

 
 

 Pirmajame Utenos socialdemokratų sąrašo dešimtuke – gerai Utenoje ir Lietuvoje žinomi žmonės:

1. Alvydas Katinas, Utenos rajono savivaldybės meras nuo 2003 metų, LSDP Utenos skyriaus pirmininkas

2. Raimundas Čepukas, Utenos kolegijos Medicinos fakulteto dekanas, docentas, Utenos rajono savivaldybės tarybos narys

3. Vaidas Lankauskas, verslininkas, Utenos rajono savivaldybės tarybos narys, Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos (LSVPA) pirmininko pavaduotojas ir Utenos skyriaus pirmininkas

4. Zita Ringelevičienė, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja

5. Darius Šinkūnas, UAB „NT Baltija“ direktorius plėtrai, Utenos rajono savivaldybės tarybos narys

6. Žydrūnas Urbonas, treneris, VŠĮ „Utenos Juventus“ krepšinio klubo prezidentas, Utenos rajono savivaldybės tarybos narys

7. Algirdas Žukas, ilgametis Utenos seniūnijos seniūnas, Utenos rajono savivaldybės tarybos narys

8. Vida Maišėnienė, verslininkė, UAB „Vidista“ direktorė

9. Virginijus Keraminas, ūkininkas, Utenos rajono savivaldybės tarybos narys

10. Roberta Macelienė, Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Vieversa“ vadovė.                                                                                

 
 
 

Utenos socialdemokratų siekis – sukurti kuo palankesnę mokestinę ir investicinę aplinką verslui

Vaidas Lankauskas,

Utenos rajono savivaldybės tarybos narys,

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos

pirmininko pavaduotojas ir Utenos skyriaus pirmininkas

 

 Siekiant, kad kuo daugiau žmonių užsiimtų privačiu verslu, tiek Lietuvoje, tiek Utenos rajone reikia sudaryti kuo palankesnę mokestinę ir investicinę aplinką. To savo veikloje siekia ir Utenos socialdemokratai. Noriu trumpai apžvelgti, kas yra nuveikta.

 2014 m. birželio 26 d. Utenos rajono tarybos sprendimu buvo patvirtintos Investicijų į gamybos ir kitos paskirties objektus skatinimo taisyklės, kuriose numatoma, kad investuotojams, priklausomai nuo investicijų apimties bei naujai sukuriamų darbo vietų skaičiaus, gali būti suteikiamos žemės, žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčių lengvatos. Jos gali būti taikomos nuo 2 iki 6 mokestinių metų. Investuojant daugiau kaip 1,5 milijonų eurų, Savivaldybė gali įsipareigoti sutvarkyti infrastruktūrą (šilumos, vandentiekio ir nuotekų tinklus) iki investuotojui suteikto sklypo ribos. Utenos mieste ir rajone veikia daug mažų įmonių, individualia veikla užsiima taip pat nemažai žmonių. Tai yra pats smulkiausias verslas, apimantis prekybos ir paslaugų sritis. Kiekvienais metais Utenos rajono savivaldybės taryba nustato fiksuotą pajamų dydį, žmonėms, dirbantiems su verslo liudijimais. Jau šešerius metus šis mokestis nekito ir yra vienas iš mažiausių tarp regioninių savivaldybių.

 2013 metais su verslo liudijimais dirbo 762 žmonės, o 2014-aisias – jau 1296 asmenys. Savo nuosavą verslą pradėjo 534 žmonės.

 

Skaityti plačiau...                                                                        

                                                                                   

 

 

Utenoje viešėjo Vilija Blinkevičiūtė

 Vasario 23 d. Utenoje lankėsi Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė. Utenos rajono savivaldybės administracijoje viešnia susitiko su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu ir LR Seimo nare Milda Petrauskiene. Kartu su europarlamentare atvyko Vilijos Blinkevičiūtės biuro Vilniuje vadovas Rimantas Kairelis.

 Susitikime su meru Alvydu Katinu ir Milda Petrauskiene buvo aptartos Utenos rajono socialinės srities problemos, kalbėta apie sutaupytas socialinės paramos lėšas. Taip pat buvo kalbama apie pirmą kartą kovo 1-ąją vyksiančius tiesioginius merų rinkimus.

 Skaityti plačiau...

2015-02-23

 
 

Kviečiame į susitikimą!

 2015 m. vasario 23 d. 15 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekos (Maironio g. 12, Utena) konferencijų salėje vyks susitikimas su Europos parlamento nare Vilija Blinkevičiūte. Viešnia pasidalins aktualia informacija iš Europos Parlamento, kalbės socialinės apsaugos sistemos temomis, atsakys į pateiktus klausimus.

 Maloniai kviečiame dalyvauti susitikime.

 Organizatoriai

 
 

Mieli Utenos krašto žmonės,

 1918-ųjų vasario 16-osios įvykiai Lietuvos istorijoje buvo vieni svarbiausių. Jie atvėrė duris į naują epochą, kupiną būsimų ieškojimų, atradimų, išbandymų ir nenuilstamos veiklos. Lietuva žengė pirmuosius žingsnius nepriklausomybės ir valstybingumo keliu.

 Drąsūs, tvirti žingsniai reikalingi ir šiandien, kad kasmet minėdami Vasario 16-ąją galėtume teigti: mes buvome, esame ir būsime čia, tarp Nemuno ir Baltijos, tarp Europos Sąjungos valstybių kaip drąsi, laisvę mylinti ir amžinąsias vertybes sauganti šalis. Į ateitį mes visada žengsime kupini ryžto, energijos, prasmingų idėjų ir pasididžiavimo nuveiktais darbais.

 Nuoširdžiai džiaugiuosi, galėdama pasveikinti visus uteniškius Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga. Linkiu laimės, stiprybės bei ištvermės visose gyvenimo srityse. Būkime vieningi, didžiuokimės Lietuva ir branginkime savo šalį, kad ir su kokiais sunkumais bei negandomis tektų susidurti.

 

 Su švente!

 

Pagarbiai – Milda Petrauskienė,

Lietuvos Respublikos Seimo narė                                                                         

                                                                                   

 

 
 

Dieną švento Valentino

 Utena linksmai, svajingai ir muzikaliai paminėjo šv. Valentino dainą. Nors šventinis koncertas „Dieną šv. Valentino“ įvyko ir ir dviem dienom anksčiau, bet į jį susirinko pilna Utenos kultūros centro salė. Uteniškius viliojo daug kas: paslaptingos krikštynos, nauji vedėjai, žymūs atlikėjai, laukiamos staigmenos.

 Šventiniame koncerte dalyvavo LR Seimo narė Milda Petrauskienė, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, didelis būrys bičiulių. Ir pats koncertas buvo surengtas bičiulės, Utenos muzikos mokyklos mokytojos Zitos Lukošiūnienės, pastangomis. Mokytojos rengiami koncertai Utenoje yra populiarūs ir laukiami, nes uteniškiai žino, kad nusivilti nereikės.

 Skaityti plačiau...

2015-02-12

 

Policijos veiklos ataskaitos pristatyme

 Vasario 6 d. LR Seimo narė Milda Petrauskienė ir Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas buvo pakviesti į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) 2014 m. veiklos ataskaitos teikimo bendruomenei ir visuomenei pristatymą. Pristatyme taip pat dalyvavo policijos pareigūnai, seniūnai, seiūnaičiai, įvairių įstaigų vadovai ir darbuotojai, kiti visuomenės atstovai. Į 2014 m. veiklos ataskaitos pristatymą atvyko ir policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla.

Skaityti plačiau...

      2015-02-10

 
 

Lankymosi po seniūnijas kraitis – išsakytos problemos, pageidavimai, norai

 LR Seimo narė Milda Petrauskienė tęsia savo gimtojo rajono seniūnijų, bendruomenių, gyventojų lankymą. Praėjusią savaitę Seimo narės maršrutas nusidriekė į Leliūnų ir Utenos seniūnijas.

 Pastarojoje Milda Petrauskienė, lydima Utenos rajono savivaldybės tarybos narių Dariaus Šinkūno ir Algirdo Žuko, buvusio ilgamečio seniūnijos seniūno, seniūno Sauliaus Gaižausko, savo apsilankymu pirmiausia pradžiugino ūkininkus ir verslininkus. Aplankę Vaikutėnų krašto ūkininką S. Zakarauską svečiai susipažino su ūkiu, domėjosi problemomis, su kuriomis susiduria ūkininkas, paskatino abu S. Zakarausko sūnus ir toliau sėkmingai darbuotis tėvo ūkyje.

 Skaityti plačiau...

2015-02-10

 

Kviečiame prie TV ekranų

 Prasidėjus rinkimų kampanijai, kandidatai į savivaldybių tarybų narius bei kandidatai į merus kviečiami dalyvauti TV laidose. Jau įvyko „Lietuvos ryto TV“ laidos filmavimas, kuriame dalyvavo LSDP Utenos skyriaus kandidatas į merus, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas bei kandidatai į savivaldybės tarybos narius Romualdas Kraulišas, Vaidas Lankauskas ir Raimundas Čepukas.

 Laidą per „Lietuvos ryto TV“ kviečiame žiūrėti vasario 7 d. 14.40 val.

 Šiandien, vasario 5 d., Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas dalyvaus per LRT transliuojamoje tiesioginėje rinkimų laidoje-debatuose, kuriuos ves TV žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Laida bus transliuojama 18.45 min. Kviečiame žiūrėti!

 Vasario 8 d. per BTV bus rodoma laida „Arčiau namų“, kurios trukmė – net 45 minutės ir kurioje bus pasakojama apie Utenos rajono kaimo bendruomenes. Laidos kūrėjai Utenos rajone lankėsi sausio mėnesį ir domėjosi kaimo bendruomenių veikla, įgyvendinamais projektais, bendradarbiavimu su savivaldybe ir kt. Laidoje yra kalbinamas meras Alvydas Katinas, bendruomenių pirmininkai, nariai, atskleidžiamas pastarųjų kūrybingumas, veiklumas, rodomi miestelių ir gyvenviečių vaizdai, pasakojama apie kaimo vietovėse bendruomenių kartu su savivaldybe įgyvendintus projektus, pagerinusius gyventojų gyvenimo kokybę.

 Laidą „Arčiau namų“ kviečiame žiūrėti vasario 8 d. 12 val.

2015-02-05

Seimo narė – Užpalių seniūnijos viešnia

 LR Seimo narė Milda Petrauskienė aplankė savo gimtąją Užpalių seniūniją, susitiko su seniūnu Eugenijumi Keraminu, vietos bendruomenių, verslo atstovais, gyventojais, užsuko į užpalėnų ir kitų kaimų gyventojų namus.

 Kartu su Seimo nare su užpalėnais susitiko Utenos rajono savivaldybės tarybos narys, Ekonomikos, finansų, biudžeto ir turto valdymo komiteto pirmininkas Darius Šinkūnas. Svečiai pabuvojo verslininko Algio Miliaus įmonėje, užsiimančioje medžio apdirbimu, ūkininkės Danutės Makaravičienės pieno ūkyje, Vilučiuose ir Kaniūkuose susitiko su bendruomenių nariais

Skaityti plačiau...

      2015-01-27

 
 
 

Šventinė vakaronė Leliūnų socialinės globos namuose

 Tęsdamos gražią tradiciją advento laikotarpiu aplankyti senyvus, globos reikalingus žmones, LSDP Utenos skyriaus Miesto jaunimo ir Leliūnų grupės atstovės susitiko pavakaroti Utenos rajono Leliūnų socialinės globos namuose prie šventinio stalo.                                                                         

                                                                                    Skaityti plačiau...

2015-01-09

 

 
 

Pasveikinti Neįgaliųjų draugijos nariai

 Sausio 6-ąją su praėjusiomis Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais į Utenos rajono neįgaliųjų draugiją jos narių pasveikinti atvyko Utenos rajono savivaldybės tarybos narė, LSDP Utenos skyriaus narė Laimutė Taleikienė su bičiulėmis. Viešnios linkėjo gerų metų, sveikatos, norų išsipildymų bei tikslų pasiekimų. Taip pat prie sveikinimų prisijungė ir LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, siųsdamas palinkėjimus ir atvirukus visiems neįgaliųjų draugijos nariams.

 Draugijos pirmininkė Ona Rastenienė padėkojo už sveikinimus ir pakvietė pabendrauti prie kavos puodelio. Šventiniame pasibuvime skambėjo muzika, dainos, visi ragavo skanų Laimutės Taleikienės dovanotą šventinį tortą, gėrė arbatą ir dalinosi gera nuotaika vieni su kitais.

2015-01-07

 
 
 

Naujienų archyvas

     
2016 metai 2015 metai 2014 metai

2012-2013 metai

2011 metai

2009-2010 metai

Socialiniai tinklapiai

   

Basanavičiaus grupė

Komentuokite

.

.

 
 

LSDP naujienos

 
lsdp_utena_facebook1
 

LSDP infocentro naujienos

2016-01-15 Kodėl kompensacijos už dujas erzina konservatorius?
2016-01-11  Foto konkursas „LSDP – 120!“
2016-01-05 Dėl tragedijos Kėdainių rajone pasekmių
2015-12-22 Konservatoriai karšto vandens vartotojams paliko uždelsto veikimo miną
2015-12-21 Ar didindama atlyginimus kriminalistams bei kultūros darbuotojams valdžia išlaidauja?

 

 

Lietuvos Respublikos Seimo narės

MILDOS PETRAUSKIENĖS

priimamasis

 

Maironio  g. 12,  LT-28143 Utena

Darbo tel. (8 389) 51044

Mob. tel. 8 616 18691

 

 

DARBO LAIKAS:

 

Pirmadienis – 10–17 val.

Antradienis – 12–17 val.

Trečiadienis – 10–17 val.

Ketvirtadienis – 12–17 val.

Penktadienis – 10–16 val.

 

Seimo narė interesantus  priima  

penktadieniais  nuo 8 val. iki 16 val.

 

Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius

Lietuvos Respublikos Seimas

Kabineto Nr. 713 (III rūmai)

Darbo tel. (8 5) 239 6827

Mob. tel. 8 699 05 182, 8 699 04 115

El. paštas: milda.petrauskiene@lrs.lt

 

Svetainė internete

 

 
 
 
 
 

Prisijunkite prie mūsų

Tapkite Lietuvos socialdemokratų partijos nariu ar rėmėju.

 

Kryžiažodis

Ar žinai socialdemokratų partijos deleguotus ministrus?

 
.
         
 

Pastabos, pasiūlymai, informacija internetiniam puslapiui el.paštu: dsirveliene@gmail.com

   
  Free Counters