LIETUVOS SOCIALDEMOKRATŲ PARTIJA

Utenos skyrius

         

Pradžia

Apie LSDP partiją

LSDP Utenos skyriaus struktūra

LSDP atstovai Utenos rajono savivaldybės taryboje

Video galerija

Galerija

Bičiulių erdvė

Kontaktai

               
               
               
 

Utenoje sutikta knygą apie Faustą Latėną

 

 Vasario 5 d Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje buvo surengtos Daivos Šabasevičienės, Rasos Vasinauskaitės knygos „Muzika kaip teatras. Kompozitorius Faustas Latėnas“ sutiktuvės. Knyga skirta iškiliai lietuvių kultūros asmenybei, Nacionalinės premijos laureatui, teatro ir kino kompozitoriui, akademinės muzikos kūrėjui Faustui Latėnui.
 Knygos pristatyme dalyvavo pats kompozitorius, LSDP Kultūros komiteto pirmininkas, Ministro Pirmininko patarėjas Faustas Latėnas, garbi viešnia LR Seimo narė Milda Petrauskienė, muzikologas Viktoras Gerulaitis. Pastarasis intriguojančiai aptarė Fausto Latėno akademinę muziką. Milda Petrauskienė pasveikino Faustą Latėną, linkėdama kuo geriausios kloties tolimesniuose darbuose ir ugningos kūrybinės kibirkšties.
 Knygoje „Muzika kaip teatras. Kompozitorius Faustas Latėnas“ – Fausto Latėno šeimos narių, bičiulių ir kolegų – aktoriaus ir režisieriaus Algirdo Latėno, aktorės Elžbietos Latėnaitės, režisierių Vitalijaus Mazūro, Eimunto Nekrošius, Rimo Tumino, kompozitorių Vidmanto Bartulio, Algirdo Martinaičio, dailininko Adomo Jacovskio ir kitų pasakojimai, taip pat ir paties kompozitoriaus pasakojimai apie kūrybą, darbą Lietuvos teatruose ir užsienyje.
 „Teatrui esu seniai pardavęs dūšią, – viename interviu yra prisipažinęs F. Latėnas. – Teatras man visuomet atrodė kaip gaivinantis skersvėjis mano akademinėje kūryboje. Tarsi salelė, kurioje leistina realizuoti radikaliausias, banaliausias ir šmaikščiausias mintis, nes į teatro muziką visuomet būdavo žvelgiama atlaidžiau“.
 Knygos pristatyme koncertavo Utenos muzikos mokyklos mokiniai, vienas jų – Aurimas Matuzevičius – Seimo narės Mildos Petrauskienės stipendininkas.